ARALIK ASTROLOJİSİ: YILIN SON AYINDA SATÜRN KURALLARI GEÇERLİ

Bir yılı geride bırakırken Satürn kuralları gerçekçi ve objektif olmaya zorlayabilir. Ancak Jüpiter’in Koç burcuna ilerlemesiyle gönül yine ferman dinlemeyebilir.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 01 Aralık 2022
ARALIK ASTROLOJİSİ: YILIN SON AYINDA SATÜRN KURALLARI GEÇERLİ

Yılın son ayına astrolojinin sosyal gezegenleri Satürn ve Mars hâkim duracak gibi görünüyor. Mars retrosunu sürdürüyor ve mantıklı, akılcı hareket etmeyi bir miktar zorlaştırıyor. Mars bu dönemde zihnimizi, aklımızı epey zorlayacak görünüyor. Mantık kışı gelişen olaylar karşısında ise Satürn’ün yine zorlayıcı ama kararlı kılan dirayet, metanet etkisinden faydalanabiliriz. Keza 6 Aralık’ta Merkür’ün, 10’unda Venüs’ün ve 22’sinde Güneş’in Satürn burcu Oğlak’a geçmesi bu etkiyi daha da güçlü kılabilir. Bu süreçte gerek Mars gerek Merkür’den dolayı bir miktar dar görüşlü ya da sabit fikirli olabiliriz. Geniş düşünmek zorlarken kimi durumda hiç düşünmemeyi tercih edebiliriz.

10 Aralık’tan itibaren Venüs aşkları adeta bir iş planına, uyulması gereken kural ve sorumluluklar zincirine dönüştürebilir, sıkıcı ilişki ve aşklar heyecan ve tutkuyu söndürebilir. 8 Aralık’ta İkizler burcunda meydana gelen dolunay bir akıl tutulmasına yol açsa da getirdiği aydınlık ve farkındalıkla ilişkileri akıl, sağduyu süzgecinden geçirebiliriz.

20 Aralık’ta Jüpiter yeniden Koç burcuna ilerliyor. Bu geçiş heyecan ve tutku dozunu yükseltirken yeniden bir feveran durumu getirebilir. Yükselen egolarla benlik algısı özellikle sosyal ilişkilerde cesareti, girişkenliği yeniden körükleyebilir.

23 Aralık’ta Oğlak burcunda gerçekleşen yeni ay yeni görev ve sorumluluklar getirebilir. 29 Aralık’ta ise Merkür Oğlak burcunda geri hareketine başlıyor. Yeni bir yıla girmeden geride bırakılanların muhasebesini yapmak, ileriye yönelik planların üzerinden geçmek için bu bir fırsat olabilir.Aylık burç yorumları  


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.