Eylül Astrolojisi: Retrolar ve Geçmişe Bir Bakış

Eylül ayında gezegenler yerini korurken retrolar belirleyici görünüyor. Eylül geride bıraktığımız yılın muhasebesini yapacağımız bir ay olabilir.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 01 Eylül 2023
Eylül Astrolojisi: Retrolar ve Geçmişe Bir Bakış

Hasat zamanı olarak da bilinen Eylül ayının astrolojide Başak burcunu temsil eden başak dalı ile simgelenmesi bir tesadüf değil. Havaların serinlemesiyle geride bıraktığımız sıcak yazın kendimizce bir muhasebesini yapacağımız bir ay olarak bizi bekliyor Eylül. Muhasebe denince de akla titizlik ve hesap uzmanlığı gelir. Bu alanda da Başak’tan iyisi yoktur. Ancak bu dönemde yönetici gezegenin 16 Eylül’e kadar yine aynı burçta retroda olması bu muhasebenin biraz daha kafa yorabileceğine, düşündürebileceğinize, sorgulatacağına işaret ediyor. Hesap hatalarını da göz ardı etmemeliyiz.

Öte yandan Venüs’ün retrosu 3 Eylül’de son bulurken aşk ve ilişkiler biraz daha rahatlıyor. Venüs Aslan’dayken karşılıklı egolar yormaya devam edecek ama en azından retronun bitmiş olması geçmiş hesaplaşmalarını azaltabilir. Venüs Aslan transiti sayesinde sanatsal konu ve aktivitelerden oldukça keyif alabiliriz. Özellikle 23 Eylül sonrasında güzellikle ilgili hemen her konuda ilgi ve hevesimiz artabilir.

Eylül’de yalnızca Merkür retrosu yok. Büyük şans gezegeni Jüpiter de Eylül’de retroya giriyor. Jüpiter retrosu ise sosyalleşmeyi yavaşlatabilir, ev ve toprak işlerinde, finansman konularında şansımız biraz daha düşebilir. Satürn retrosu sürerken iş dünyasını, kariyeri, görev ve sorumluluk alanlarında ilerlemeyi yavaşlatabilir.

Büyük dış gezegenler olarak bilinen ve astrolojik etkileri kapsamlı olan ve geniş bir döneme yayılan Plüton, Uranüs ve Neptün’ün her üçünün de retro olması içinde bulunduğumuz zamanın varoluşumuz üzerindeki etkilerini sorgulamamızı ve anlamamızı sağlayabilir. İçinde bulunduğumuz dönemin koşullarını anlayıp sorgulayabiliriz.

Eylül ayında Mars Terazi devam ediyor ve ilişkilerde dengeyi bulmak, anlaşmak ve uzlaşmak için çaba göstermemiz gerekiyor. 23 Eylül’den sonra ilişkilere daha da odaklanacağız gibi görünüyor.

Aylık burç yorumları  


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.