BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY GERÇEKLEŞİYOR

Başak burcunda Uranüs etkili dolunay hızlı kararlar aldırabilir.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 06 Mart 2023
BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY GERÇEKLEŞİYOR

7 Mart’ta Başak burcunda gerçekleşen dolunay sağlığımızla, kendimize gösterdiğimiz özenle, arınma ve temizlikle ilgili konuları gündeme getirirken, bu konularla ilgili farkındalığımızı artırabilir. Bedensel arınmaya olduğu kadar ruhsal arınmaya da ne denli ihtiyaç duyduğumuzu hissedebiliriz. Bu dolunaya eşlik eden Uranüs etkisiyle gözümüzden kaçan detaylar dikkat çekici şekilde çarpıcı olabilir. Bu farkındalıkla hızlı kararlar alabiliriz. Sorunlara, dertlere, rahatsızlık veya hastalıklara hızlı bir şekilde çare bulmaya çalışacağımız bir süreç içinde olabiliriz. Bu dönemde kendimizi olduğu kadar başkalarını da düşünebilir, onların da dertlerine derman olmayı isteyebiliriz. Başak burcunun temaları olan mükemmeliyetçi ve eleştirel yaklaşımı daha yoğun yaşayabiliriz. Bu yaklaşımın bizi asıl yapmamız gerekenlerden ve aksiyona geçip ilerlemekten alıkoymamasına özen göstermemiz gerekebilir. Böylece eksik ve noksanlıkları, rahatsızlık ve problemleri her yönden iyileştirebilir ve düzeltebiliriz.

Dolunayın burcunuza etkilerine gelecek olursak:

Koç                                                                        

Bu dolunayla dalgınlık, ihmal veya unutkanlık sonucu göz ardı etmiş olabileceğiniz detaylar aniden gündeme gelebilir. Sağlığınızı ihmal etmemeli, gerekli olduğunu hissettiğiniz anda bir uzmana danışmayı düşünmelisiniz, sezgilerinize ve sağduyunuza güvenebilirsiniz.

Boğa

Aşk hayatınızla ilgili daha özverili, fedakâr, anlayışlı davranmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Sevdiğinizin, aşkınızın ihtiyaç ve beklentilerini daha çok fark edebilir ve önemseyebilirsiniz. Bu durum sizi önemli kararlara itebilir.

İkizler

Ev ve aile hayatınızla ilgili önemli bir olay veya gelişme geçmişteki bir konuyu daha iyi anlamanızı sağlayabilir. Yanlış anlamalara dikkat etmeli, ailenizle ilgili önyargılardan kaçınmalısınız.

Yengeç

Yakın çevreniz, komşularınız, iş arkadaşlarınız veya kardeşlerinizle ilgili bir konu gündeme gelebilir. Yaşanan bir olay üzerine bir karar vermeniz gerekebilir. İletişimde hassas bir dönem olduğunu unutmamalısınız.

Aslan

Maddi konularda, iş ve para alanında gözden kaçırmış olabileceğiniz bir detayla karşı karşıya gelebilirsiniz. Maddi alanda biraz daha temkinli ve uyanık olmanız gerekebilir.

Başak

İlişkiniz, birlikteliğiniz veya evliliğinizle ilgili hayatınızı etkileyebilecek önemli bir karar veya dönüm noktasında olabilirsiniz. Ayaklarınızın yere bastığından ve planlı ve kararlı hareket ettiğinizden emin olmalısınız.

Terazi

Dolunay kontrolünüz dışında gelişebilecek bazı durumları gündeme getirebilir. Bilinçaltınız oldukça hareketli ve rüyalarınız anlamlı olabilir, her şeyi önceden hissedebilirsiniz. Ancak günlük hayatta unutkanlığa, dalgınlığa dikkat etmelisiniz.

Akrep

Dolunay sosyal ilişkileriniz veya arkadaşlıklarınızla ilgili bir karar almanıza neden olabilir. İlişkileriniz açısından hareketli bir dönemde olabilirsiniz, fazlasıyla duygusal davranmadığınızdan emin olmalı, sınırlarınızı çizmeyi ihmal etmelisiniz.

Yay

İş hayatınız ve kariyerinizle ilgili önemli bir konu gündeminize gelebilir. Bunun üzerine hızlı bir karar almak durumunda olabilirsiniz. Her şeyi tüm detaylarıyla, iyice düşündüğünüzden emin olmalısınız.

Oğlak

Uzaklar ve seyahatlerle ilgili bir konu gündeminize gelebilir. Fikir ve düşüncelerinizi paylaşırken veya savunurken sözlerinizin ve mesajlarınızın nereye gidebileceğini iyice tarttığınızdan emin olmalısınız, zira acele hareket edebilirsiniz.

Kova

Eşiniz, sevgiliniz, ortağınız veya yakın arkadaşınızla aranızdaki maddi ve manevi paylaşımlar sizin için bu dolunayın konusu olabilir. Kendinizi güçlü ve mücadeleci hissedebilirsiniz ancak asıl noktayı kaçırmadığınızdan emin olmalısınız.

Balık

Bu dolunay karşıt burcunuzda gerçekleşirken ilişkinizle ilgili hızlı bir karar almanız gerekebilir. Bu kararınızda fazlaca sübjektif davranmadığınızdan ve ilişkinizi dengeli ve adil bir şekilde tarttığınızdan ve değerlendirdiğinizden emin olmalısınız.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.