AY TUTULMASI BURCUNUZA NELER GETİRİYOR?

Akrep burcunda Ay tutulması cuma akşam saatlerinde gerçekleşiyor.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 05 Mayıs 2023
AY TUTULMASI BURCUNUZA NELER GETİRİYOR?

Geçtiğimiz ay gerçekleşen Koç burcunda Güneş tutulmasının ardından bu kez Akrep burcunda bir Ay tutulması gerçekleşiyor. Her iki tutulma da Mars yönetiminde olan burçlarda gerçekleşiyor. Güneş tutulması bireyci, egoist yanlarımızı ortaya çıkaran yeni adımlar atmamızı sağlamıştı. Bu tutulmada ise karşı tarafa, diğer yarımıza ve paylaşımlarımıza odaklanabiliriz. 

Ay tutulması duyguların yoğun yaşandığı zamanlardır. Her Ay tutulmasında içimizdeki duygusal çalkantıyı yönetmeye ve içinden yeni kararlarla çıkmaya çalışırız. 5 Mayıs’ta Akrep burcunda gerçekleşen bu tutulma malefik Mars yönetiminde ve Uranüs’ten sert bir karşıt açı halinde. Dolayısıyla sakin duygular içinde değiliz. Ani öfke ya da kızgınlık patlamaları söz konusu olabilir. İçimizdeki biriken duygular aniden ve küçük bir kıvılcımla ortaya çıkabilir. Gerçeği en derin ve en dolaysız şekilde görebilen Akrep duyarlılığı duygulara rahat vermeyebilir. Akrep konuları olan ortak paylaşımlar, iş ortaklıkları, ortak yatırımlar konusunda, iş ve para konularında daha önce göremediklerimizin farkına varabilir ve hızlı kararlar alabiliriz. Ancak güç mücadeleleri anlaşmayı, paylaşmayı zor kılabilir. Fazlasıyla sorgulayıcı, irdeleyici olabiliriz. Akrep temaları arasında yeniden doğuş, rejenerasyon da var. Bu tutulma hayatımızda yolunda gitmeyen bazı konularda karar alma, bazı tutumlara son verme ve yeni bir yaklaşım geliştirme konusunda destekleyici olabilir.  

Her Ay tutulması dolunay zamanıdır ancak getirdiği farkındalık daha büyüktür. Boğa, Akrep, Aslan ve Kova burçları özellikle bu tutulmanın etkisi altındalar. Önemli farkındalıklar yaşayıp ciddi kararlar alabilirler.

Tutulma burcunuza neler getiriyor:

KOÇ


Bugün gerçekleşen Ay tutulması özellikle ortak maddi konularda yeni farkındalıklar getirebilir. Farklı beklentileriniz karşı tarafın beklentileriyle uyumlu olmayabilir, sıra dışı hamleler yapmanız gerekebilir.

BOĞA

Bugün gerçekleşen Ay tutulması ilişkilerde, evlilik ve ortaklıklarda yeni farkındalıklar getirebilir. İlişkiler alanında yeni kararlar alabilirsiniz.

İKİZLER

Bugün gerçekleşen Ay tutulması gündelik yaşamınızla ilgili yeni farkındalıklar ve kararlar getirebilir. Bunun için ruhunuzdaki çalkantıları doğru yönetmeniz gerekebilir.


YENGEÇ

Bugün gerçekleşen Ay tutulması aşka ve sevdiklerinize dair yeni farkındalıklar ve kararlar getirebilir. Sıra dışı fikirlerinizde çok da ısrarcı olmamalısınız.

ASLAN

Bugün gerçekleşen Ay tutulması özellikle ev ve ailenizle, geçmişinizle, köklerinizle ilgili yeni farkındalıklar getirebilir. Kariyerinizle ilgili farklı hedef ve beklentileriniz aile ve geçmişin beklentileriyle uyumlu olmayabilir, sıra dışı hamleler yapmanız gerekebilir.

BAŞAK

Bugün gerçekleşen Ay tutulması özellikle yakın çevrenizle ilgili yeni farkındalıklar getirebilir. Komşu ve kardeş ilişkilerinizi masaya yatırabilirsiniz. Eğitimle ilgili kararlar alabilirsiniz.

TERAZİ

Bugün gerçekleşen Ay tutulması özellikle maddi konularda yeni farkındalıklar getirebilir. Ortak beklentileriniz kendi beklentilerinizle uyumlu olmayabilir, mücadeleci yanınızı daha çok ortaya koymanız gerekebilir.

AKREP

Bugün gerçekleşen Ay tutulması özellikle ilişkilerinizle ilgili yeni farkındalıklar ve kararlar getirebilir. Karşı tarafın şimdiye kadar görmediğiniz yönlerini fark edip keşfedebilirsiniz.

YAY

Bugün gerçekleşen Ay tutulması bilinçaltında yeni farkındalıklar getirebilir. Gündelik yaşam koşullarındaki değişikliklerin ruhunuza yansımaları yeni kararlar getirebilir.

OĞLAK

Bugün gerçekleşen Ay tutulması sosyal yaşamla ilgili yeni farkındalıklar ve kararlar getirebilir. Arkadaşlarınızdan beklentileriniz şahsi ve bireysel beklentilerinizle uyumlu olmayabilir, sıra dışı fikirler geliştirebilirsiniz.

KOVA

Bugün gerçekleşen Ay tutulması kariyerinizle ve statünüzle yeni farkındalıklar ve kararlar getirebilir. Ailedeki değişimin statünüze ve imajınıza etkilerini görebilirsiniz.

BALIK

Bugün gerçekleşen Ay tutulması uzaklara, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konulara dikkatinizi çekebilir ve yeni farkındalıklarla birlikte yeni kararlar getirebilir.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.