BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY NELER GETİRİYOR?

27 Şubat 2021’de Başak burcunda bir dolunay meydana geliyor. Gerçekçi yönümüz devrede, üretken, çalışkan yanımızı ortaya çıkarabilir, işlerimizi ve yapabileceklerimizi gözden geçirebiliriz.

Güneş yanına Venüs’ü de alarak Balık burcunda ilerlemeye koyulmuşken tam karşısında bir dolunay meydana geliyor. Balık burcunun engin ve geniş su denizi yumuşaklık, anlayış, merhamet, empati gibi duyularımızı ayağa kaldırmaya ve bizi yeniden hayaller, düşler görmeye hazırlarken meydana gelen bu dolunay gerçeklerin katı dünyasını bir kez daha gösterme peşinde ve bir tür uyarı anonsu aslında. Maddi ve parasal konular sürpriz etkilerle, gelişmelerle karşımıza çıkabilir. İyi tarafı tam düşüncelere ve hayallere kapılmışken bir anda bunları somutlaştırma plana, programa dönüştürme, çalışkan tarafımızla tüm işleri kotarma ve hem kendimize hem de çevremize faydalı olma imkânı bulabiliriz. Kova’nın uçuk düşüncelerinin Balık’ın sonsuz hayalleriyle buluştuğu bir dönemden geçerken Uranüs’ten tam destek alan dolunay bir anda dikkatimizi gerçekler ve yapmamız gerekenlere, işlere çekebilir. Gündelik yaşantımıza düzen katmak, gereken tedbirleri almak, sağlığımızla, diyet ve beslenmemizle ilgili adımlar atmak yönünde kararlar alabiliriz. Evcil hayvanlarımız varsa onlarla ilgili konu ve gelişmeler gündemimize gelebilir.

Dolunayın burcunuza göre etkilerine gelecek olursak:


KOÇ
Farkındalığımızı yüksek kılan dolunay dikkatinizi günlük rutinlerinize, beslenme düzeninize, diyet ve spor alışkanlıklarınıza çekebilir ve genel sağlığınız ve zindeliğinize yönelik kararlar almanızı kolaylaştırabilir. Uranüs etkisi bu alanda yapabileceklerinizi hızlandırabilir.

BOĞA
Ani ve hızla gelişen bir aşk bu dönemde hayal ve düşlerinizin gerçek amacını size gösterebilir, buldurabilir. Vizyon ve hedeflerinizde ve bununla birleşik bir sosyal etkileşim denizinde kaybolmuşken bu aşk ayaklarınızı yeniden yere basmanızı sağlayabilir ve size kalbinizin sesini hatırlatabilir.

İKİZLER
Dolunay ev ve aileyle ilgili konulara ışık tutabilir. Hızlı bir farkındalıkla ev ve aile içinde gelişen bir durumun ayırdına varabilir, bazı tedbirler alma yoluna gidebilirsiniz. Dış dünyaya, uzaklara odaklandığınız bir dönemden geçerken bu dolunay size köklerinizin bulunduğu yeri hatırlatabilir.

YENGEÇ
Başak burcundaki bu gerçekçi dolunay sosyal yaşamınıza hızla dahil olan kişilerin etkisini yansıtırken düşüncelerinizdeki değişimi fark etmenizi sağlayabilir. Eğitim ve bilgiyi içeren konularda somut ve gerçekçi beklentilerinizi yeniden anımsayabilir, işlerinizi hızla yoluna koyabilirsiniz.

ASLAN
Ortak maddi konular, iş yaşamınızın çalkantıları, eşinizin veya ortağınızın iş durumları içinde biraz kaybolmuşken gerçekleşen bu dolunay size kendi değerinizi, varlıklarınızı, sahip olduklarınızı ve bunlarla yapabileceklerinizi hatırlatabilir. İş yaşamında hızla gelişen destekleyici gelişmeler olabilir.

BAŞAK
Karşınızdaki kişilere, yakın arkadaşlarınıza, eşinize, sevgilinize iyice odaklandığınız bir dönemden geçerken gerçekleşen bu dolunay size sizi, duygusal beklenti ve ihtiyaçlarınızı hatırlatan bir “ben” dolunayı olabilir. Herkesten önce kendinizin beslenmeye ihtiyacı olduğunun farkına varabilirsiniz.

TERAZİ
Gündelik yaşamınızın çalkantı ve kaosu her yanınızı sarmışsa ve hangi işin ucundan tutsam da kotarsam diye düşünüyorsanız bu dolunay tam size göre olacak. Uranüs etkisiyle bir anda tüm işlerinizin üstesinden gelebilir, ayrıntıları yakalayabilir, sezgilerinizin gücünden yararlanabilirsiniz.

AKREP
Tüm ilginizi sevdiklerinize odakladığınız bir dönemden geçerken meydana gelen bu dolunay size sosyal yaşamınızı, arkadaş ve dostlarınızı, onların ihtiyaç ve beklentilerini hatırlatabilir. Sonsuz fedakârlıklar denizinden kurtulup somut ve gerçekçi vizyonunuzu yeniden bulmanızı kolaylaştırabilir.

YAY
Ailenize, evinize, onların beklenti ve ihtiyaçlarına odaklayan ve bir şekilde geçmişin dehlizlerinde kaybettiren bir dönemden geçerken gerçekleşen bu dolunay sizi yeniden hedeflerinizle, planlarınızla, iş yaşamı ve kariyerinizle buluşturabilir ve bu yönde kararlar almanızı kolaylaştırabilir.

OĞLAK
Yakın çevreniz, komşu ve kardeşlerinizle ilgili konular, sürekli dirsek temasında olduğunuz kişilerin telaşlarıyla meşgul olduğunuz, zihninizin dolu biraz da karmaşık olduğu bir dönemden geçerken bu dolunay bir ilaç gibi dikkatinizi uzaklara yönlendirmenizi ve başınızı dışarıya doğru kaldırmanızı sağlayabilir.

KOVA
Uranüs etkisiyle biraz ilginç, beklenmedik etkiler taşıyabilecek bir dolunay sizi bekliyor. Burcunuzdaki gezegenler sizi kendinize odaklamışken, istek ve beklentilerinizi öncelik sıralamanızda en üste çıkarmışken bu dolunay karşınızdakilerle paylaşımlarınızı anımsatan küçük krizler yaratabilir.

BALIK
Karşıt burcunuzda meydana gelen dolunay dikkatinizi ve ilginizi ilişkilerinize, evliliğinize ve birlikteliğinize çekiyor. Burcunuzda ilerleyen Güneş ve Venüs’ün de etkisiyle şanslı olabileceğiniz bir dönemden geçiyorsunuz ve bu ışıltıyı karşınızdakilere ve ilişkilerinize yansıtabileceğinizi unutmayın.