BOĞA BURCUNDA AY TUTULMASI

8 Kasım’da gerçekleşecek Ay tutulması kendi değerimizin farkına varmamızı sağlayabilir.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 04 Kasım 2022
BOĞA BURCUNDA AY TUTULMASI

Astrolojide burçlar kuşağının ikinci burcu olan Boğa burcu benlik algımızın üzerine sahip olduklarımız, değerlerimiz, değer yargılarımız, yeteneklerimizle ilgilidir. Paylaşımlara ve ortaklıklara odaklandığımız derin duyguların ve özverili yaklaşımın öne çıktığı bir dönemden geçerken gerçekleşen bu Ay tutulması kendi değerimize, sahip olduklarımıza ve yeteneklerimize ışık tutuyor.

Her tutulma aslında bir dolunay zamanıdır. Güneş ve Ay karşı karşıya gelirken ışıklar güçlüdür ve aydınlık getirir gökyüzünde ve bu aydınlıkta daha önce göremediklerimizi daha çık ve net şekilde görürüz. Bu tutulmada Ay’ın hemen yanında yer alan Uranüs ani ve beklenmedik etkiler yaratabilir, ani duygu değişimlerini tetiklerken hızlı farkındalıklar söz konusu olabilir. Bir anda kendimizi karşı taraftan koparıp sahip olduklarımıza ve kendi değerimize odaklanabiliriz. Bu yönde kararlar alabiliriz. Uranüs eşliğinde bu hızlı maddi bir karar olabilir ve hiç hesapta olmayan bazı harcamaları, para ve işle ilgili kararları beraberinde getirebilir.

Ayın karşısındaki Güneş ve Merkür derin düşünceleri ve akılcı olma yanındaki kararlılığımızı temsil ederken bir anda bu tutulmayla kendimizi yoğun bir duygu seli içinde de bulabiliriz. Öte yandan Boğa burcu toprak burcu, toprak elementi ayaklarımızı yere sağlam basmamız yönünde uyarıcı olabilir. Keza an itibarıyla gökyüzünde su elementi ağırlıklı ve suyun toprakla olan uyumu tutulmanın etkilerini dikkate almamızı kolaylaştırabilir.  

Tutulmanın bir diğer başrol oyuncusu ise halihazırda kuvvetli olan Satürn. Zira hem retro değil hem de yönetici olduğu burçta. Her ne kadar Satürn zorlu bir gezegen olsa öğretici ve olgunlaştırıcıdır, ödülünü sınavla, zamanla verir. Tutulmadan alacağımız dersler olabilir. Tutulmanın farkındalığıyla bu dersleri ister istemez çalışmak, sebat etmek ve öğrenmek durumunda olduğumuzu anlayabiliriz.

Bu tutulma başta Boğa’lar olmak üzere Akrep, Aslan ve Kova’ları etkileyecek gibi görünüyor. Tutulma bu sabit burçlarda duygusal kırılımlara neden olabilir, özellikle bu burçlar sabit fikirlerinden ya da inatçı tutumlarından vazgeçmek durumunda kalabilir. Diğer burçlar ise inat ettikleri konular üzerinden farkındalık yaşayabilir ve bazı değişiklikler yapmak zorunda hissedebilir.

Tutulmanın burçlara etkilerine gelecek olursak:

KOÇ


Maddi değerleriniz üzerinde gerçekleşen tutulma bazı iş ve para kararlarını beraberinde getirebilir. Maddi konulara bakış açınızı değiştirebilirsiniz. Ayrıca kendi değerinizi daha fazla sorgulayabilirsiniz.

BOĞA

Burcunuzdaki tutulmada daha önce farkına varmamış olduğunuz ya da gözünüzü kapattığınız kendinizle ilgili tespitlere ışık tutabilir. Yaşamınızı ilgilendiren kararları hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

İKİZLER

Tutulma ruhsal yönden etkileyici olabilir. Ruhunuzdaki ani değişimleri hissedebilirsiniz. Tutulma büyük ve ani bir sezgisel güç getirebilir, bu güçle bazı kararlar alabilirsiniz.

YENGEÇ

Tutulma bir arkadaşınızla veya sosyal çevrenizle ilgili olabilir. Arkadaşlarınızın daha önce farkında olmadığınız yanlarını görebilir ve sorgulayabilirsiniz.

ASLAN

Tutulma iş, kariyer, görev ve sorumluluklarınıza ilişkin birtakım kararları beraberinde getirebilir. Hedef ve planlarınıza ışık tutabilir. Üstlerinizle ve otorite konumunda kişilerle ilişkilerinizi sorgulayabilirsiniz.

BAŞAK

Tutulma uzaklar, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konulara ışık tutabilir. Bu alanda bazı gelişmeler çarpıcı olabilir. Bir gezi ve seyahatin üzerinizdeki ani etkilerini hissedebilirsiniz.

TERAZİ

Tutulma ortak maddi konulara ışık tutarken eşinizin veya ortağınızın iş veya maddi durumuna dikkatinizi çekebilir. Bu alanda bazı değişimlere, gelişmelere odaklanabilirsiniz.

AKREP

Ay tutulması ilişkinize, evliliğinize, birlikteliğinize ışık tutarken karşı tarafın daha önce göremediğiniz bir yönünü görebilir ve ilişkinizle ilgili bir karar alma durumunda olabilirsiniz.

YAY

Ay tutulması gündelik rutinlerinize, iş ve uğraşlarınıza dikkat çekebilir. Genel sağlık düzeninizi, beslenmenizi, rutinlerinizi değiştirebilecek bazı kararlar alabilirsiniz.

OĞLAK

Ay tutulması aşk yaşamınıza dikkat çekiyor ve ani ve beklenmedik bir aşk duygusunu yaşamınıza katabilirsiniz. Sevdiklerinizle ilgili gelişmeler gündeminize gelebilir.

KOVA

Bir sabit burç olarak bu tutulma sizin için özel bir anlam taşıyabilir zira köklerinizle, geçmişle, ailenizle ilgili konularda duygusal bir yüzleşme içinde olabilirsiniz.

BALIK

Ay tutulması yakın çevrenize ışık tutarken, dirsek temasınız kişilere, komşulara odaklı olabilirsiniz. Bu alandaki ani değişimlerin duygusal etkilerini yaşayabilirsiniz. Daha önce farkına varmadığınız bir bilgiye ulaşabilirsiniz.


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.