AKREP BURCUNDA MERKÜR RETROSU BAŞLIYOR

Merkür 14 Ekim’den 28 Ekim’e kadar Akrep’te ardından 3 Kasım’a kadar Terazi’de gerilerken ortak paylaşımlardan doğabilecek anlaşmazlıklar karşısında uzlaşmak için daha fazla dil dökmek gerekebilir.

Merkür Akrep burcunda retroya yani geri harekete başlıyor. Aslında yılda 3 veya 4 kez gerçekleşen Merkür retrosu düzenli bir rutin. Bu dönemlerde iletişim, haberleşme, yolculuklar biraz daha sarpa sarabiliyor. Ortak aklı ve orta yolu bulmak zorlaşabiliyor. Ancak Akrep burcu geçmişten gelen çoğu duygusal ve manevi birikmeleri de öne çıkarıyor. Bu dönemde duygusal anlamda biraz dolmuş olabiliriz. Bu da iletişimde aniden parlamaları, birden ses yükselmelerini ortaya çıkabilir. İçten içe kaynayan volkanın alevi Merkür retrosunda çok daha fazla dile ve sözlere dökülebilir. Durum bu olunca sözler ve kelimeler bu dönemde çok daha yakıcı hale gelecektir. Bu dönemde zihnimizi meşgul edecektir derin konulu kitaplar, öğretiler, filmler aslında bizi güzel oyalayabilir. Gereksiz iletişimden ve haberleşmeden kaçınmak belki de iyi olacaktır, zira hiç beklemeden veya farkında bile olmadan aniden yükselebilir, karşımızdakini kırabiliriz. 

28 Ekim’den itibaren Merkür retrosu Terazi’de devam edecek. 3 Kasım’a kadar bu nispeten kısa süreç zihnimizi biraz daha hafifletebilir. Bu kez ilişkilerimizde orta yolu bulmak için zihnimizi zorlarken en azından duygusal kontrolü biraz daha rahat sağlayabiliriz. Ancak 14-28 Ekim arasındaki Merkür Akrep retrosu sürecinde iletişimde gerçekten daha dikkatli, temkinli davranmak gerekiyor. Bu dönemde özellikle maddi konulardan, iş ve para paylaşımlarından doğan anlaşmazlıklar bizi zihnen oldukça yıpratabilir. Mars retrosunun da aynı dönemde devam ettiğini unutmayalım ve bir anda bu kavga gürültü de nereden çıktı dememek için farkındalığımızı yüksek tutup empati gücümüzü zorlamamız gerekebileceğini unutmayalım.

 Burcunuza göre Akrep burcunda Merkür retrosunun etkilerine gelecek olursak:

Koç

Ortak maddi konularda, paylaşımlarda, iş ve para konularında temkinli hareket etmeniz gerekebilir. Konsantrasyon gerektiren işlere odaklanabilirsiniz. Ancak karşılıklı anlaşmazlıklarda çok daha sabırlı davranmanız gerekebilir.

Boğa

Bu dönemde ilişkiler zihninizi epeyce meşgul edebilir. Kendinizi doldurmaktan kaçının ya da doldurmuş olabileceğinizin farkına varın. Zira Mars da retro yaparken nereden geldiği anlaşılmayan bir kavganın ortasında hiç istemeden kendinizi bulabilirsiniz.

İkizler

Burcunuzun yöneticisi Merkür geri harekete geçerken aslında farkındalığınız da oldukça yükseliyor. Bu dönemde psikoloji, tarih gibi derin konuların içinde kendinizi bulabilirsiniz. Geçmişle ilgili muhasebe ve yüzleşmeler de gündeminize gelirken kendinizi yormamaya çalışın.

Yengeç

Merkür retrosunda aşkta iletişim özellikle çok daha girift ve karmaşık bir hale gelebilir. Aslında bunun nedeni çoğunlukla kişisel tercih ve egolardan kaynaklanan yanlış düşünme, algılama, anlama durumları olabilir. Konuyu tartışmaya götürebilecek abartılı düşüncelerden kaçınmalısınız.

Aslan

Merkür retrosunda kökeni geçmişten gelen durum ve sorunlardan kaynaklanan konular aile içi iletişimi epeyce zorlaştırabilir. Sessiz kalmayı tercih edebilirsiniz. Ancak duygularınızın yükünü zihninizde biriktirmekten de kaçının. Oyalanacak aktiviteler iyi gelebilir.

Başak

Burcunuzun yöneticisi olan Merkür retro hareketine başlarken biraz daha yavaşlamanın, hayatı rölantiye almanın sırası gelmiş olabilir. Zihniniz çoğunlukla çok derin ve çapraşık düşüncelerle dolu olsa da bunu yansıtmamak için biraz daha çaba gösterebilirsiniz. Eğitim konuları, okumak iyi gelebilir.

Terazi

Akrep’te başlayan Merkür retrosu burcunuzda devam edecek. Öncelikle 28 Ekim’e kadar madi konular, iş ve para konuları zihninizi biraz daha meşgul ederken aslında bunların kaynağının hayata güven duygunuzla bağlantılı olduğunu fark edebilirsiniz.

Akrep

Merkür retrosu burcunuzda başlıyor ve 28 Ekim’e kadar olan süreçte iletişime biraz daha özen göstermeniz gerekebilir. Kendinizi anlatırken, ifade ederken anlaşılmak konusunda zorluk yaşayabilir, mükemmeliyetçi yaklaşımınızın da katkısıyla her şeyi çifte düşünmek zorunda kalabilirsiniz.

Yay

Merkür retrosunda gizli konulara, sırlara, bilinmeyene, metafiziğe, manevi, ruhsal, mistik konulara merak ve ilginiz iyice artıyor ve bunlar zihninizi çok daha fazla meşgul edebilir. Kontrolünüz dışı gelişen tüm olaylara anlam vermeye çalışmak sizi yorabilir. Ancak akıştan öğrenebileceğiniz çok şey olduğunu da unutmayın.

Oğlak

Merkür retrosunda arkadaşlık, dostluk ilişkilerinde iletişime daha çok dikkat etmeniz gerekebilir. Bu dönem belki de siz çok da istemeden sizi fazlasıyla sosyalleştirirken içine girdiğiniz bu ilişki yumağı sizi fazla meşgul edebilir ve anlaşmazlıklar oldukça yorucu olabilir. Yanlış anlamalar konusundaki hassasiyetiniz artabilir.

Kova

Merkür retrosunda hedeflerinize, planlarınıza çok daha fazla odaklanabilirsiniz. Ancak gözden kaçan detaylar, unutkanlık bu dönemde yorucu olabilir, gözle de görülebilir. Özellikle üstlerinizle ve otorite konumunda kişilerle iletişime çok daha dikkat etmeniz gereken bir dönem olabilir.

Balık

Merkür retrosunda seyahatler, uzaklar, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konular zihninizi daha çok meşgul edebilir. Haberleşmeden, iletişim arıza ve kopukluklarından kaynaklanabilecek sorunlar karşısında sabrınızı korumalısınız.