ASLAN BURCUNDA DOLUNAY ZAMANI

5 Şubat’ta meydana gelen dolunayda aşk ve ilişkiler uğruna egolarımızı zorlayabiliriz.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 03 Şubat 2023
ASLAN BURCUNDA DOLUNAY ZAMANI

Her dolunay bir farkındalık zamanı ve bu dolunayda farkındalığımızı kalbimiz, yüreğimiz, aşkımız ve sevdiklerimiz üzerinden yaşıyoruz. Sevgililer Günü’ne ilerlerken gerçekte kimi, neyi, nasıl ve ne şekilde sevdiğimizi keşfedebilir, yüreğimizin sesini duyabilir, aşka ve ilişkilere dair bazı kararlar alabiliriz.

Aslan burcunda gerçekleşen dolunay yine sabit bir burç olan Boğa’da ilerlemekte olan Uranüs’ten sert bir açı alıyor. Bu görünümün iyi tarafı sevdiklerimiz için bazı noktalarda egolarımızı zorlayabilir, bükebiliriz. Aşk için, sevgi için bazı kararlar almaya hazır olabiliriz, bu yönde bazı davranışlarımızı, özellikle de farkında olarak ya da olmayarak inat ettiğimiz tutumlarımızı rafa kaldırabiliriz. Sevdiklerimiz uğruna yenilikçi ve farklı bir yol izlemek için bakış açımızı değiştirebiliriz. Bu anlamda aşkın burcu Aslan’da gerçekleşen dolunay sürpriz karar ve dönüşlere işaret edebilir. Bunlar her ne kadar güven alanımızı sarsacak kadar riskli görünse de yüksek ateş enerjisiyle ısınan kalpler aşktan yana ısrarcı olabilir.

Burcunuza göre dolunayın etkilerine gelecek olursak:

KOÇ
Bu dolunay sevdiklerinize, aşka ve varsa çocuklarınıza dair farkındalıklara neden olabilir ve bu farkındalıkla sürpriz kararlara imza atabilirsiniz. Maddi konulara farklı bir bakış açısı geliştirirken yüreğinizde çocuklarınız olabilir.

BOĞA
Bu dolunay eve ve ailenize bakış açınızı değiştirebilecek nitelikte olabilir. Bu dönemde geçmişi farklı bir gözle değerlendirebilir kendinize yepyeni bir rota belirleyebilirsiniz. Sakinliğinizi korumalısınız.

İKİZLER
Bu dolunay yakın çevreniz, komşularınız, arkadaşlarınıza işaret ediyor. Onların daha önce fark etmediğiniz yönlerinin ayırdına varabilirsiniz. Kontrolünüz dışı gelişmeler karşısında sezgilerinize güvenmelisiniz.

YENGEÇ


Bu dolunay maddi konularda farkındalıklara ve kararlara işaret edebilir. Kendinize güven noktasında farklı bakış açıları geliştirebilirsiniz. Sosyal ilişkilerinizde dengeleri gözetmeniz gerekebilir.

ASLAN
Burcunuzda gerçekleşen dolunay kendinizle ilgili farkındalıklara işaret edebilir. Yaşamınıza dair bazı kararlar alırken, iş ve kariyerinizde farklı rotalar belirleyebilirsiniz. Üstlerinizle ve otorite konumundaki kişilerle ilişkilerinize dikkat.

BAŞAK
Bu dolunay kontrolünüz dışı durumlara işaret edebilir. Bu durumların getirdiği farkındalıklar geride bırakmanız gerekenlerle ilgili uyarıcı olabilir. Uzaklar, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konularda temkinli olmanız gerekebilir.

TERAZİ
Bu dolunay sosyal konularda uyarıcı olabilir. Dostluklarınızın farkına varabilir, değerini bilebilirsiniz. Ortak maddi konularda akılcı ve planlı hareket etmelisiniz.

AKREP
Bu dolunay iş ve kariyer açısından farkındalıkları beraberinde getirebilir ve sizi yeni kararlara yönlendirebilir. Bire bir ilişkiler, ortaklık, birliktelik konularında ani gelişmeler karşısında soğukkanlılığınızı korumalısınız.

YAY
Aslan burcunda gerçekleşen dolunay uzaklarla ilgili bir konuyu gündeminize taşıyabilir ve ani bir yolculuk kararını beraberinde getirebilir. Gündelik rutinlerinizde değişiklikler yapmanız gerekebilir.

OĞLAK
Aslan burcunda gerçekleşen dolunay ortak maddi konularda uyarıcı olabilir. Ortak bir iş, yatırım kararını beraberinde getirebilir. Aşk bu süreçte zorlayıcı olabilir.

KOVA
Aslan burcunda gerçekleşen dolunay birliktelikleriniz, ilişkileriniz noktasında uyarıcı olabilir. İlişkinizle ilgili ani farkındalık ve kararları beraberinde getirebilir. Ev ve aile ilişkilerinde sabırlı, temkinli olmalısınız.

BALIK
Aslan burcunda gerçekleşen dolunay gündelik yaşamınız, çevreniz, uğraşlarınız ve kişisel sağlığınız ve düzeniniz noktasında uyarıcı olabilir. Gündelik rutinlerinize ilişkin kararlar alabilirsiniz.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.