EKİM ASTROLOJİSİ: İLİŞKİLER VE İLETİŞİM ÖNEM KAZANIYOR

Bir dolunayla başlayıp bir başka dolunayla son bulan Ekim ayı ilginç gelişmelerle dolu. İlişkiler öne çıkarken iletişime epeyce kafa yorabiliriz.

Ekim ayı hemen bir dolunayla açılış yapıyor. Koç burcunda Mars retrolu bu dolunay benlik kaygılarını, ego çatışmalarını iyice öne çıkarabilir. Rekabet, karşıtlıklar, birlikler, ayrılıklar bu dolunayın aydınlattığı konular olabilir.

Güneş Ekim ayının 23’üne kadar Terazi’de ilerlerken bu burcun yöneticisi olan Venüs 3 Ekim’de Başak burcuna geçiş yapıyor. İlişkilerin konuşulacağı bu dönemde aşkta ve sevgide emek geçerli olacak. Hizmet duyguları bizi karşımızdakiler için maddi ödünler vermeye itebilir. İlişkilerde müşkülpesent ve eleştirel de olabilir, karşımızdakilerden bir türlü memnun olmayabiliriz.

Mars retrosu ay boyunca sürerken atılan her adımda, aksiyon ve girişimde temkinli olmakta fayda var. Mars retrosuna ayın 14’ünden itibaren Merkür retrosu da ekleniyor. Merkür Akrep’te ilerlerken zaten gereğinden fazla derin, şüpheci ve sorgulayıcı olan düşünce şeklimiz retroyla birlikte artık iyice tuhaf bir hal alabilir. Zihnimizi meşgul edecek konsantre olabileceğimiz aktiviteler bulmalı gereksiz düşüncelerden bir an önce sıyrılmalıyız.

16 Ekim’de Terazi burcunda bir yeni ay gerçekleşirken bu yeni ay ilişkilerde yeni pencereler açabilir, yeni bir ilişki veya ilişkide yeni bir dönemi muştulayabilir.

31 Ekim’deki dolunayla ise Ekim ayı perdelerini kapatıyor. Boğa burcundaki bu dolunay maddi konulara dikkat çekerken güven duygumuzla ilgili sorgulamalar getirebilir.

Ekim ayına ilişkin aylık burç yorumları için tıklayın.