İKİZLER BURCUNDA MERKÜR RETROSU BAŞLIYOR

30 Mayıs’tan itibaren gezegenlerin habercisi, iletişim gezegeni Merkür İkizler burcunda geri gitmeye başlıyor. 23 Haziran’a kadar devam eden retro iletişim ve haberleşmede aksaklıklar getirebilir.

2021’in ikinci Merkür retrosu Merkür’ün yönetici olduğu burçta gerçekleşirken dil, söz, ifade ve iletişim konularında, anlaşma, uzlaşma ve sözleşmelerde yavaşlama, gerileme, erteleme, tereddüt, muallakta durumlar yaşayabiliriz.

Yolculuklar açısından da bu dönem önceden yapılan organizasyonların önemine dikkat çekiyor. Önceden yapılan planlar varsa bunlara uymak gerekebilir. Zira seyahat esnasında kararsızlık ve belirsizliğe neden olabilecek durumlar sonucu ortaya çıkabilecek aksaklıklar da karşı karşıya kalabiliriz.

Zihnimizi biraz daha yorabilecek bir dönem olabilir Merkür retrosu dönemi. Konsantrasyon gerektiren zihinsel aktiviteleri yani dersleri, ödevleri, okuma ve inceleme gerektiren yazıları, anlaşma ve sözleşmeleri yeniden gözden geçirmek durumunda kalabiliriz, anlamak biraz daha zahmetli hale gelebilir. Bu açıdan ticari anlamda uzlaşamamadan kaynaklanabilecek gecikme ve ertelemeler söz konusu olabilir. Belki biraz daha düşünmekte, beklemekte ya da ertelemekte fayda olabilir bu tür işleri. Haberler zamanında gelmeyebilir, ödemeler aksayabilir, unutkanlık, dalgınlık, ihmal sonucu hata ve aksaklıklar Merkür retrosu döneminde biraz daha yorucu olabilir.

Bu dönemde düşüncelerimizi toparlamak, sağlıklı, mantıklı düşünmek ve sonunda doğru kararlar almak için her zamankinden çok zaman harcamamız gerekirken çifte çifte düşünmemiz ve hızlı kararlardan uzak durmamız gerekiyor. Ancak geçmiş okumaları yeniden yapmak bu döneme uygun düşebilir. Sözgelimi yazılı metinlerin üzerinden geçmek, düzeltmeler yapmak, tekrar tekrar okumak için uygun bir dönem olabilir.

Merkür retrosu kullandığımız cihaz ve aletlerin de sıkça arızalanabildiği bir döneme işaret eder. Uygulamaları, teknolojik süreç ve sistemleri anlamak, çözmek her zamankinden zor olurken pratik zekamızı daha çok işletmemiz gerekebilir.

Burcunuza göre Merkür retrosunun etkilerine gelecek olursak:

KOÇ

Merkür retrosu yakın çevre, komşu, akraba, kardeş ilişkilerinde kararsızlık ve karmaşık düşüncelere işaret edebilir. Hızlı karar almaktan ve yargıda bulunmaktan kaçınmalısınız.

BOĞA

Maddi konularda, parasal konularda biraz daha dikkatli ve uyanık davranmanız, hızlı, aceleci yargı ve kararlardan uzak durmanız gerekebilir. Hesap işlerinde titiz davranmalısınız.

İKİZLER

Burcunuzdaki Merkür geri harekette. İletişim kanallarınızın ve zihninizin açık olduğu bir dönemden geçerken retro işleri yavaşlatabilir, zira iletişimi yönetip idare etmek her zamankinden fazla çaba gerektirebilir.

YENGEÇ

Merkür retrosu unutkanlık, dalgınlık durumlarına, unutkanlığa yol açabilir. Zihinsel kontrolü isteyerek veya istemeyerek elden bırakacağınız bir döneme ilerleyebilirsiniz.

ASLAN

Sosyal alanda, arkadaşlık ilişkilerinizde iletişime biraz daha dikkat etmeniz gerekebilir. Sağlıklı düşünmekte zorlanabilir, arkadaşlarınızın düşüncelerinin etkisinde daha kolay kalabilirsiniz.

BAŞAK

Burcunuzun yöneticisi Merkür Retro durumundayken hayatı biraz daha yavaşa almanız, ağır hareket etmeniz gerekebilir. İş hayatı, kariyere dair konularda gerçekçi düşünmek zorlaşabilir.

TERAZİ

Merkür retrosu, yurt dışı, yabancılarla olan iletişiminizde, uzak yol ve yolculuklarda dağınık, karmaşık ya da belirsiz durumlara işaret edebilir. Planlarınıza bağlı kalmaya çalışın.

AKREP

Merkür retrosunda ortak maddi konularda, paylaşımlarda, ortak işlerin idaresinde daha uyanık ve temkinli davranmanız gerekebilir. Konsantrasyon biraz daha zorlaşabilir.

YAY

Merkür retro durumdayken özellikle birebir ve ikili iletişimde yanlış anlama ve anlaşılmalardan kaynaklanabilecek problemlere karşı sabırlı olmalısınız.

OĞLAK

Merkür retrosunda sağlığınızla ilgili akılcı, gerçekçi yaklaşımları elden bırakmamalısınız. Gündelik yaşamınızda sizi zihinsel anlamda zorlayabilecek bir karmaşa söz konusu olabilir.

KOVA

Merkür retrosunda konu aşk ve sevgi olduğunda aklınız karışabilir, kararsızlıklar yorucu olabilir. Sevgi dilinde anlaşmazlıklar söz konusu olabilir.

BALIK

Merkür retrosu ev ve aile konularında kararsızlık kafanızı karıştırabilecek düşünceleri beraberinde getirebilir ve bu dönemde sağlıklı düşünmek ve karar vermek hiç de kolay olmayabilir.