Aslan Burcunda Dolunayın Getirdikleri

25 Ocak Aslan dolunayı unutulmuş bir aşkı hatırlatabilir.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 25 Ocak 2024
Aslan Burcunda Dolunayın Getirdikleri

Soğuk bir dönemden geçerken ateş elementi Aslan'da gerçekleşen bu dolunay aşkı hatırlatıyor. Dolunaylar farkındalık zamanlarıdır. Bu dolunayda unutulmuş bir aşk kendini hatırlatabilir, yüreğimizin sesini yeniden duymamızı sağlayabilir. Dönem olarak duyguların soğuduğu ciddi, resmi ve mesafeli zamanlardayız. Bu dönem iş ilişkileri, görüşmeler, ziyaretler için uygun düşerken romantizm rafa kaldırılmış gibi görünüyor. Ancak bu dolunay Aslan zarafetini, asaletini ve buna yaraşan bir aşkı hatırlatan farklı ve biraz da tuhaf anlar yaşatabilir.

Dönemin Satürn etkisi sabrı, toprak ağırlığı sükuneti şart koşuyor. Sessiz bir sabır göstermek durumunda olabiliriz eğer aşk adına, sevgi adına beklentilerimiz yüksekse. Dolunayın Jüpiter ile olan kare açısı gerçekçilik ve maddiyat baskısı getirebilir. Bu da bizi sağduyulu fikirlerimizden ve duygularımızdan uzaklaştıracak gibi görmekte. Dolayısıyla bu aşk için göze almamız ya da vaz geçmemiz gereken maddi fırsatlar ve imkânlar olabilir. Aşk bu dönemde maddi karşılıksız ya da bedelsiz olmayacak gibi görünüyor. Ayrıca bireysel ihtiyaç ve önceliklerimizi bastıran karşıt koşullar da var. İstek, arzu ve heveslerimizin peşinde kuru buz gibi bir mücadele vermemiz gerekebilir. Yine susuz bir gökyüzü altındayız, sulara yakın olmak iyi gelebilir.

Dolunay sabit burçlar olan Akrep, Boğa, Aslan ve Kova üzerinde daha etkili ve belirleyici olacak gibi görünüyor. Akrep’ler hedef ve planlarını, Boğa’lar ev ve aile yaşamlarını, Aslan’lar kişisel önceliklerini ve Kova’lar ilişkilerini bu dolunayda mercek altına alacak gibi görünüyor.

Dolunayın burcunuza etkilerine gelecek olursak:

KOÇ
Bu dolunay aşk ve sevdikleriniz konusunda farkındalığınızı yükseltebilir, sizi maddi konulardan uzaklaştırabilir. Sosyal ilişkilerinizi bir kenara bırakıp kalbinizin sesini duyabilirsiniz.

BOĞA
Bu dolunay ev ve aile konularında farkındalığınızı yükseltebilir, şahsi önceliklerinizi bir kenara bıraktığınız kararlara sizi zorlayabilir.

İKİZLER


Bu dolunay eğitimle ilgili konularda farkındalığınızı yükseltiyor. Yakın çevrenizde olan bitenler sizi düşüncelerinizden uzaklaştırabilir.

YENGEÇ
Bu dolunay maddi konularda farkındalığınızı yükseltirken işle ilgili bazı kararları beraberinde getirebilir. Sosyal çevrenizin baskısını hissedebilirsiniz.

ASLAN
Burcunuzda gerçekleşen dolunay kişisel önceliklerinize dikkat çekiyor, çevresel şartlarınızı etkileyebilecek bazı kararlar alabilirsiniz. Görev ve sorumluluklarınızın baskısını hissedebilirsiniz.

BAŞAK
Bu dolunay sezgilerinizi güçlü kılarken kontrolünüz dışında gelişen bazı olaylara dikkatinizi yöneltebilir. Farkındalığınız yükselirken önceliklerinizden emin olmalısınız.

TERAZİ
Bu dolunay sosyal yaşamınıza ve dostluklarınıza dikkat çekiyor. Kendinize odaklı olduğunuz bir dönemde sevdiğiniz dostlar size kendilerini hatırlatabilir.

AKREP
Bu dolunay hedeflerinize ve planlarınıza dikkat çekiyor, kariyerle ilgili bazı kararlar alabilirsiniz. Eşinizle ilgili konuları çözmeniz gerekebilir.

YAY
Bu dolunay keyifli geçebilecek uzak yol ve yolculuklara işaret edebilir, dış dünyaya odaklanabilirsiniz.

OĞLAK
Bu dolunay ortak maddi konulara ve paylaşımlara dikkatinizi çekebilir ve bazı kararları beraberinde getirebilir. Sevdiklerinizin baskısını hissedebilirsiniz.

KOVA
Bu dolunay ilişki dünyanıza dikkatinizi çekiyor ve bire bir ilişkilerinizle ilgili fark etmediklerinizi fark edebilirsiniz. Aile ve geçmiş baskısı hissedebilirsiniz.

BALIK
Bu dolunay gündelik iş ve rutinlerinize dikkatinizi çekebilir ve bazı değişiklik kararlarını beraberinde getirebilir. Yakın çevreniz ve kardeşlerinizin baskısını hissedebilirsiniz.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.