KASIM ASTROLOJİSİ: DUYGUSALLIĞIN YÜKSELDİĞİ BİR AYDAYIZ

Kasım’da sular yükseliyor, su elementindeki burçların etkisi artıyor. Akrep ve Balık burcundaki gezegenler ve Ay tutulması duyguların yoğun yaşanabileceği bir aya işaret ediyor.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 01 Kasım 2022
KASIM ASTROLOJİSİ: DUYGUSALLIĞIN YÜKSELDİĞİ BİR AYDAYIZ

Kasım ayında benefik yani iyicil gezegen Jüpiter Balık burcunda güçlü konumda ve her ne kadar geri harekette de olsa merhamet, şefkat, empati duygularını güçlendiriyor, yardımseverliği artırıyor. Jüpiter retrosu 24 Kasım’a kadar Balık burcunda devam ediyor. Bu dönemde Jüpiter’in iyiliklerine ihtiyacımız var gibi zira Mars İkizler burcundaki retrosuyla iletişim ve düşünce dünyasını oldukça zorluyor, akıllı, mantıklı hareket etmeyi güçleştiriyor. Düşüncelerimizden çok da emin olmayabiliriz dolayısıyla fikir ve mantık yürütürken ısrarcı olmamakta fayda var. Mars retrosu iletişimi, haberleşmeyi sekteye uğratacak gibi görünüyor. Ayrıca yazmak, konuşmak, mesajlaşmakla ilgili engelleri de beraberinde getirebilir.

8 Kasım’da Boğa burcunda bir Ay tutulması gerçekleşiyor. Bu tutulma başta Boğa’lar olmak üzere Akrep, Aslan ve Kova’ları etkileyecek gibi görünüyor. Bu sabit burçlarda duygusal kırılımlara neden olabilir, özellikle hayal kırıklıkları karşısında inatçı tutumlarından vazgeçmek durumunda kalabilir bu burçlar. Boğa burcu maddi kaynaklarımız ve sahip olduklarımızla materyel tarafımızı temsil ederken bu tutulma duygusal birtakım sorgulamalara girmemizi, değer konusundaki bakış açımızı değiştirmemizi ve maddi konularda bazı kararlar almamızı sağlayabilir.

Ayın ortalarına kadar Venüs ve Merkür Akrep burcunda gerek ilişkilerde gerek düşüncelerde derinlik gerektiriyor. Yüzeysel ilişkilerden bu dönemde hiç hoşlanmayabiliriz. Ayın diğer yarısında ise bu gezegenler Yay burcunda seyredecek. Düşüncelerde dağınıklık Mars retrosuyla da birleşerek epeyce problem yaratabilir, konsantrasyon güçlüğü eğitim, öğretim konularında zorlayıcı olabilir. Aşkta ve ilişkilerde ise Akrep derinliğinden Yay pervasızlığına hızlı bir geçiş yapabiliriz. Ayın 24’ünden sonra harcamalar artabilir, aşırı cömert ve dikkatsiz davranabiliriz. Öte yandan Yay burcunun etkisiyle içimizdeki iyi taraflar belirgin şekilde ortaya çıkabilir, pozitif ve iyimser yanlarımızı, bakış açımızı güçlü bir şekilde ortaya koyabiliriz. 24 Kasım’daki yeni ay dış dünyayla etkileşime, paylaşıma odaklanma getirirken yeni keşif ve maceralara açık olabiliriz, yeni seyahatler, yolculuklar söz konusu olabilir.Aylık burç yorumları 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.