İkizler Burcunda Dolunayın Getirdikleri

27 Kasım’da İkizler burcunda gerçekleşen dolunay esnek davranmak konusunda zorlayıcı olabilir.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 27 Kasım 2023
İkizler Burcunda Dolunayın Getirdikleri

Kasım ayını tamamlarken İkizler burcunda bir dolunay meydana geliyor. Değişken burçların etkili olduğu bu dönem bizi daha adaptif, uyumlu ve esnek olmaya da zorlayan bir dönem. Bu dolunay ise düşüncelerimiz konusunda oldukça zorlayıcı olabilir. Zira bizi etkisi altına alan, çoğunu fark etmediğimiz düşünce yapı ve kalıplarımızı sorguluyor olabiliriz. Onları değiştirme konusunda kendimizi mecbur hissedebiliriz. Şartlar konusunda geniş perspektifimizi daraltmaya iten bir dolunay yaşayabiliriz. Konsantre olmamız ve düşünceli davranmamız konularda bizi zorlayan bir süreç içinde kendimizi bulabiliriz. Bu süreçte dışarıya açılma ve yeni keşif ve maceralara atılma arzumuz ve isteklerimiz düşüncelerimizin ve zihnimizin kıskacına takılabilir. Kendimizi yakın çevremize bağlı ve onlarla ilgilenmeye mecbur hissedebiliriz. Oysaki, Güneş ve Mars birlikte ilerlerken heyecan duygumuz, heves ve isteklerimiz son derece yüksek ve ateşli olabilir. Bu ateşi beynimizde söndüren, durultan ve bizi biraz zihnimizin labirentlerine götüren bir dolunay olabilir. 

Ancak yönetici gezegen Merkür dağınık olduğu Yay burcunda ilerlerken zihnimize çok da güvenmemiz gerekiyor. Zira bir taraftan diğer tarafa atlayan ve zıplayan düşüncelerimizi toparlamak sandığımızdan zor olabilir. Keşif ve macerayı zihnimizin girdaplarına baskın kılabilir. Dolunayın etkisi aklımızda yalnızca küçük bir ışık, belki bir mum yakmakla kalabilir.

Dolunayın burcunuza etkilerine gelecek olursak:

KOÇ


Bu dolunay yakın çevrenizdeki gelişmelere dikkatinizi çekebilir. Kardeşlerinizle ilgili konu ve gelişmeler gündeminize gelebilir.

BOĞA
Bu dolunayda hesabınızı ve maddi konuları masaya yatırabilirsiniz. İş ve para durumunuzla, sahip olduklarınızla birlikte kendi değerinizi sorgulayabilirsiniz.

İKİZLER
İlişkilerinize odaklandığınız bir dönemden geçerken gerçekleşen bu dolunay önceliklerinizi size hatırlatabilir. Görünümünüz, duruş ve tutumunuza ilişkin bir karar alabilirsiniz.

YENGEÇ
Ruhsal boyutta yaşayacağınız bir dolunay, metafizik konulara ilgi ve merakınız artabilir. Pragmatik ve işlevsel bir dönemden geçerken olayların öte yanını görmek isteyebilirsiniz.

ASLAN
Sosyal yaşamınızla ilgili bazı kararlar getirebilir bu dolunay. Aşka, sevdiklerinize ve tutkularınıza odaklandığınız bir dönemden geçerken dostlukların hafifliğini arıyor olabilirsiniz.

BAŞAK
Konu ve gelişmelerin biraz dağıldığı bir dönemdesiniz. Bir şeylere konsantre olmakta güçlük çekebilirsiniz. Bu dolunay size hedef ve planlarınızı anımsatabilir.

TERAZİ
Yakın çevrenizdeki gelişmelere odaklandığınız bir süreçten geçerken bu dolunay size maceracı yanınızı hatırlatabilir. Görülecek, gezilecek çok yer, keşfedilecek yeni şeyler olduğunu düşünebilirsiniz.

AKREP
Bu dolunayda eşinizin veya ortağınızın harcamaları dikkatinizi çekebilir ve yeni bir farkındalığa ve kararlara itebilir. Maddi değerlere odaklandığınız dönem size paylaşımlarınızı hatırlatabilir.

YAY
Bu dolunayda ilişkilerinize odaklanabilirsiniz. Kendinizi gerçekleştirmekle meşgul olduğunuz bir dönemden geçerken karşı taraf size ilişkinizi hatırlatabilir.

OĞLAK
Bu dolunayda sağlık, şifa ve bedensel zindelikle ilgili konulara odaklanabilirsiniz. Biraz dağınık bir dönemden geçerken dolunay size detayları gösterebilir.

KOVA
Bu dolunayda aklınıza aşk düşebilir. Son derece sosyal ve hareketli bir dönemden geçerken sevdiklerinizi ve onların ihtiyaçlarını hatırlayabilirsiniz.

BALIK
Bu dolunay ev ve aile konularına dikkatinizi çekebilir. Ancak hedef ve planlarınız o kadar güçlü ki dolunayın etkisi sizi bu isteklerinizden döndürmede yetersiz kalabilir.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.