BALIK BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

Balık burcundaki tutulma sizi nasıl etkileyecek, öğrenin.

Yılın ilk Güneş tutulması 26 Şubat Pazar günü 17:54’de Balık burcunda gerçekleşiyor. Güneş tutulmaları hayatımızda önemli kırılma ve dönüm noktaları teşkil edebilir. Bu tutulma bırakmak, vazgeçmek zorunda olduklarımızla ilgili olabilir. Hayatı daha sezgisel, duygusal olarak algılayabilmek, içimizdeki, ruhumuzdaki anlayış, hoşgörü, kabullenme hislerini yükseltebilir, egolardan vazgeçebiliriz. Hem kendimizi hem başkalarını oldukları gibi kabul etmek durumunda olabiliriz. Bunu artan farkındalığımıza uygun ve rahat şekilde yapmak mümkün, yapamadığımız durumlarda ise bizi zorlayacak sınav ve mücadelelerle karşılaşabiliriz. 26 Şubat'tan, bir sonraki tutulma olan 21 Ağustos'a kadar tutunduğumuz, sıkı sıkı bağlandığımız ne varsa karşımıza bir şekilde çıkabilir. Bu bir kişi, olay, alışkanlık olduğu kadar bir duyguda olabilir. Kötücül, negatif duyguları bırakmak, yerini daha rahatlatıcı olanlarla doldurmak için birtakım yollar aramamız gerekebilir. Bu arayış maneviyata, ruhsal, spiritüel konulara yaklaştırabilir. Bu dönemi ruhsal bir detoks ve arınma olarak da değerlendirebiliriz. Keza maddi anlamda, dünyevi düzeyde çıkabilecek tüm zorluklar bizi şu veya bu şekilde bu arayışa itebilir.

Tutulmanın ardından başlayacak olan Venüs retrosu 4 Mart-15 Nisan tarihleri arasında ilişkiler konusunda oldukça dikkatli olmayı gerektiriyor. Kimsenin üstüne gitmemek gerekebilir bu dönemde. Ayrıca evlilik, nişan, söz açısından uygun bir dönem olmayabilir, ancak ertelemek mümkün değilse, her türlü imzalı veya sözleşmeli ortaklıktan öğrenmemiz gereken çok şey olabilir.Aşk ve ilişkilerde kadersel temalar öne çıkabilir. Ortaklıkların maddi boyutuna ve her türlü paylaşıma dikkat etmek gerekebilir. Tutulma önemli dönüşümleri beraberinde getiriyor. Kişisel gelişim açısından öğrenmeye, ufkumuzu genişletmeye oldukça açığız, ancak bunun için çabalamamız ve üstüne her zamankinden çok daha farklı, sıradışı bir yaklaşım ortaya koymamız gerekebilir. Tutulma mücadele gerektiren özellikleriyle dikkat çekici ancak bu mücadelenin arkasında her zaman elle tutulamayan, gözle görülemeyen bazı belirsizlikleri, akışın ve gidişatı getireceği kaybolma hislerini, karmaşık, çözümü zor görünen durumları göz ardı etmemeliyiz. Bizi belki şu anda tam ve net olarak öngöremeyeceğimiz şekilde dönüştürebilecek bir tutulma sezonu içindeyiz, hiç akla gelmeyeni veya beklenmeyeni beklemeye hazırlıklı olmak gerekebilir.

Koç
Kontrolünüz dışında gelişebilecek olay ve gelişmelere ve her anlamda sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Sezgilerinize güvenmelisiniz, bu dönemde bilinçaltınız ayakta olabilir, rüyalarınız her zamankinden güçlü, anlamlı gelebilir. Fiziksel olarak uykusuzluğa, değişken duygudurumlarına ve bunun getireceği ihmal, unutkanlık ve dalgınlığa dikkat etmelisiniz.

Boğa

Sosyal ilişkileriniz ve arkadaşlıklarınız açısından uyandırıcı bir tutulma yaşayabilirsiniz. Tutulma sezonu boyunca arkadaşlarınızın size karşı tutum, duygu ve davranışları kendinizle ilgili farkındalığı artırmanız konusunda yansıma görevi yapabilir. Hayalkırıklıklarının sizi umutsuzluğa düşürmesine izin vermeden bunlardan öğreneceklerinize bakmalısınız.

İkizler
Güneş tutulması iş ve kariyer anlamında bazı vazgeçişleri beraberinde getiriyor olabilir. Hedeflerinizin ve planlarınızın dilediğiniz gibi tutmaması veya yürümemesi sizi hayal kırıklığına uğratsa da belki başka bir bakış açısı ve yol belirlemenizi sağlayabilir. Bu dönem hiçbir konuda sıkı sıkı bağlı kalmamayı ve tutunmamayı gerektirebilir.