KASIM ASTROLOJİSİ: YOĞUN AKREP ETKİSİYLE AÇILAN TEMİZ SAYFALAR

Güneş ve Mars Akrep burcunda ilerlerken içimizde derin ve gizemli bir yolculuğa çıkabilir, ruhumuzu dönüştürebilecek şifreleri çözebiliriz.

Güneş ve Mars’ın yanına 6 Kasım’da Merkür’ün de eklenmesiyle yoğun bir Akrep burcu dönemine ilerliyoruz. Bu dönemde psikolojik, ruhsal çalışmalar, ruhumuzun derinliklerine inmemizi sağlayabilir, kendi içsel dönüşümümüzü gerçekleştirebiliriz.

Mars Akrep’te yönetici ve güçlü durumda, hal böyleyken giderek güç kazandığımızı hissedebiliriz. Bu sayede en zor görevlerin üstesinden gelebilir ve bir şekilde azmederek adeta kazıyarak başarıya ulaşabilir ve bundan da büyük bir haz duyabiliriz. Zira çok çalışarak ve gereğinde verilmesi gereken ödünleri vererek ulaştığımız bir zafer olabilir bu başarı.

Güneş’in 22’sine kadar Akrep burcunda ilerliyor olması bu yönde çaba ve gayretimizi körükleyen büyük bir kararlılık ve metaneti de beraberinde getirebilir. Bu dönem kendimizle yüzleşme kadar başkalarıyla da yüzleşme ve hesaplaşma isteklerimizi iyice coşturabilir ve Mars’ın da yardımıyla bunu başarabiliriz.

Merkür 24 Ekim’e kadar Akrep burcunda ilerlerken derin düşünmekte zorlanmayabiliriz. Konsantrasyonumuz yükselirken yüzeysel bakış açısından ve düşünme şeklinde hiç hazzetmeyebiliriz. Ancak düşünceleri saplantılı, takıntılı hale getirmemeye özen göstermemiz gerekebilir.

5 Kasım’daki yeni ay hayatımızda yeni bir sayfa açma adına cesaretlendirici ve adım attırıcı bir yeni ay olabilir. Eskilerden kurtulabilir, güçlü bir şekilde yeni başlangıçlar yapabiliriz. Uranüs’ü karşısına alan yeni ay, burcunuza göre yeni ayın gerçekleştiği alanda değişen durumlara ayak uydurmanızı sağlayan ve hatta buna zorlayan etkiler getirebilir.

Yeni ayın hemen ardından burç değiştiren Venüs zayıf ve güçsüz olduğu Oğlak burcuna ilerliyor. Bu durum ilişkiler ve maddi konular açısından pek iç açıcı olmayabilir. Harcamalarımızda dikkatli olmamız gerekebilir. İlişkiler ise sınırlı, sorumlu ve adeta bir şirket gibi yönetilmek zorunda. Bu dönemde duyguya ve romantizme hiç yer olmayabilir, realist, gerçekçi, soğuk ilişkiler mesafeleri hızlıca açabilir. İş ilişkileri kurmak adına ise bu dönem gayet iyi olabilir.

19’unda ise Boğa burcunda bir Ay tutulması yaşıyoruz. Bu Ay tutulması kendimize inşa ettiğimiz güven duvarlarını duygusal anlamda sarsabilir ve oldukça da çalkantılı olabilir. Maddi kararları beraberinde getirebilir. Sorumluluktan kaçınmamak ve bilakis sorumlulukları daha da üstlenmek, sahiplenmek gerekebilir. Aksi halde tutulmanın getireceği duygusal kaos daha da büyük olabilir.

22’sinde Güneş’in Yay burcuna ilerlemesiyle uzaklar, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konuların öne çıkabileceği bir dönem geliyor. Seyahat, hareket, fiziksel aktivite bu geçişle birlikte artabilir.


Aylık burç yorumları