BALIK BURCUNDA MAVİ DOLUNAY RETROLAR EŞLİĞİNDE GERÇEKLEŞİYOR

31 Ağustos’ta sabaha karşı Balık burcunda meydana gelen mavi dolunay retroların gölgesinde geride bıraktıklarımızı ve geçmişimizi daha iyi anlama ve kabullenme getirebilir.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 30 Ağustos 2023
BALIK BURCUNDA MAVİ DOLUNAY RETROLAR EŞLİĞİNDE GERÇEKLEŞİYOR

Dolunay ise sessizce kabullenmek durumunda olduklarımızla ilgili. Her dolunay farkındalık ve yüzleşme zamanı. Bu dolunayda retrolar eşliğinde geçmişi hatırlayabilir, kaderin getirdiklerini, alınyazımızı daha açık şekilde görüp anlayabilir, doğrularımız ve yanlışlarımızı fark edebilir, hem kendimize hem başkalarına hem de hayata karşı daha kabullenici, anlayışlı ve affedici olabiliriz. Bu dolunay haritasında 6 gezegen retro halinde. Geri hareket eden Merkür düşüncelerimizi, Venüs kalbimizi, Satürn sosyal yaşamımızı ve her üçü de retroda olan Plüton, Uranüs ve Neptün dünyanın ve zamanın varoluşumuz üzerindeki etkilerini sorgulamamızı, kabullenmemizi, affetmemizi kolaylaştırabilir. Zodyağın son burcu Balık kapanış ve sonlanmalarla, geride bırakma ve vazgeçişlerle bağlantılıdır. Bu dolunay bazı şeyleri artık geride bırakma ve sonlandırma farkındalığı yaşatabilir ve bu yönde kararlar aldırabilir.


Balık burcunda dolunaya Satürn etkisi bir miktar karamsarlık, negatif bakış açısı ve kasvet getirebilir. Ancak bu sayede daha gerçekçi ve ciddi olabileceğimizi unutmayalım. Bazı gerçekleri metanetle kabullenmek durumunda kaldığımız için yüzümüz asılabilir, ancak bu durumdan sebatkâr bir biçimde yararlanabilirsek özellikle iş ve sosyal yaşamımızla ilgili yapıcı ve kapsayıcı kararlar alabiliriz. Sözgelimi çevremizdekilerin enerjisi ve desteğiyle işimizde sosyal yaşantımızda yükselebiliriz, saygınlık oluşturabiliriz.


Dolunayın burcunuza etkilerine gelecek olursak:

KOÇ


Bu dolunay sizi daha kabullenici ve affedici kılabilir. Olumsuz bakış açınızdan kurtulmalısınız. Farkındalığınızı, sezgilerinizi kullanabilirsiniz.

BOĞA

Bu dolunay yeni umutların ve yeni bir vizyonun kapısını aralayabilir. Negatif bakış açısını yapıcı bir vizyona dönüştürmeniz ise size büyük avantajlar getirebilir.

İKİZLER

Bu dolunay hedef ve planlarınızı gözden geçirmeniz, geçmişi daha iyi anlayıp kabullenmeniz açısından bir fırsat olabilir.

YENGEÇ

Bu dolunay uzak yol ve yollarla ilgili farkındalıkları beraberinde getirebilir, bu yönde daha ciddi, uzun vadeli, yapıcı yaklaşmanızı kolaylaştırabilir.

ASLAN

Bu dolunay ortak maddi konularda, ortak paylaşımlarla ilgili daha önce farkına varmadığınız gerçekleri görmenizi, gördüklerinizi kabullenmenizi kolaylaştırabilir.

BAŞAK

Bu dolunay ilişkiler açısından önemli bir dolunay, karşınızdaki kişinin daha önce görmediğiniz tarafları görmenizi ve kabullenici olmanızı kolaylaştırabilir. Yaşamınızla ilgili atmanız gereken ciddi adımları size hatırlatabilir.

TERAZİ

Bu dolunay gündelik yaşamınıza dikkat çekiyor. Sağlığınızla ilgili farkındalık ve kararları beraberinde getirebilir. Yeni rutinler belirleyebilirsiniz.

AKREP

Bu dolunay aşka ve sevdiklerinize ışık tutuyor. Onların daha önce farkında olmadığınız yönlerini görmek sevgi ve aşka dair kararlarınızı kolaylaştırabilir.

YAY

Bu dolunay ev ve ailenize, geçmişinize dair farkındalıklar getirebilir, kabullenici ve anlayışlı olmanızı kolaylaştırabilir. Ev ve aile düzeninizi ilgilendiren kararlar alabilirsiniz.

OĞLAK

Bu dolunay yakın çevrenize ışık tutuyor. Dirsek temasında olduklarınızın daha önce görmediğiniz taraflarını görmeniz ve kabullenici olmanız kolaylaşabilir.

KOVA

Balık burcundaki dolunay ise maddi konulara, iş ve para durumlarınıza, sahip olduklarınıza ışık tutuyor. Bu konularda karar verirken ciddi ve realist olabilirsiniz.

BALIK

Burcunuzda gerçekleşen dolunay ise yaşamınızla ilgili yeni kararlar getirebilir, bu kararlarda daha ciddi ve yapıcı olabilirsiniz.


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.