ASLAN BURCUNUN BAŞARILI OLACAĞI MESLEKLER

Aslan burcunun başarılı olacağı meslekler neler? Bu makalede bu sorunun yanıtlarına bakıyoruz. İşte astrolog Pınar Atmaca'nın kaleminden Aslan burcunun başarılı olacağı meslekler...

ÖZGE ÇOLAK 22 Şubat 2023
ASLAN BURCUNUN BAŞARILI OLACAĞI MESLEKLER iStock

Astroloji Türkiye ve dünyada ilginin artarak sürdüğü bir alan. Burçlar, burç özellikleri, burç yorumları sıklıkla merak edilenler arasında. Bu makalede ise Aslan burcunun başarılı olacağı mesleklere mercek tutuyoruz. Peki Aslan burcunun başarılı olacağı meslekler neler? Hangi işler Aslan burcuna uygun? İşte astrolog Pınar Atmaca'nın kaleminden Aslan burcunun başarılı olacağı meslekler...

Aslan burcunun başarılı olacağı meslekler

  • Zodyağın beşinci burcu olan Aslan kraliyet ve asaletle ilişkilendirilir. Aslan ormanların kralıdır. Cesur, güçlü ve hakim bir görünüm çizer. Gösterişli, dramatik, renkli, canlı ve parlaktır. Zira Güneş bu burcun yöneticisidir. Aslan burcunun elementi ateş, niteliği sabittir. Ateşi ve parlaklığıyla dikkatleri hemen çeker, bulunduğu ortamda gözler ona çevrilir. Sahne, gösteri ve eğlenceyle ilgili iş ve meslekler tam da ona göredir. Zira ilgi odağı olmayı, alkışı ve takdiri sever. Diğer ateş elementi burçları olan Koç ve Yay'ın aksine daha ağırbaşlı, oturaklı, kendinden emin bir görünüm çizer. Çevresine karşı korumacı bir tavır sergiler ancak kendisine itaati veya saygıyı da bekler. 
  • Gururu onun için son derece önemlidir. Her ne yaparsanız yapın, bir Aslan'ın gururuyla oynamamaya çalışın. Sizi tebaasından kolaylıkla çıkarıverir. Tüm bu gösterişli, güçlü ve ağırbaşlı görünümünün altında ise her an eğlenmeye ve oyuna yatkın çocuksu bir kalp yatar. Çocuklarla arası iyidir, onları neşe kaynağı olarak görür ve mutlu olur. Lider konumlar, yönetici pozisyonlar Aslan'a göredir, bir Aslan'ın itaatkâr bir memur olması pek de istenen, beklenen bir durum değildir. Hizmet etmekten ziyade hizmet beklerler. 
  • Sahip oldukları özgüveni yaratıcılıklarıyla birleştirdiklerinde ise ortaya eşi benzeri olmayan işler, eserler koyabilirler. Sinema, tiyatro ve görsel sanatlarda Aslan burçlarına sıkça rastlamak mümkündür. Yaptıkları, değdikleri her işe tutku ve sevgiyle yaklaşır. Çocuklar hayatlarının vazgeçilmezi olabilir. Güçlü ve enerjiktir ve herhangi bir kişiye, duruma gönülden inandığında ya da herhangi bir amaca, hedefe gönlünü koyduğunda onu kimse yolundan alamaz.  
  • Özgüvenli, korkusuz, cesur ve alçakgönüllü özellikleriyle Aslan burcu çevresindeki herkesi içten ve samimi bir sevgi çemberi içinde koruyup kollarken kendisine itiraz edilmesinden ve eleştirilmekten çok hoşlanmaz. Sözünün, duruşunun saygı görmesini bekler, kolay alınır ve en ciddi iş konusunu bile zaman zaman kişiselleştirip gurur meselesi yapabilir. Takım çalışmalarında lider olmadığı sürece çok da rahat değildir. Aslan tıpkı bir kral gibi kendini tahtında hissetmeli ve başkalarından alkış ve takdir görmelidir. Dolayısıyla güç ve statü sahibi olduğu iş ve pozisyonları tercih eder. Dolayısıyla başkanlık ona göredir, sahne ve alkışı sevdiğinden performans sanatlarına son derece uygundur, moda, tasarım, satış işlerini de başarıyla yapabilir.


Elle astroloji sayfalarında ayrıca burç yorumları, tarot falı, yükselen burç hesaplama, burç uyumu, burçlara göre hediye önerileri, burç özellikleri ve doğum haritası konularını da bulabilirsiniz.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.