ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

EKİM ASTROLOJİSİ: İLİŞKİLER ADINA HER ŞEY

İlişkilerin başrolde olduğu bir ay bizi bekliyor. Güneş ve Mars birlikte Terazi burcunda ilerlerken bire bir ilişkilerde anlaşma ve uzlaşma çaba gerektirebilir.

Güneş’in ışıklarını kaybettiği Terazi burcunda ilerleyişi 23 Ekim’e kadar sürüyor. Bu ilerleyiş de Güneş bu kez yanına malefik gezegen Mars’ı da alıyor. Hal böyle olunca yani hem Güneş düşük olduğu burçta hem de malefik gezegen Mars ile birlikte olunca Güneş’in temsil ettiği değerler yani özgüven, metanet, cesaret iyice geriye gidebilir, ilişkiler uğruna kendimizden çok şey feda edeceğimiz karşılığında da hiçbir kâr edemeyeceğimiz bir dönem bizi bekliyor. Bu dönemde yine aynı burçtaki Merkür’ün retrosu da sürüyor ve Merkür ayın ancak 18’inde düze dönüyor. Dolayısıyla bu süreçte anlaşmalar uzayabilir, gecikebilir, yanlış anlamalar yorucu olabilir.

Venüs ise 7 Ekim’de Yay burcuna ilerliyor. Yay’lar için şanslı, kısmetli bir dönem başlıyor, özellikle de aşktan yana bir mıknatıs misali çekici hale gelebilirler. Venüs Yay transiti uzak yol ve yolculuklardan ve de yabancılardan yana şans ve kısmet getirebilir. Merkür retrosu ayın 18’inde son bulduğunda bu şansı daha hızlı elde edebiliriz. Ayrıca bu tarihten itibaren sesimizi uzaklara duyurmak ve işitilmekten yana da daha şanslı olabiliriz.

10 Ekim’de Satürn’ün ve yine 18 Ekim’de Jüpiter’in düze dönmesiyle iş ve sosyal yaşam hız kazanabilir. 20 Ekim’deki dolunay gezegenlerin düze dönmüş oldukları bir harita çizerken Koç-Terazi teması ilişkiler üzerinden farkındalığımızı iyice yukarılara çekebilir.

23 Ekim’de Güneş’in ve bir hafta sonrasında Mars’ın Akrep burcuna ilerlemesiyle bu kez güçlü bir Akrep dönemine geçiyor olacağız. Bu dönemin temalarını da ortak iş ve para konuları ve ortak maddi konular belirleyebilir.

Burcunuzun aylık yorumlarına buradan ulaşabilirsiniz.