AĞUSTOS ASTROLOJİSİ: SABİT BİR GÖKYÜZÜ VE VENÜS RETROSU

Sabit burçların ve retroların etkisiyle görünümlerin değişmediği adeta bir tablo gibi duvara asıldığı bir aydayız.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 01 Ağustos 2023
AĞUSTOS ASTROLOJİSİ: SABİT BİR GÖKYÜZÜ VE VENÜS RETROSU

Güneş ve Venüs Aslan burcunda ilerlerken kreatif yanımız ön planda olabilir. Sanatsal konulara eğilmek, resim, müzik, sinema ve edebiyat gibi sanatın her koluyla ilgilenmek için güzel bir zaman olabilir. Sergileri dolaşabiliriz, filmlerin tadını çıkarabiliriz, konserler, müzik dinletileriyle ruhumuzu dinlendirebiliriz. Venüs Aslan retrosunda ilişkiler ve aşk rölantide olabilir. Eskilere de pek güvenmememiz gereken bir dönemdeyiz. Tartışmaları yeniden ısıtıp açmak yerine dingin ve sakin kalmak yerinde olabilir.

Hal böyleyken ağustos ayına Kova burcunda bir dolunayla başlıyoruz. Astrolojinin sıra dışı, farklı burcu Kova’da meydana gelen dolunay farkımızı ortaya koymamız yönünde uyarıcı bir dolunay olabilir.

Ağustos’ta Merkür de yönetici olduğu Başak’ta ilerlerken ve becerilerimizi keskinleştiriyor. Bu durum pek çok işi kotarma fırsatı yaratabilir. Yine Başak burcunda ilerleyen Mars çalışkan ve üretken tarafımızı ortaya çıkarmamızı sağlayabilir. Jüpiter’den destek alan Mars sayesinde özellikle iş, para ve maddiyat konularında başarı sağlayabiliriz. Sözlerimizi, düşüncelerimizi yazıya dökmek için güzel bir zamandan geçerken bu dönem plan, proje hazırlamak, hesap cetvelleri, defterleri tutmak, ödevleri kağıda geçirmek, günlük ve not tutmak, ajanda hazırlamak açısından oldukça elverişli olabilir. 24 Ağustos’ta Venüs retrosu bitmeden Merkür retrosu başlıyor. O zamana dek bu fırsatları değerlendirmeliyiz. Zira 24’ünden sonra hem Venüs hem Merkür retro hareket de olacak. Özellikle ilişkilerde karşılık iletişim, anlama ve anlaşma riske girebilir, tuhaflıklar ortaya çıkabilir.

16 Ağustos’ta Aslan burcunda bir yeni ay gerçekleşiyor. Bu yeni ay eski bir aşkı alevlendirebilir ancak gerek Venüs retrosu gerek Uranüs etkisi ateşin kalıcı olmamasına aniden parlayıp sönmesine neden olabilir. Jüpiter’in Boğa’da ilerlediği bu dönem özellikle Boğa, Akrep, Kova ve Aslan için oldukça destekleyici ancak Uranüs’ün sürprizleriyle tetikte olduğunu hatırlatalım, güllerin dikenlerini göz ardı etmemek gerekiyor.

23 Ağustos’ta Güneş’in Başak burcuna ilerlemesiyle gökyüzünde toprak elementi vurgusu artıyor. Havada kalan konuları somuta indirgeme ihtiyacı artabilir. Çalışkan ve üretken olacağımız bir dönemdeyiz.

27 Ağustos’ta Mars Terazi burcuna geçiş yapıyor. Mars zayıf olduğu bu konumda özellikle ilişki ve birliktelikleri hedefliyor. Bir buçuk ay sürecek olan Mars Terazi döneminde tartışma ve ayrılıklar yaşanabilir. Denge, uyum sekteye uğrayabilir, ilişkilerde sabırlı olmak giderek daha zor hale gelebilir.

Ağustos ayına bir dolunayla başlayıp bir başka dolunayla kapatıyoruz. 30 Ağustos’ta Balık burcundaki dolunay artık geride bırakmamız gereken sevdalara işaret edebilir. Satürn eşliğindeki bu dolunay bu doğrultuda bizi ciddi ve gerçekçi olmaya davet edebilir.



Aylık burç yorumları


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.