KARAR AŞAMASINDA YOL GÖSTEREN AYIN FAZLARI NELERDİR?

Ay fazları, önemli işlere başlamadan önce yol gösterici olabilir.

Astrolojide Ay fazlarının yeri çok özeldir. Bir işe başlamak, bir işi ya da ilişkiyi bitirmek, diyete başlamak, yapılan işleri üstlere sunmak için ve hatta hamile kalmak için bile kullanılabilir. 

Güneş gündüzün, Ay gecenin ışığıdır. Güneş ve Ay’ın dansı çeşitli şekiller oluşturur. Ay’ın Güneş ile olan uzaklığına göre sekiz tane Ay fazı meydana gelir. Bunlar; Yeniay, Hilal, İlkdördün, Büyüyen Ay, Dolunay, Küçülen Ay, Son dördün, Balsamik'tir. 

  • Her ay bir Yeniay meydana gelir. Yeni Ay başlatma enerjisine sahiptir. Burada yeni birtakım oluşumlar kendisini göstermeye başlar. Ancak buradaki başlatma fikirsel olarak bir başlatmadır. Eyleme geçmek için ise Hilal fazını beklemekte yarar vardır. 

  • Yeni bir fikir yeniay zamanı gelir ancak başlatılması, aksiyona geçilmesi için 4 gün daha bekleyip Hilal fazı tercih edilmelidir. Örneğin bir bitki ya da fidan ekimi için Hilal fazının ilk günlerini tercih etmek oldukça doğru bir seçim olacaktır. Gökyüzünde Hilal fazı yeniay zamanından ortalama olarak 4 gün sonra başlar. 

  • Mücadele ise ilkdördün fazında verilecektir. Burada Ay ve Güneş arasında 90 derecelik bir faz vardır. 90 derece astrolojide kare açıyla anlatılır ve aktif bir mücadele durumundan bahsedilir. 

  • Başlatılan işle ilgili mücadele ve gayret aşaması ilkdördün fazında verilecektir. İdealler uğruna gerekirse mevcut şartlarda değiştirilir. İlk dördün fazı Yeniaydan ortalama olarak 8 gün sonra meydana gelir. 

  • İşleri büyütmek, ilerlemek ve gerekirse yardım almak Büyüyen Ay fazına ihtiyaç duyulur. Başarılı olmak için büyük bir arzuyla çalışılabilecek bir fazdır. Yeniaydan ortalama 12 gün sonra artık bu fazın hakimiyeti altındayızdır. 

Diyete Başlamak İçin En Uygun Faz Hangisidir? 

Dolunay fazı Yeniaydan 16 gün kadar sonra meydana gelir. Artık burada tüm yapılan işler görünür bir haldedir. Aynı zamanda duygusal açıdan kaos içerisinde olduğumuzda bir zamandayızdır. Özel bir fazdır. Bir şeyleri tamamlamak ve daha görünür hale getirmek için bu faz en ideal zamandır. Ancak ilişkiler açısından dikkatli olunması gereken, ben sen arasındaki dengeyi bulmakta zorlanılabilen zamanlardır. Kopuşlar yaşanabilir. Ancak yapılan işleri daha görünür hale getirmek için bu faz çok faydalı olacaktır. Fazla kilolarımızdan arınmak ve kilo verme sürecimizin daha kolaylıkla geçmesi için Dolunay fazından hemen sonrası değerlendirilebilir.

  • Küçülen Ay fazı Dolunay fazından 4 gün sonra, Yeniay fazından 20 gün sonra gerçekleşir. Yapılan işler için artık son bir mücadele vardır. Topluma fayda sağlamak önemlidir dolayısıyla burada toplum adına da bir şeyler yapılabilir. Aynı zamanda yapılan işi yaymak adına da kullanılabilecek güzel bir zamandır.

  • Son dördün fazı Dolunay fazından ortalama olarak 8 gün sonra gerçekleşir. Yapılanların artık toplum önünde gösterilmesi zamanıdır. Zorluklarla mücadele etmek konusunda çekinmeyiz. Yaptığımız işlerin aynı zamanda onaylanmasını da isteriz.

  • Balsamik ay fazı yeniaydan ortalama olarak 26 gün sonra meydana gelir. Bu fazda bırakma enerjisi hakimdir. Aynı zamanda yalnız kalıp düşünmek, inziva isteyenler içinde kullanabilecekleri uygun bir dönemdir. Hayatımızdan bir ilişkiyi çıkartmak, bir alışkanlığımızdan kurtulmak istiyorsak bu dönemi değerlendirebiliriz.

Hamile Kalmak İçin Ay Fazlarını Nasıl Kullanabiliriz?

Hamile kalmak için ise yine Astrolojiden faydalanabiliriz. Bu yöntem Eugene Jonas adında bir jinekolog ve astrolog tarafından bulunmuştur. Buna göre kadınlar her ay kendi ay fazı dereceleri gökyüzünde yinelendiğinde bir yumurta bırakmaktadır. Bunun için kadınların kendi ay fazlarını bilmeleri yeterli olacaktır. Bu yöntem eski zamanlarda çocuk sahibi olmak istenilmediği ama korunma yöntemlerinin de olmadığı dönemlerde doğal korunma yöntemi olarak uzun bir süre kullanılmış ve güzel sonuçlar elde edilmiş. Yine aynı şekilde çocuk sahibi olmak isteyenlerde bu yöntemi kullanarak olumlu sonuçlar elde etmişlerdir.

Etİketler