Başak Burcunda Dolunayın Getirdikleri

24 Şubat’ta Başak burcunda bol gezegen etkili bir dolunay gerçekleşiyor.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 23 Şubat 2024
Başak Burcunda Dolunayın Getirdikleri

Her dolunay bir farkındalık, içsel hesaplaşma, yüzleşme ve karar zamanıdır. Bu dolunayda ilişkilerdeki alma verme dengesini masaya yatırabiliriz. Pragmatik yargılarda bulunabilir, akılcı ve işlevsel kararlar alabiliriz. Sağlıkla ilgili konular, bedenimizi ve zihnimizi korumak için alabileceğimiz tedbirler konusunda bir farkındalık yaşayabilir ve bu farkındalığın izinde bazı düşünceler geliştirebiliriz.

Ancak Satürn’ün gölgesinde bu kararlar zihnimizde kasvetli bir hava yaratabilir. Hayalleri ya da romantizmi geride bırakıp daha akılcı ve mantıklı düşünme kararı alırken zihnimizde hapsolmamaya, düşündüklerimizi uygulayabilecek durumda kalmaya özen göstermeliyiz. İlişkilerde pratik, günü kurtaran çözümlere meyilli olabiliriz. Satürn ve Merkür ikilisi uzun vadeli plan, program yapmayı güç kılabilir.

Öte yandan dolunay şans gezegeni Jüpiter’den olumlu bir açı alıyor. Başka deyişle her şey düşündüğümüz kadar kasvetli ve negatif olmayabilir. Şans kapısını açık bırakmakta, sürprizlere inanmakta zihnimizi özgür bırakabiliriz. Her şey düşündüğümüz kadar kötü olmayabilir ancak iyiyi, iyiliği ve şansı görmekte zorlanabiliriz.

Dolunayın burcunuza etkilerine gelecek olursak:

KOÇ                                                                       

Bugün gerçekleşen dolunayla dalgınlık, ihmal veya unutkanlık sonucu göz ardı etmiş olabileceğiniz detaylar aniden gündeme gelebilir. Sağlığınızı ihmal etmemeli, gerekli olduğunu hissettiğiniz anda bir uzmana danışmayı düşünmelisiniz, sezgilerinize ve sağduyunuza güvenebilirsiniz.

BOĞA

Bugün gerçekleşen dolunayla aşk hayatınızla ilgili daha özverili, fedakâr, anlayışlı davranmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Sevdiğinizin, aşkınızın ihtiyaç ve beklentilerini daha çok fark edebilir ve önemseyebilirsiniz. Bu durum sizi önemli kararlara itebilir.

İKİZLER

Bugün gerçekleşen dolunay ev ve aile hayatınızla ilgili önemli bir olay veya gelişme geçmişteki bir konuyu daha iyi anlamanızı sağlayabilir. Yanlış anlamalara dikkat etmeli, ailenizle ilgili önyargılardan kaçınmalısınız.

YENGEÇ

Bugün gerçekleşen dolunayla yakın çevreniz, komşularınız, iş arkadaşlarınız veya kardeşlerinizle ilgili bir konu gündeme gelebilir. Yaşanan bir olay üzerine bir karar vermeniz gerekebilir. İletişimde dar görüşlü ve pesimist olmamaya dikkat.

ASLAN

Bugün gerçekleşen dolunayla maddi konularda, iş ve para alanında gözden kaçırmış olabileceğiniz bir detayla karşı karşıya gelebilirsiniz. Maddi alanda biraz daha temkinli ve uyanık olmanız gerekebilir.

BAŞAK

Bugün gerçekleşen dolunayla ilişkiniz, birlikteliğiniz veya evliliğinizle ilgili hayatınızı etkileyebilecek önemli bir karar veya dönüm noktasında olabilirsiniz. Ayaklarınızın yere bastığından ve planlı ve kararlı hareket ettiğinizden emin olmalısınız.

TERAZİ

Bu dolunay kontrolünüz dışında gelişebilecek bazı durumları gündeme getirebilir. Bilinçaltınız oldukça hareketli ve rüyalarınız anlamlı olabilir, her şeyi önceden hissedebilirsiniz. Ancak günlük hayatta unutkanlığa, dalgınlığa dikkat etmelisiniz.

AKREP

Bu dolunay sosyal ilişkileriniz veya arkadaşlıklarınızla ilgili bir karar almanıza neden olabilir. İlişkileriniz açısından hareketli bir dönemde olabilirsiniz, fazlasıyla duygusal davranmadığınızdan emin olmalı, sınırlarınızı çizmeyi ihmal etmelisiniz.

YAY

Bugün gerçekleşen dolunayla iş hayatınız ve kariyerinizle ilgili önemli bir konu gündeminize gelebilir. Bunun üzerine hızlı bir karar almak durumunda olabilirsiniz. Her şeyi tüm detaylarıyla, iyice düşündüğünüzden emin olmalısınız.

OĞLAK

Bugün gerçekleşen dolunayla uzaklar ve seyahatlerle ilgili bir konu gündeminize gelebilir. Fikir ve düşüncelerinizi paylaşırken veya savunurken sözlerinizin ve mesajlarınızın nereye gidebileceğini iyice tarttığınızdan emin olmalısınız, zira dağınık hareket edebilirsiniz.

KOVA

Eşiniz, sevgiliniz, ortağınız veya yakın arkadaşınızla aranızdaki maddi ve manevi paylaşımlar sizin için bu dolunayın konusu olabilir. Kendinizi güçlü ve mücadeleci hissedebilirsiniz ancak asıl noktayı kaçırmadığınızdan emin olmalısınız.

BALIK

Bu dolunay karşıt burcunuzda gerçekleşirken ilişkinizle ilgili bir karar almanız gerekebilir. Bu kararınızda fazlaca sübjektif davranmadığınızdan ve ilişkinizi dengeli ve adil bir şekilde tarttığınızdan ve değerlendirdiğinizden emin olmalısınız.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.