BOĞA BURCUNDA DOLUNAY KENDİMİZE VERDİĞİMİZ DEĞERİ HATIRLATIYOR!

Sonbahar'ın son dolunayı kendimize güvenmemiz ve sahip olduklarımızın kıymetini bilmemiz gerektiğini hatırlatıyor.

Akrep Güneş’i ve yine Akrep’teki Merkür retrosuyla ortak paylaşımlara iyice odaklandığımız bir dönemde gerçekleşen dolunay birikimlerimize, kaynaklarımıza, yeteneklerimize sahip çıkmamız yönünde uyarıyor ve öz değerimizle ilgili farkındalık yaratıyor.

Dolunaylar astrolojinin ışıkları Güneş ve Ay’ın her yeri aydınlattığı zamanlardır. Dolayısıyla hiçbir şey karanlıkta kalmaz, ak ve kara neyse açık bir şekilde ortadadır. Dolunaylar gerçekleri tüm çıplaklığıyla görüp seyrettiğimiz, bu nedenle de farkındalığımızın yükseldiği ve buna bağlı olarak bazı yargı ve kararlarda bulunduğumuz süreçlerdir.

Kışa adım adım ilerlerken oldukça ışıltılı ve pırıltılı bir dolunay gerçekleşiyor Venüs’ün alımlı burcu Boğa’da. Boğa burcu sahip olduklarımız, sahiplenip tuttuklarımızla ilişkilidir ve Ay bu dolunayda olduğu gibi Boğa burcunda ilerlerken sahip olduklarımızla binaen kendimize güven duygumuz pekişir. Duygusal dünyamızı temsil eden Ay’ın en rahat ettiği burçtur Boğa burcu.

Bize güven duygusu kazandıran ihtiyaçlarımıza yönelebiliriz bu dolunayda, sözgelimi güzellik, kozmetik konularıyla daha ilgili olabilir, lüksümüz ve konforumuz için bir şeyler yapmak isteyebiliriz. Belki de artık tam da bunun zamanı gelmiştir. Zira bu dönem Akrep burcunda ilerleyen Güneş ve Retro Merkür’ün etkisiyle farkında olsak da olmasak da daha çok karşımızdaki kişi, yani eşimiz, ortağımız, sevgilimiz, yakın arkadaş veya partnerimiz için çalışıp didindiğimiz, onun için olmasa da ortaklaşa bir uğraş içinde kavrulup gittiğimiz sahip olduklarımızı paylaşma eğiliminde olduğumuz bir dönemden geçiyoruz. Dolunay bize kendimize ayırmamız gerekenleri hatırlatacak.

Bu dolunayın burçlarınıza etkilerine gelecek olursak:

Koç

Maddi konuları ışık altında tutan dolunay birikimlerinize ilişkin bazı kararları gündeme getirebilir. Bir yatırım, satın alma, alışveriş veya harcama konusunda karar verme ihtiyacı duyabilirsiniz. Merkür retrosunun gölgesinde gerçekleşen dolunay geçmiş deneyim veya hataları aklınıza getirip sizi yavaşlatabilir. Dolunaya etki eden Neptün ise müthiş bir yaratıcılığın yanında bolca duygusal ve zihinsel karmaşa getirebilir.

Boğa

Burcunuzda gerçekleşen dolunay kendiniz ve ruhunuzla ilgili farkındalıklara ve alabileceğiniz bazı kararlara işaret ediyor. Duygusal ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz ön plana çıkabilir. Mevcut ilişkiniz, evliliğiniz, ortaklığınızla ilgili geçmişi ve eskileri çokça düşündüğünüz, ilişkinizi sürdürmek adına çokça uğraş verdiğiniz bir zamandan geçerken size kendinizi hatırlatan bir dolunay yaşayabilirsiniz.

İkizler

Manevi, ruhsal, mistik ve spiritüel konuların iyice içinde olduğunuz ve duygusal anlamda buna çokça ihtiyaç duyduğunuz bir dolunay süreci sizi bekliyor. Başkaları için yaptığınız iyilik ve fedakârlıkları hatırlatan bir dolunay olabilir. Merkür retrosu sizi şifa konularında derin düşünmeye iterken gündelik yaşamınız ve çalışma ortamınızdaki durumlara, ilişkilere çok fazla kafa yorabilirsiniz.

Yengeç

Dolunay sosyal ilişkilerinize ışık tutuyor. Sosyal yaşamınıza son dönemde kattığınız ve bir şekilde dahil olan birbirinden farklı ve ilginç kişiler vizyon ve hedefleriniz noktasında size büyük bir aydınlanma yaşatabilir ve bu aydınlanmayı dolunayda kuvvetli şekilde hissedebilirsiniz. Merkür retrosunun dolunaya etkisi sizi aşka dair konularda daha çok düşünmeye iterken, Neptün üretkenliğinizi ve yaratıcılığınızı tavan yaptırabilir.

Aslan

Dolunayla birlikte iş yaşamınız ve kariyerinizle ilgili konular daha fazla gündeminizde olabilir. Hedef ve planlarınıza projeksiyon ışığı tutan dolunay geleceğe yönelik kararlara iten bir farkındalık ve aydınlanma getirebilir. Merkür retrosu zihninizde ailevi konuların baskısını artırırken Neptün ortak maddi paylaşımlarda, yatırım ve para konularında sizi daha da verici olmaya itebilir.

Başak

Dolunayın etkisi özellikle yurt dışı, yabancılar, uzaklarla ilgili konular üzerinden olabilir. Merkür retrosunun etkisiyle geçmişi ve eskileri çokça sorguladığınız bir dönemden geçerken, zihniniz dopdolu ve bu dolu zihni boşaltmak için bulunduğunuz yer ve ortamdan uzaklaşmaya, seyahatlere, keşif ve macera duygunuzu perçinlemeye daha çok ihtiyaç duyabilirsiniz.

Terazi

Dolunayın özellikle psikolojik yönden etkilediği burçlardan birisiniz. Ölüm doğum gibi konuların üzerinizdeki yaşamsal ve varoluşsal etkilerini yoğun bir şekilde hissedebilirsiniz. Eşinizle, sevgiliniz veya ortağınızla her türlü maddi ve manevi paylaşımınız da bu dolunayda ön plana çıkıyor. Doğal olarak yine fedakâr ve kendini tüketen kişi olmayı gerçekten isteyip istemediğinizi sorgulayabilirsiniz.

Akrep

Karşıt burcunuzda gerçekleşen dolunay ikili ilişkilerinize, evliliğinize, birlikteliğinize, ortaklığınıza ışık tutuyor. Kendinize ve düşüncelerinize adeta gömülü kaldığınız bir dönemden geçerken karşınızdaki kişi ve onun ihtiyaçlarını hatırlamak durumunda olabilirsiniz bu dolunayda. İlişkinizi ve dinamiklerini gözden geçirirken Neptün’ün uyumlu açısı maddi veya manevi başka aşklara, heyecan ve tutkulara yol almanızı kolaylaştırabilir.

Yay

Bir tür şifa dolunayı bu dolunay sizin için. Gündelik yaşamınızdaki, çalışma ve iş ortamınızdaki dinamikler kendilerini hatırlatırken bu alanı düzenlemeye yönelik bazı kararlar alabilirsiniz. İçinde bulunduğunuz durumu daha açık ve net bir şekilde gözlemleyebilirsiniz. Merkür retrosu sizi iyiden iyiye mistik ve ruhsal konuların içine çekerken Neptün’ün sizi hayali bir yolculuğa çıkarmasına izin vermeyin ve gerçekçi olun.

Oğlak

Kasım dolunayı bir aşk dolunayı. Sosyal konular ve ilişkiler, eski arkadaşlıklar, geçmiş sosyal çevreler Merkür retrosunun etkisiyle zihninizi kaplarken aslında her şeyin özünde o özel kişi ve aşk olduğunu anımsatan, hatırlatan bir dolunay yaşayabilirsiniz. Kalbinizden geçenleri daha da güçlü hissederken aşka dair bakış açınızı gözden geçirebilirsiniz. Zihninizde fazlaca idealizme meyledebileceğiniz bu dolunayda her zamanki ciddi yönünüzü korumayı unutmayın.

Kova

Bu dolunay ev ve aile konularına, geçmişe ve geçmişin sizde bıraktığı izlere adeta ışık tutuyor. Hedeflerinize, iş yaşamınıza, görev ve sorumluluklarınıza kilitlendiğiniz bu dönemde gerçekleşen dolunay size geçmişinizi ve geride bıraktıklarınızı hatırlatabilir, kökleriniz noktasında uyandırıcı bir etki yaratabilir. Özellikle maddi ve parasal konularda gerçekçi ve somut bir bakış açısını korumanız gerektiğini göz ardı etmemelisiniz.

Balık

Bulunduğunuz ortamın kalıplarını kırmaya, daha özgür ve bağımsız olmaya odaklandığınız, tüm düşüncelerinizi bu çerçevede adeta yeniden şekillendirdiğiniz bu dönemde hemen yakınınızda bulunan kişiler, komşularınız, kardeşleriniz size kendilerini hatırlatabilir. Öte yandan burcunuzdaki Neptün’ün dolunayın ışığıyla sizi daha da ışıldatıp pırıl pırıl kıldığı, cazibenizi yükselten bir dolunay sizi bekliyor.