JÜPİTER VE SATÜRN AYNI ANDA KOVA BURCUNDA!

17 Aralık’ta Satürn ve hemen ardından 19 Aralık’ta Jüpiter Kova’ya ilerleyerek yeni bir dönemi başlatıyor.

Astrolojinin sosyal yaşam ve iş gezegenleri olan Jüpiter ve Satürn aynı zamanlarda astrolojinin en sıra dışı kabul edilen burcu Kova’ya geçerek yepyeni bir süreci başlatıyor. Yalnızca bu birlikte geçiş bile Kova burcunun sıra dışı karakterini yansıtan türden olarak görülebilir.

Bu geçişle birlikte hava elementinde artık bu iki yıldız bir araya gelmiş oluyor. Geçtiğimiz yıl her ikisi de toprak elementi Oğlak’ta maddi ve toprakla ilgili konularla birlikte iş ve para konularını bir araya getirerek uzunca bir disiplin, iş, görev, kural ve sorumluluk listesi oluşturmuşlardı. Üstelik yine bir toprak burcundaki Uranüs ve Oğlak’taki Plüton ile güzel bir şekilde kombinlenerek bu listeyi iyiden iyiye sıkı bir yapılacaklar listesine dönüşmüşlerdi. Artık bunlardan biraz sıyrılıyor ve daha enteresan olabilecek zamanlara doğru ilerliyoruz. Kova enteresanlığı bir yana bu iki burcun hava elementlerinde bir araya gelmesi de iletişimi, paylaşımları, haberleşmeyi körüklerken bunları daha yapıcı, düzenli, organize, kurallara bağlı ve teknolojik hale getirebilir.

Kova burcu astrolojide buzla ve soğuklukla ilişkilendirilir. Dolayısıyla iş ve sosyal yaşamda soğuma, uzaklık, mesafe kavramları yanında yenilikçi, sıra dışı ve farklı tarzda yaklaşımlar bekleyebiliriz. Sosyal yaşam düşünce ve fikirler açısından oldukça hareketlenecek gibi görünmekte ancak belki paylaşımları şimdiye kadar deneyimlemediğimiz farklı mecralara, ortamlara taşıyabiliriz. Satürn hava burçlarında destekleyici olabilir, Jüpiter de çok zayıf olduğu bir burçtan daha destekleyici bir burca ilerlerken her ikisi birlikte pozitif düşünülebilir.

Satürn profesyonel yaşamda farklı tarz ve yaklaşımları desteklerken, yenilikçi, teknolojik ve modern bir iş ve organizasyon düzenini, görev ve sorumluluk anlayışını beraberinde getirebilir. Jüpiter sosyal yaşamı coşturacak bir etki getirirken bunu daha mesafeli, uzaktan ve daha çok fikirsel ve zihinsel birliktelik şeklinde kılabilir. Jüpiter sıra dışı, modern ve klasik düşüncelerden çok uzak bir bakış açısıyla icat ve buluşları beraberinde getirebilir. Aynı durum eğitim, öğrenim alanına da yansıyabilir.

Burcunuza göre bu geçişin etkilerine gelecek olursak:

Koç

Sosyal yaşamınız canlanabilir ancak bunu daha düzeyli, mesafeli bir yaklaşıma taşıyabilirsiniz. Teknolojinin imkanlarından daha çok yararlanırken klasik bakış açınızı terk edebilirsiniz. Arkadaşlarınızla iş imkanları doğabilir.

Boğa

Görev ve sorumluluk anlayışınızla birlikte hedef ve planlarınız artık klasik hallerinden çok daha uzaklaşabilir. Burcunuzdaki değişimlere biraz ara verirken dış dünyaya, kariyer ve iş yaşamına odaklanabilirsiniz.

İkizler

Bu geçişle birlikte uzaklarla iletişiminiz artabilir, kendinizi sosyal paylaşımlara, düşünce ve fikirlere ve bunları yansıtıp aktarmaya daha da adayabilirsiniz. Ruhunuzu besleyen bir geçiş olabilir.

Yengeç

Bu geçişle birlikte ortak maddi konular ve paylaşımlar önem kazanıyor ve yaşamınızın bu alanında önemli değişiklik ve yeniden yapılanmaya gidebilirsiniz. Aile işlerini ya da iş ortaklığı yapınızı yeniden düzenleyebilirsiniz.

Aslan

Karşıt burcunuzdaki bu transitlerle birlikte ilişkiler alanında önemli bir değişim süreci sizi bekliyor. Tamamen ilişki, ortaklık ve evliliğinize odaklanabilir ve bu alanı yeniden yapılandırabilirsiniz.

Başak

Sağlıkla ilgili konular, gündelik düzen ve rutininiz, beslenme, diyet, yaşam tarzı gibi konuların giderek artan bir ağırlığa sahip olmasıyla birlikte bu konuları yeniden yapılandırma yoluna gidebilirsiniz.

Terazi

Bu geçişin olumlu etkilerini aşk yaşamında görebilirsiniz. Sevdiklerinize, sevdiğiniz konulara zaman ayırabilirsiniz. Çocuklarınız varsa onlarla daha çok ilgilenebilirsiniz. Gönlünüzü daha hoş tutabileceğiniz bir süreç sizi bekliyor.

Akrep

Bu geçiş sizi ev ve aile konularına daha odaklı kılabilir. Evden yürütebileceğiniz bir işiniz olabilir. Evinizde sizi bekleyen pek çok konu olabilir. Aile konuları büyüyerek gündeminizi işgal edebilir.

Kova

Zodyağın en etkili geçişleri burcunuzda gerçekleşirken kendinize yepyeni bir yaşam düzeni belirlemek artık sizin elinizde. Hayatınızı yönetip kontrol edebileceğiniz daha fazla fırsat ve imkana sahip olabilirsiniz.

Balık

Bu geçişle birlikte kontrolünüz dışı durumlarda çoğalma ve artma sizi manevi yaşama biraz daha itebilir. Akıştan öğrenecekleriniz ya da tecrübe edecekleriniz olabilir. Bilinçaltınızın, rüya ve sezgilerinizin harekete geçeceği bir dönem sizi bekliyor.