GÜNEŞ KOÇ BURCUNDA

Koç burcunun vaktinde, onu yakından tanıyoruz.

Güneş'in Koç burcuna girmesi, havaların ısınmasıyla birlikte Bahar'ın gelişini de müjdeliyor. Koç burcunun ateş enerjisi etrafı sararken daha dinamik ve hareketli olabilir, fiziksel ve sportif aktivitelere ağırlık verebiliriz. Ayrıca bu dönem girişimde bulunmak, cesur, iddialı, rekabetçi yönlerimizi ortaya koymak adına da uygun bir dönem olabilir. Lider ruhumuz ortaya çıkabilir ve burcumuza göre haritalarımızın Koç alanında çok daha aktif, enerjik ve girişken davranabiliriz. Bu dönem hayatımızda yeniliklere imza atmak, daha önce denemekten veya yapmaktan çekindiğimiz, korktuğumuz iş ve uğraşlara girişmek, kendimizi ve kişiliğimizi daha güçlü şekilde ortaya koymak için güzel bir dönem olabilir.


Astrolojide Güneş'in Koç burcuna ilerleyişi yepyeni başlangıçlara işaret eder. Koç zodyağın ilk burcudur. En saf, en doğal, en katışıksız hali temsil eder. Koç burcu risk almayı sever, atılgandır, engel tanımadan dümdüz ilerlemek ister. Zodyağın savaşçı ve mücadeleci. Ben kimliği önemlidir. Tek başına hareket etmeyi sever, ortaklık ve takım çalışmalarının baskın ve öncü karakteridir, komutan edasıyla hareket edebilir ve başkalarının kendisini izlemesini tercih edebilir. Bu doğrultuda korkusuz, cesur, gözüpek davranmaktan kaçınmayabilir. Öte yandan sabırsız ve aceleci de davranabilir.


Doğada yalnız kaldıklarında bile kendi kendilerine yetebilen ve yaşam mücadelesini sürdürebilecek kişilerdir. Tek başına hareket edebilecekleri ortam, iş ve uğraşları severler. Hızlı kararlar alabilir, hızlı şekilde uygulamaya geçebilirler. Bitirdikleri veya geçtikleri durum veya konunun üzerinde de çok durmazlar. Hemen hayatlarının bir sonraki bölümüne ilerlemek isterler. Bağımsızlıkları onlar için önemlidir, paylaşmak konusunda, ortaklık konusunda sıkıntı yaşayabilirler. Öte yandan çocuksu ve naif bir yaradılış içinde olabilirler. Hareketleri, davranışları genelde çok fazla düşünülmeden veya duyguları göz önüne almadan, sonuca odaklı ve iş bitirici olabilir. Bir sonraki adıma ilerleme konusunda oldukça sabırsız davranabilirler. Hayat sloganları hızlı yaşam olabilir, arabalardan, motorlu araçlardan keyif alırlar, keyif ve zevk aldıkları her şeyi bir an önce tamamlama ve bitirme ve bir sonrakine geçme hevesi içinde hareket edebilirler. Bu yüzden neredeyse hemen her konuda ilk olma arzuları dikkat çekicidir. Keza zodyağın da ilk burcudur. Zaman zaman egoların getirdiği özellikle ilişkilerle ilgili sorunlarla karşı karşıya kalabilirler, özgüvenleri yüksektir. Buna karşılık dürüst, doğal ve içten yaklaşımlar sergileyebilirler.


Koç burcu ünlüleri: Lady Gaga, Emma Watson, Kirsten Stewart, Russell Crowe, Heath Ledger, Robert Downey, Jr., Victoria Beckham, Keira Knightley, James Franco, Michael Fassbender, Quentin Tarantino

Etİketler