İLİŞKİLERİN HABERCİSİ: JUNO ASTREOITI

Doğum hartitanizda yer alan Juno Astreoti evlilik ve ilişkiler hakkında bilgiler veriyor...

Juno Astreoiti Nedir?

Bir astroloji haritasında en temelde gezegenler, evler ve burçlar vardır. İlk başlangıçta bunların harita üzerindeki konumlarına bakarak bir astroloji haritasını yorumlamaya başlarız. Gezegenlerin evlerdeki konumları, gezegenlerin dereceleri, Retroları, birbirlerine olan açıları, hangi ev konularını yönettikleri derken oldukça detaylı bir şekilde bir kişinin haritasını yorumlayabiliriz. Bununla birlikte astroloji çok detaylı ve karmaşık bir ilimdir. Uzmanlık dalları çok fazladır. Haritaya sabit yıldızlar, arap noktaları, orta noktalar ve astroitler gibi birçok farklı eleman ekleyerek yorumu zenginleştirmek ve daha nokta atışı bilgiler edinmek mümkündür. Bunlardan en popüler olanları şüphesiz asteroitlerdir. Gerek mitolojik hikayeleri ile  gerek nokta atışı bilgiler vermeleri ile çok sevilirler.

Astroitler Nedir? 

Astroitler astrolojide özellikle de Uranyen astrolojide daha fazla kullanılan ve oldukça nokta atışı bilgiler veren gökcisimleridir. 

  • Gezegen statüsünde değillerdir ancak tıpkı gezegenler gibi Güneş’in etrafında dönerler. Kütleleri oldukça küçüktür. Bu nedenle de gezegenimsi olarak da adlandırılırlar. Bazılarının uyduları vardır. 

  • Astreoit kuşağı dediğimiz alanda yer alırlar. Bu alan Mars ve Jüpiter gezegeni arasındadır. Kimileri onların gezegen kalıntıları olduklarını düşünür. Sayıları 100 bine yakın astreoit bu kuşakta yer alır. 

  • Astrolojide belli başlı kullanılan astreoitlerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır. Bir astroloji haritasını hangi konuya özel olarak bakıyorsak ona ilişkin astreoitler kullanmak önemlidir. Neredeyse her konuyla ilgili astreoit vardır. Örneğin; anne, beslenme, aşk, beceriler, rüyalar v.b.. 

  • Bunlardan birkaçı özellikle çok fazla bilinir ve kullanılır. Örneğin Kiron, Ceres, Pallas, Juno ve Vesta gibi. En temelde bunları bilmek bile haritalarda oldukça fazla edinmemize olanak sağlayacaktır.

Juno Astreoiti nedir?

Mitolojide Juno Roma mitolojisinde Juno, Yunan mitolojisinde Hera olarak bilinir. Doğum ve evlilik tanrıçasıdır. Evlilik, ilişkiler, partner, doğum konularıyla ilişkilidir. 

Doğum haritamızdaki Juno astreoitini tek başına bile incelemek bizim eş olarak nasıl birisini beklediğimizle ilgili önemli bilgiler verecektir. Ancak sadece genel bilgiler vermekle kalmaz astreoitler. Zamansal olarak da bize evlilik, nişan ve doğum zamanları ile ilgili bilgiler verebilir. Örneğin ne zaman evleneceğini merak eden birisinin astroloji haritasına bakarken astrolog Juno asteroidinden faydalanabilir. Kimi zaman ayrılıklar ama özellikle resmi boşanmalarda da Juno astreoidi gözlemlenmektedir. Bunun hesaplamasını yapabilmek için ilerletim yöntemleri dediğimiz astrolojinin daha ileri seviye bilgilerinden yararlanırız. Juno astreoitinin aktif olarak kendisini haritanın evlilikle ilgili alanlarında gösterdiği senelerde ya da buralardan sorumlu olan gezegenlerden vurgulu açılar aldığında evlilikle ilgili bir zaman tayini yapılabilmektedir. 

Juno astreoidinin bir diğer çok faydalı kullanımı astroloji alanında sinastri dediğimiz ilişki astrolojisidir. Burada partnerlerin haritası üst üste konularak bir yorum yapılmaktadır. Bu haritalara astreoitleri koymak detayda çok daha fazla bilgi edinmemize olanak sağlar. Juno astreoidi evlilik, ilişkiler, doğum ve boşanmalarla ilgili olduğu için sinastri haritasında çok nokta atışı bilgilere sahip olmamızı sağlayacaktır. Örneğin bir kadının haritasında Juno astreoiti partnerinin Mars’ı ya da Güneş’iyle kavuşum halindeyse kadın partnerine çok aşk dolu bakar. O aradığı erkek olacaktır. Onun hali, tavrı, eylemleri, harekete geçişi ya da eril gücünü gösterme ve kendini ortaya koyma şekli kadının tam istediği kişi olduğunu gösterir. Yine aynı şekilde bir erkek haritasında da Juno astroiti partnerinin Ay’ı veya Venüs’ü ile kavuşumda ise erkek aradığı dişil özellikleri partnerinde bulur. Partnerinin kadınlığını, dişiliğini, anneliğini, sevgisini gösterme şekli tam erkeğin hayallerindeki gibidir. Partnerine karşı gerçek bir çekim ve aşk hisseder.