BAHAR EKİNOKSUYLA ASTROLOJİK YENİ YIL BAŞLIYOR

20 Mart’ta Güneş’in Koç burcuna ilerlemesiyle bahar gündönümü gerçekleşiyor. Burçlarınızı nasıl etkilediğini aşağıda okuyabilirsiniz.

Her yıl Güneş’in Koç burcuna ilerleyişiyle birlikte yeni astrolojik yıla giriyoruz. Bu yıl da uzunca bir kışın ve soğukların ardından 20 Mart’ta başlayan bu bahar dönemini yepyeni ve taze başlangıçlarla değerlendirebiliriz. 23-26 Mart arasında ise Venüs ve Güneş Koç burcunda bir araya geliyor. Bu kavuşum aşk ve ilişkiler adına değerlendirilebilecek bir gündem yaratıyor. Aşkımız, birlikteliğimiz, ortaklığımız adına yepyeni başlangıçlar bu kavuşumla gerçekleşebilir. Yaklaşık bir yıl içinde bir kez gerçekleşen bu kavuşum bu kez özellikle ilişkiler adına isteklerimizi ve hayallerimizi gerçeğe dönüştürme imkânı verebilir, bizi kalbimizden geçenlerle buluşturabilir, rastlaştırabilir.

Bahar ekinoksunun burcunuza etkilerine gelecek olursak:

KOÇ
Enerji, istek ve motivasyonunuzu artmasıyla isteklerinizi ve dileklerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hayatınızda yeni adımlara ve başlangıçlara hazırlanırken şans yıldızı Venüs yanınızda ve size yardımcı olmaya hazır görünmekte.

BOĞA

Bu hareketli dönemde bazı şeyleri geride ve ardınızda bırakmaya artık hazır olabilirsiniz. Yeni manevi açılımlara kucak açabilirsiniz. Vazgeçtikleriniz ve feragat ettiklerinizle kendinize yeni bir benlik hazırlayabilirsiniz.

İKİZLER
Bu dönem sosyal açıdan oldukça hareketli bir dönem olabilir ve sosyal gruplar içindeki varlığınızı çok daha etkin ve aktif kılabilirsiniz. Venüs size sosyal yaşamınızdan bir aşk ve ilişki getirebilir. Arkadaşlarınızdan bolca destek görebilirsiniz.

YENGEÇ
Bu dönem iş, kariyer, görev ve sorumluluklar açısından oldukça hareketli bir dönem olabilir ve hedeflerinize sarılabilirsiniz. Astrolojik yeni yıl size yepyeni bir kariyer ve iş yaşamı getirebilir. Venüs ile itibarlı bir ilişki veya evlilik söz konusu olabilir.

ASLAN
Bu dönem iş, uzaklar, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konular açısından oldukça hareketli bir dönem olabilir ve hedeflerinize sarılabilirsiniz. Uzaklarla ilgili, yolculuklarla bağlantılı hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yabancı bir aşk size göz kırpabilir.

BAŞAK
Bu dönem ortak maddi konular, iş ve yatırımlar oldukça hareketli bir dönem olabilir, bu yönde motivasyon ve enerjiniz yükselebilir. Yeni bir ortak girişim, iş söz konusu olabilir. Eşiniz, sevgiliniz yeni bir işe başlayıp sizin maddi hayallerinize destek olabilir.

TERAZİ
Bu dönem ikili ve bire bir ilişkiler, ortaklıklar açısından oldukça hareketli geçebilir, karşınıza pek çok kişi çıkabilir. Eşinizden, sevgilinizden iyilikler görebilir, bir ilişkiniz varsa bu ilişkide yepyeni bir aşamaya geçebilir, yoksa yeni ve ciddi bir ilişkiye adım atabilirsiniz.

AKREP
Bu dönemde gündelik yaşamınız, rutinlerinizle ilgili konulara çok daha odaklı olabilirsiniz, sağlığınızla daha çok ilgilenebilirsiniz. Yeni bir sağlık planı, rutini, beslenme ve şifa programı benimseyebilirsiniz. Sizden daha az olgun, genç bir kişiyle, bir astınızla aşk gündeme gelebilir.

YAY
Bu dönem aşk, sevdikleriniz açısından oldukça hareketli geçebilir. Kendinizi tutkularınız ve heyecanlarınızla tanımlayabilir, aşka, sevgiye öncelik verebilirsiniz. Yepyeni bir aşk, tutku veya heyecan kapınızda olabilir.

OĞLAK
Bu dönem özellikle ev ve aile ile ilgili konularda oldukça hareketli, aktif geçebilir. Bu konulara istekli ve motive olabilirsiniz. Yeni bir eve taşınabilirsiniz, kendinize yepyeni bir mekan bir dünya yaratabilirsiniz. Ailenizin tanıştıracağı bir kimseyle ilişki de söz konusu olabilir.

KOVA
Bu dönem özellikle iletişim, haberleşme, kısa yolculuklar ve görüşmeler açısından oldukça hareketli, aktif geçebilir. Bu konulara istekli ve motive olabilirsiniz. Yakın çevrenizden, okulunuzdan ya da komşularınızdan doğabilecek yepyeni bir ilişki veya aşk sizi heyecanlandırabilir.

BALIK
Bu dönem maddi konularla yoğun ve dolu geçebilir. Gelirlerinizi artırma ve imkânlarınızı daha iyi değerlendirme konusunda istekli ve motive olabilirsiniz. Yepyeni bir iş gündeme gelebilir, kazançlarınızı artırma, isteklerinizi satın alma, yeni bir konfor veya lüks anlayışı gündeme gelebilir.