BALIK BURCUNDA ROMANTİK BİR DOLUNAY

2 Eylül 2020’de Balık burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Toprak ve ateş enerjisinin hâkim olduğu biraz sert geçen bu dönemde Balık’ın yumuşaklığı, merhameti hepimize iyi gelebilir.

Burçlar kuşağının on ikinci burcu olan Balık burcu derin ve engin sulardır, mitolojide Poseidon ve Neptün ile ilişkilendirilir, denizlere, okyanuslara işaret eder. Balık burcunun klasik astrolojide yönetici gezegeni Jüpiter olsa da modernde Neptün yönetici olarak kabul edilir ve enginliği, görünmez ufukları, öte dünyayı, bilinmezliği temsil eder. Mistik ve ilahi konular, maneviyat, mucizeler Balık burcuna atfedilir.

Gerçeklere sıkı sıkıya kenetlendiğimiz, kuralların, kaidelerin hüküm sürdüğü realist bir dönemden geçerken Balık burcundaki dolunay duygusal ihtiyaçlarımızın altını çiziyor. Duygusal olarak bırakmaya, gidişata olan ihtiyacımız, yönelimimiz bu dönemde yükselebilir. Şefkat, merhamet, fedakârlık isteğimiz artabilir. Romantik ve idealist tarafımız çok daha fazla ortaya çıkabilir. Dolunay haritasında yükselen Terazi burcu ilişkilere dikkat çekiyor ve kuracağımız ya da kurmuş olduğumuz ilişkiler yoluyla bu ihtiyacımızı karşılayabileceğimizin sinyallerini veriyor.

Bu dolunay ayrıca enteresan bir şekilde Boğa’daki Uranüs ile tam açı halinde. Bu da sürpriz birtakım gelişmelerin ve belki de sürpriz dönüşlerin, geri gelişlerin işaretini vermekte ve bu gerçekten heyecan verici olabilir. Ancak öte yandan Satürn ilişkiler gezegeni Venüs’e oldukça dik dik ve tam karşıdan bakıyor. Bu da her şeyin sütliman, sakin ve sevindirici olmayabileceğine dikkat çekiyor. Zira Satürn ciddiyet, sorumluluk beklentisi içinde. Merkür ise Satürn’ü destekliyor, yani düşünceler duygulara ağır basıyor, dur bir bak diyor. Sözün kısası Balık burcunda dolunay tam da bu burcun tadında ortaya karışık bir görünüm arz ediyor. Bu da aslında tercihlerimizi öne çıkaracak, yani dilersek kendimizi romantizmin akışına kaptırabilir, dilersek zihnimizin çarklarını çalıştırabiliriz, seçim bize kalacak gibi. Doğum haritamızın göstergelerde bu seçimlerde etkili olacaktır şüphesiz, sözgelimi dolunayın yükseleni olan bir Terazi iseniz seçiminizi romantizmden yana yapabilirsiniz. Oysa tam zıttı Koç burcuysanız, yöneticiniz Mars’ın alev topu gibi ilerlediği bu dönemde sular ve akış sizi kesmeyebilir.

Burcunuza göre dolunayın etkilerini aşağıda görebilirsiniz:

KOÇ

Dolunay akışın getirebileceklerine işaret etmekte. Hayatınızda kontrolünüz dışında durumlara yer vermeniz gerektiğine, mucizelerin olabileceğine dikkat çekmekte. Bununla birlikte bazı fedakârlıklar ve kabullenmeler gündeme gelebilir.

BOĞA

Özellikle burcunuzun ortalarında doğduysanız burcunuzdaki Uranüs etkilerini değişik şekilde hissettiren bir dolunay olabilir. Sosyal ilişkileriniz ve arkadaşlıklarınızdan yana sürpriz gelişmelerle karşılaşabilirsiniz, sözgelimi farkında olmadığınız ama sizi destekleyen dostlarınız olabilir.

İKİZLER

Ruhunuzdaki bilgeliği açıkça ortaya koyup gösterebileceğiniz bir dolunay sizi bekliyor. Beklenmedik, sürpriz gelişmeler özellikle ilişkiler açısından çok tuhaf olabilir ve bunları anlamlandırmakta zorlanabilirsiniz, aceleci davranmayın.

YENGEÇ

Uzaklar, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konular dolunayda dikkat çekici olabilir ve yakın çevrenize iyice odaklanmış olduğunuz bu dönemde dışarıdakiler oldukça ilginç ve şaşırtıcı gelebilir. Bu durumu ilişkilere yansıtmaktan kaçınmalı, sabırlı davranmalısınız.

ASLAN

Ortak maddi konular, iş ve para konuları dolunayın dikkat çeken temaları içinde. Karşınızda tuhaf ama güçlü kişiler bulabilirsiniz, özellikle kadınların karmaşık gelebileceği durumlar olabilir. Mücadele ve uğraş alanınızdaki kaos sizi konfor alanınızdan biraz çekip çıkaracak gibi görünmekte.

BAŞAK

Karşıt burcunuzda meydana gelen dolunay ilişkilerinize dikkat çekmekte. Karşınızdaki kişi veya kişilerin tuhaf ve ilginç yaklaşımları kendinize odaklandığınız bu dönemde dikkatinizi çekecek gibi görünmekte. İlginizi çekmek isteyen kişiler olabilir ve bunun için ilginç yol ve yöntemlere başvurabilirler.

TERAZİ

Dolunay gündelik yaşamınız, çalışma ortamınızla ilgili aslında bildiğiniz ama aslında bir süredir göz ardı edip gözünüzü kapadığınız kaosa işaret etmekte. Bununla bir şekilde başa çıkmanız gerektiğinin ayırdına, farkına varabilirsiniz ama ilişkilerinizde zorlayıcı olmamaya gayret edin.

AKREP

Dolunay sevdikleriniz noktasında yaşadığınız yanılsamaya dikkatinizi çekebilir. Konu aşk olduğunda gözleriniz tam kapalı ve başka hiçbir şey görmek istemiyor olabilirsiniz. Son dönemde yaşadıklarınız ise gerçekler açısından çok fazla gelmiş olabilir, dolunay az da olsa yine gözlerinizi kapamanızı sağlayabilir.

YAY

Görev ve sorumluluklarınıza, iş hayatınıza, kariyerinize odaklandığınız bir dönemden geçerken gerçekleşen bu dolunay bir süredir geride bıraktığınız ev ve aile konularına yeniden dikkatinizi çekiyor. Bazı kararlar vermeniz gerekse de aceleci davranmayın, bulutların dağılmasını bekleyin.

OĞLAK

Balık burcundaki dolunay aklınızı karıştırabilecek bir dolunay olarak dikkat çekici. Ancak yakın uzak tüm hedef ve planlarınıza kilitlendiğiniz bir dönemden geçerken hemen yanı başınızda, komşu kardeş çevrenizde olup bitenler dikkatinizi çekip, düşüncelerinizi değiştirebilir.

KOVA

Kendinize olan güven, kendinize biçtiğiniz değerle ilgili bir aydınlanma yaratabilecek dolunay sizi bekliyor. Eşli ortaklı konulara fazlaca odaklandığınız bir dönemden geçerken ve bu sürecin sert gerçekleriyle yüzleşirken kendinizi ve sahip olduklarınızı hatırlamak iyi gelebilir.

BALIK

Burcunuzda gerçekleşen dolunay kendinize ve önceliklerinize, ihtiyaçlarınıza dikkat çekiyor ve size kendinizi hatırlatıyor. Zira bir süredir karşınızdakilere, eşinize, dostlarınıza fazlaca odaklanmış ve ruhunuzdaki tüm anlayış ve fedakârlığa onlar için ortaya çıkarmış bir durumdayken bu dolunay dikkati üzerinize çekecek.