KARMA ASTROLOJİ

Hayatta zorlandığımız konuların sebebini anlamanın astrolojik yöntemi: Karma astroloji...

Bir Astroloji haritasını ele aldığınızda onu hangi açıdan değerlendireceği tamamen astroloğun bilgi ve tecrübesine bağlı bir konudur. Ancak şu bilinmelidir ki haritaya hangi bilgi ve tecrübeye bağlı olarak bakılırsa harita da bize ona göre cevap verecektir. 

  • Spiritüel konular, reiki, bioenerji, karma ve reenkarnasyon konularının son yıllardaki öneminin gittikçe arttı. Astroloji alanında da karma ve reenkarnasyon astrolojisi son yıllarda çok fazla popülerlik kazandı. Bunun en yaygın sebebi ise Neptün gezegeninin 2011 yılından itibaren Balık burcundaki seyrinden kaynaklanıyor. Artık hepimiz görünenin ardındaki gerçekliği arar ve başımıza gelenlerle ilgili maddeden öte manayla ilgili konularla ilgilenmeye başlar olduk. 

  • Karma astrolojisi ise bize bu konudan haritalarımızdan faydalanmamız adına çok önemli bilgiler sunuyor. Karma astrolojisinin amacı geçmiş hayat deneyimlerimizi anlamak ve bu hayattaki zorlanmalarımızın nedenlerini ve nasıllarını anlamaktır. 

  • Bunun için bir örnek vermek gerekirse diyelim ki bu hayatta para kazanma ile ilgili bir sorun yaşıyoruz. Ne kadar çok çalışırsak çalışalım arzu ettiğimiz o maddi anlamdaki bolluğa sahip olamıyoruz. Ancak hemen önümüzde bizden çok daha az çalışıp çok daha kolay şekilde bizden daha fazla para kazanan kişileri görüyoruz. Bu gibi durumlarda nedenini anlamadığımız bu olaylara karşı öfkeleniriz. Neden daha iyi, daha çalışkan, daha başarılı olduğumuz halde hak ettiğimiz kazancı sağlayamıyoruz. Bunun nedenini anlamak için en güzel yöntem astrolojiden faydalanmak olacaktır. 

Karma Astrolojisi Bize Ne Yarar Sağlıyor?

Bu elbette ki inananlar için geçmiş hayatlarımızda biz nasıl biriydik, neler yaptık, ne gibi karmalar edindik sorusunun cevabı ile doğru orantılıdır. Geçmiş hayatlarımızdaki olumsuz davranışlarımız bu hayatımızda bizim bazı zorlanmalar yaşamamıza sebep oluyor. Geçmiş reenkarnasyonlarımızda bir başkasının malına zorla sahip olduysak, hak yediysek, birinin elinden parasını hileyle aldıysak bu hayatımızda işte bu parasal anlamda blokajlar yaşamak olarak karşımıza çıkabiliyor. Bu elbette tek bir yaşamda yaşanmış olmak zorunda değil. Karma astrolojisine göre sayısız kere dünyaya geliriz ve her birinde farklı bir yaşam deneyimi, karma yaratacak olaylar yaşarız. 

Her geldiğimiz yaşamda bir önceki hayattan getirdiğimiz sınavlar ve aldığımız dersler vardır. Bunların bilincinde olarak ya da olmayarak bu hayatta bir şeyler yaşarız. Eğer her şey yolundaysa genellikle başımıza gelenleri sorgulama adımına geçmeyiz. Ancak bir şeyler sürekli olarak ters gidiyorsa ve ne yaparsak yapalım sanki hep aynı şeyleri başka kişiler ya da yerlerde yaşamaya başladıysak artık o zaman bir durup neden ben bunu yaşıyorum şeklinde bir düşünce aşamasına geçeriz. Bu durup düşünme aşamasında alanında uzman bir karma astrologdan yardım almak gerçekten iyi bir fikir olacaktır. Çünkü karma astrolog sizin Astroloji haritanıza bakarak neden bu hayatta böyle bir sınavdan geçtiğinizi anlamak adına sizinle birlikte çalışabilir ve size önemli farkındalıklar kazandırabilir. Farkında olmak ve bu bilinç seviyesine ulaşmak çok önemli. Neden mi? Çünkü anlamak çözmenin ilk adımıdır. Burada aynı zamanda blokajları çözmek adına da yapılacak regresyon gibi çalışmalar veya konunuza özel olarak uygulayabileceğiniz çareler saptanır. Bunlar renk, taş ve koku terapileri olabilir. Meditasyon yapılarak ata karmalarıyla olan bağların kopartılması olabilir. Yine bu konuda da alanında uzman kişilerle görüşmek yerinde olacaktır. Karma astrolojisi alanında eğitim almak isteyen kişilerinde yine bu alanda uzman olan doğru kişilerden bu eğitimi almaları önemlidir.