Kasım Astrolojisi Burcunuza Neler Getiriyor?

Güneş ve Ay tutulmalarıyla yüklü yoğun bir Ekim ayının ardından Kasım ayında daha durağan ve sabit bir astrolojik gündem bizi bekliyor.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 01 Kasım 2023
Kasım Astrolojisi Burcunuza Neler Getiriyor?

Kasım ayında Güneş Akrep burcunda yani sabit bir burçta ilerliyor. Hemen yanında ilerleyen güçlü Mars da Güneş’i destekliyor. Biraz iç dünyamıza yöneldiğimiz kendimizi sorguladığımız bir ay olarak geçirebiliriz Kasım ayını. Ekim’in tutulmalarla hareketlenen bir jet hızıyla yükselip alçalan astrolojik gündeminin ardından Kasım’da durulmaya ihtiyaç duyabiliriz. Bu zamanı dinlenerek, merak ettiklerimizi araştırarak, öğrenerek, tanıyarak, bilgeleşerek geçireceğiz gibi görünüyor.

4 Kasım’da Satürn’ün Balık’ta düze dönmesiyle görev ve sorumluluk alanlarımızda biraz daha rahat ilerleyebiliriz. Ertelenen iş görüşmeleri, ziyaretler, anlaşmalar hız kazanabilir.

8 Kasım’da Venüs’ün Terazi’ye ilerlemesi özellikle hava grubu burçlar olan İkizler, Kova ve de elbette Terazi için iyi haber. İlişkilerde daha dengeli, adil tutumlar oluşturabilir, bunların da tadını çıkarabiliriz. Sosyal bir dönem geçirebiliriz. 9 Kasım’da Merkür’ün Yay burcuna ilerlemesiyle kafamız bir miktar dağılabilir. Ancak koyu ve derin düşüncelere daldıran Merkür Akrep transitinin ardından buna ihtiyacımız olabilir. Ancak özellikle düşünce ve fikirler konusunda saçmalamadığımızdan emin olmalıyız. 13 Kasım’da Akrep burcundaki yeni ay yeni ortak iş ve girişimlere işaret edebilir. Ancak maddi konularda dikkatli davranmak, riskleri iyi tartmak şart. Yeni ayın tam karşısındaki Uranüs ani ve beklenmedik gelişmeleri tetikleyebilir.

22 Kasım’da Güneş’in, 24 Kasım’da Mars’ın Yay burcuna ilerlemesiyle gözümüz kulağımız uzaklar ve yurt dışı ve yabancılarla ilgili konularda olabilir. Yüksek öğrenim konuları hız kazanabilir. Seyahatler artabilir. Bu konularda hem hevesli hem aktif olabiliriz, ortaya çıkan pürüzler ise bizi epeyce yorabilir. Normalde Güneş’in Yay’da ilerlediği dönem cömert, iyicil Jüpiter enerjisiyle keyifli geçer ama bu kez Mars’ın hemen Güneş’in yanında olması bu etkileri oldukça yıpratıyor.

27 Kasım’da İkizler burcunda bir dolunay meydana geliyor. Bu dolunay uzaklara kafamızı çevirdiğimiz bu dönemde hemen yanı başımızdaki konulara dikkatimizi çekebilir.Aylık burç yorumları


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.