BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY BURCUNUZA NELER GETİRİYOR?

18 Mart 2022'de Başak burcunda bir dolunay gerçekleşiyor.

Dolunay'lar olayların her iki tarafını açık ve net şekilde görebildiğimiz, farkındalığımızın yüksek olduğu zamanlardır. Özellikle ikili ilişkiler, birliktelikler açısından önemlidir zira hem kendimizle daha dürüst şekilde yüzleşebilir, hem de karşımızdaki kişiyi daha objektif olarak değerlendirebiliriz.   

18 Mart’ta gerçekleşen dolunayda değişken elementten burçlar hâkim. Zira dolunay haritasında İkizler burcu yükselirken Güneş ve Ay diğer değişkenler olan Başak ve Balık burçlarında seyrediyor. Duyguların, motivasyonun ve aksiyonun kolaylıkla yön değiştirmekte olduğu bir dönemden geçerken bir dediğimiz diğerini, bir yaptığımız diğerini tutmayabilir, duygularımız çok hızlı bir şekilde yol ve yön değiştirebilir. Ayrıca bu dolunay Plüton’dan destek alıyor, bu da etkilerini bir kat daha güçlü kılarken, toprağın, maddi ve somut konuların ağırlığını hissettiriyor. Güneş ile birleşip Ay’ı karşısına alan Neptün ise hassas duygularımızın karşısına dağılan enerjimizi ve motivasyonumuzu koyuyor. Kısaca bir dala tutunmanın zor olduğu değişken bir süreçten geçerken belki de bu dönemde güvenmemiz gereken tek şey sezgilerimiz, hislerimiz olabilir.  

Dolunayın burcunuza etkilerine gelecek olursak: 

KOÇ
Dolunay dağılan istek ve motivasyonunuz karşısına somut ve pratik yanınızı koyuyor. Detayları, unuttuğunuz gündelik işleri size hatırlatan bir dolunay sizi bekliyor. 

BOĞA
Dolunayın merkezinde aşk ve sevdikleriniz var. Zira dış dünyayla ilgili hayallerinize çok fazla kapılmış olabilirsiniz, duygu ve düşünceleriniz dağılmış olabilir. Dolunay sevdiklerinizi, gerçek isteklerinizi size hatırlatabilir. 

İKİZLER
Dolunayda ev ve aile konuları bir kez daha gündeminizde. Zira hedeflerinize, planlarınıza tutunmaya çalıştığınız bir dönemden geçerken geçmiş ve geçmişin etkileri bir kez daha size kendilerini hatırlatabilir. 

YENGEÇ
Bu dolunay mantığınızın önüne duygularınızı koymanızı, derin ve sezgisel farkındalıklar yaşamanızı sağlayabilir. Eğitimle ilgili bir karar gündeme gelebilir.

ASLAN
Bu dolunay kendi değeriniz ve özgüveninize ilişkin hislerinizi ve algılarınızı sorgulamanızı sağlayabilir. Sahip olduklarınızı daha iyi değerlendirmeye yönelik bir farkındalık yaşayabilirsiniz. 

BAŞAK
Burcunuzda meydana gelen dolunay yaşamınızda önemli kararları beraberinde getirebilir. Karşı tarafa iyice odaklandığınız bir dönemden geçerken bu dolunay size kendinizi ve değerinizi hatırlatabilir. 

TERAZİ
Bu dolunayla önce farkında olmadığınız bir durumun, olayın veya kişinin farkına varabilirsiniz. Ruhsal bir dönüşümün tam merkezinde olabilirsiniz. Manevi, mistik, spiritüel yanlarınızı ortaya çıkarabilirsiniz. 

AKREP
Bu dolunayla ilişkileriniz ve arkadaş çevrenizle ilgili bir gelişme köklü bir farkındalığı beraberinde getirebilir. Bir arkadaşlığınıza dair karar vermeniz gerekebilir. 

YAY
Başak burcunda meydana gelen dolunay hedeflerinize, planlarınıza yönelik bir farkındalığı ve kararı gündeme getirebilir. Güçlü kişiler veya iz bırakan olaylar bu kararı etkileyebilir. 

OĞLAK
Başak burcunda meydana gelen dolunay ile seyahatler, yurt dışı ve yabancılarla bağlantılı konularla ilgili daha önce göremediğiniz bir durumun farkına varabilir ve bir karar alabilirsiniz. 

KOVA
Bu dolunay ruhsal anlamda üzerinizde dönüştürücü etkiler yaratabilir. Sezgileriniz ve altıncı hissiniz her zamankinden güçlü şekilde size yol gösterebilir. 

BALIK
Karşıt burcunuzda gerçekleşen bu dolunayla birlikte ilişkinizle veya ilişkilerinize bakış açınızla ilgili bir farkındalık içinde olabilirsiniz. Dolunayın dönüştürücü etkisi en çok da farkındalık alanınız etkiliyor.