ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

BALIK BURCUNDA DOLUNAY VE HAYALLERİMİZ

21 Eylül’de sabaha karşı Balık burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Burçlar kuşağının sonuncusu Balık hayal ve düşler alemimize işaret ederken bu burçtaki dolunay ummadığımız sihirli izler bırakabilir.

Astrolojide zodyağın başka deyişle Burçlar Kuşağının son burcudur Balık. Sanki kendinden önce gelen tüm burçların özelliklerini üzerinde toplar bir de üstüne bir tık ötesi olan hayal ve rüya alemini ekler. Sonuncu burç sonlara ve bitişlere de işaret eder. Dolayısıyla bu burçtaki dolunay artık yaşamımızda bir dönemin son bulduğu konusunda bir farkındalık oluşturabilir. Geride bıraktıklarımızı daha iyi anlayabiliriz. Daha önce farkına varamadıklarımızı net bir bakış açısıyla görebiliriz. Bu dolunayın hemen yanındaki Neptün bizi hayalini bile kuramadığımız ufuklara taşıyabilir. Dolunay haritasında Merkür Jüpiter ile mükemmel bir üçgen açı oluşturuyor. Bu açı sayesinde yapabileceklerimizin ayırdına varırken önümüzdeki dönem için planlar yapabilir, hedefler belirleyebilir, ulaşabileceklerimizin, değebileceklerimizin bir yol haritasını çıkarabiliriz. Bu açı, ilişkilerle ilgili güzel haberler getirebilir, sevdiklerimizden haber alabiliriz, epeydir görüşmediğimiz kişilerle irtibat kurabilir, onların sesini duymaktan mutlu olabiliriz.

Dolunayın burcunuza etkilerine gelecek olursak:

KOÇ

Dolunay sezgilerinizi güçlendiren bir etki yaratabilir. Daha önce farkında olmadığınız bir durumun, olayın veya kişinin farkına varabilirsiniz. Merkür Jüpiter açısı ilişkilerinizi kolaylaştırabilir.

BOĞA

Bu dolunay sosyal ilişkileriniz ve arkadaş çevrenizle ilgili bir gelişme köklü bir farkındalığı beraberinde getirebilir. Bir arkadaşlığınıza dair karar vermeniz gerekebilir. Merkür Jüpiter açısı gündelik yaşamınızda becerilerinizi konuşturmanızı sağlayabilir.

İKİZLER

Dolunay hedeflerinize, planlarınıza yönelik bir farkındalığı ve kararı gündeme getirebilir. Merkür Jüpiter açısı sayesinde pek çok işi aynı anda kolayca ve hızlıca halledebilirsiniz.

YENGEÇ

Bu dolunayla birlikte seyahatler, yurt dışı ve yabancılarla bağlantılı konularla ilgili daha önce göremediğiniz bir durumun farkına varabilir ve bir karar alabilirsiniz. Merkür Jüpiter açısı ailenizle dengeli ilişkiler kurmanızı kolaylaştırabilir.

ASLAN

Balık burcunda dolunay ruhsal anlamda üzerinizde dönüştürücü etkiler yaratabilir. Sezgileriniz ve altıncı hissiniz her zamankinden güçlü şekilde size yol gösterebilir. Merkür Jüpiter açısı komşularınızla iyi bir ilişki ve iletişim içinde olmanızı sağlayabilir.

BAŞAK

Bu dolunayla birlikte ilişkinizle veya ilişkilerinize bakış açınızla ilgili bir farkındalık içinde olabilirsiniz. Merkür Jüpiter açısı sayesinde maddi sorunlara çözüm bulmakta zorlanmayabilirsiniz.

TERAZİ

Bu dolunay sağlığınız, beslenmeniz, günlük yaşam rutininizle ilgili bir farkındalığı beraberinde getirebilir. Bir diyet, sağlık, şifa programına karar verebilirsiniz. Merkür Jüpiter açısı iletişim gücünüzü artırabilir.

AKREP

Dolunay aşka yaklaşımınızı değiştirebilecek duygusal etkiler yaratabilir. Farkındalığınız, hisleriniz, algılarınız açılırken egolara ilişkin sorunlar daha da belirginleşebilir. Merkür Jüpiter açısı sürpriz tanışıklıklar getirebilir.

YAY

Dolunay ev ve aile ilişkilerinize dair önemli farkındalıkları, geçmişe, anılarınıza dair hislerinizi günışığına çıkartabilir. Ailenize ilişkin kararlar gündeminize gelebilir. Merkür Jüpiter açısı sosyal ilişkilerinizi güçlendirebilir.

OĞLAK

Bu dolunay mantığınızın önüne duygularınızı koymanızı, derin ve sezgisel farkındalıklar yaşamanızı sağlayabilir. Eğitimle ilgili bir karar gündeme gelebilir. Merkür Jüpiter açısı otorite konumunda kişilerle iletişiminize destek olabilir.

KOVA

Bu dolunay kendi değeriniz ve özgüveninize ilişkin hislerinizi ve algılarınızı sorgulamanızı sağlayabilir. Sahip olduklarınızı daha iyi değerlendirmeye yönelik bir farkındalık yaşayabilirsiniz. Merkür Jüpiter açısı sayesinde uzaklarla ve dışarıyla iletişiminiz hızlanabilir.

BALIK

Bugün meydana gelen dolunayla metafizik ve psişik konulara yönelik merakınız artarken gizli, kapalı kalan durum ve olaylar karşısında derine inmekte zorlanmayabilirsiniz. Merkür Jüpiter açısı sayesinde ortak maddi konularda ve işlerde ilerleme sağlayabilirsiniz.