Aralık Astrolojisi ve Merkür Retrosu

Aralık ayında Merkür retrosu özellikle iş, görev ve sorumluluk alanlarında iletişimi yavaşlatabilir.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 01 Aralık 2023
Aralık Astrolojisi ve Merkür Retrosu

Yılı kapatırken Aralık ayına Merkür damga vuruyor. Hemen Aralık ayının başında Oğlak burcuna ilerleyen Merkür iletişime daha ciddi bir ton getiriyor. Merkür retrosunun başlayacağı 13 Aralık’a kadar iş görüşmeleri ve görev ve sorumluluk bazlı iletişim hız kazanabilir. Sonrasında ise 1 Ocak’a kadar bu alanlarda yavaşlama, ağırlaşma görülebilir. İletişim ve haberleşmenin hızı kesilebilir. Randevu ve görüşmelerde ertelemeler söz konusu olabilir.

4 Aralık’ta Venüs’ün Akrep burcuna ilerlemesi aşk ve ilişkiler alanına gölge düşürebilir. Zira bu konumda Venüs zayıf durumda ve ilişkilere şüphe, kıskançlık, korku ve kaygılar gibi negatif duygular getirebilir. Bu dönemde karşılıklı dengeleri ve uyumu yakalamak her zamankinden zor ve çetin olabilir. Maddi konularda da harcamalara dikkat etmek gerekebilir, bu dönemde paramızı başkaları için harcamak zorunda kalabiliriz.

12 Aralık’ta Yay burcunda bir yeni ay gerçekleşiyor. Bu yeni ay yeni keşif ve maceraların, yolculukların kapısını aralayabilir. 21 Aralık’ta gündönümü gerçekleşiyor ve Güneş Oğlak burcuna ilerliyor. Görev ve sorumluluklarımıza daha fazla odaklanacağımız, daha ciddi ve resmi tutum ve davranışların önem kazanacağı bir süreç başlıyor. 23 Aralık’tan itibaren ise Merkür retrosu Yay burcunda devam edecek. Bu kez de yolculuk ve seyahatler konusunda erteleme ve gecikmeler söz konusu olabilir, yurt dışı ve yabancılarla iletişimde zorlanabileceğimiz durumlar ortaya çıkabilir, düşüncelerimiz ve zihnimiz iyice dağılabilir, plan yapmakta zorlanabiliriz. 26 Aralık’ta Yengeç burcunda bir dolunay meydana geliyor. Bu dolunay ev ve aileye ilişkin konuları gündeme taşıyabilir. Bu alanda dikkat çekici ve uyarıcı olabilir ve bizi bazı yeni kararlar almaya itebilir. 29 Aralık’ta Venüs Yay burcuna ilerliyor. Bu geçiş ilişkilerde rahatlama getirirken, maddi konularda ve harcamalarda sorumsuz ve dağınık davranmamaya özen göstermeliyiz.Aylık burç yorumları  


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.