KOÇ BURCUNDA DOLUNAY VE ETKİLERİ

1 Ekim gece yarısına doğru Koç burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Mars retrosunun etkilerini güçlü şekilde hissettiren bu dolunay kişilik ve özbenlikle ilgili şaşırtıcı farkındalıklar getirebilir.

Ekim ayı güçlü bir dolunayla görkemli ancak bir o kadar da haşin bir açılış yapıyor ve yeni bir ayı karşılarken bizi bekleyenler konusunda uyarıcı, sezgilerimizi ve farkındalığımızı yükseltici olabilir. Her dolunay başka bir deyişle Güneş’in Ay ile karşı karşı karşıya geldiği ayın en aydınlık gecesi ışıkların getirdiği farkındalıklarla dolu. Bu kez bu farkındalığı kişiliklerimiz, lider yönlerimiz, yönetici ve baskın tarafımız üzerinden yaşayabiliriz. Bu dolunay bir nevi kişiliğimizle hesaplaşma,  yüzleşme ve kendi benliğimizi sorgulama açısından oldukça anlamlı ve de şaşırtıcı olabilir. Bu arada elbette bu kadar aydınlanma içinde başkalarının lider ve baskın yönlerinin de ne kadar etkili ve güçlü olduğunu görebiliriz. 

Dolunay yöneticisi Mars retrodayken özellikle ilişkiler sabır ve temkinli davranma gerektiriyor. Dolunay sıralarında birden parlama, beklenmedik kavga ve gürültüye karşı gardımızı sağlam tutmayı, sağduyulu ve akılcı düşünmeyi bırakmayalım. Kaldı ki tam da bu noktada dolunay haritasındaki Merkür Uranüs karşıtlığını vurgulamak gerekiyor. Zira bu karşıtlık düşüncelerimizi gerçekten ilginç, biraz çarpık ve uçuk noktalara ansızın çekebilir. Merkür’ün Akrep’te iyice şüpheci, metruk ve hatta paranoyakça bir düşünce şeklini uyandırabileceğini de unutmayalım. Kısaca Mars retrolu, Merkür-Uranüs karşıtlı bu dolunayda sakin olup duygularımızı elden geldiğince kontrol etmekte fayda var. Ancak bunu sorumlulukların giderek arttığı, mecburiyetlerin tavan yaptığı bir zamanda yapmak biraz çaba gerektirebilir ve zorlayıcı olabilir.

Burcunuza göre dolunayın etkilerine gelecek olursak:

KOÇ
Yaşamınızla ilgili farkındalıkları tetikleyen dolunayda yaşacağınız en önemli farkındalık kendiniz ve kişiliğinize dair olabilir. Bununla birlikte önümüzdeki döneme ilişkin kararlar alabilirsiniz. Enerjinizi doğru ve yerinde kullanmaya çalışın.

BOĞA
Bu dolunay manevi yaşamınıza bir pencere açabilir. Sezgilerinizin güçlenmesi akışta kabul edebileceklerinizi ya da vaz geçebileceklerinizi gösterecektir. Arka planda çok fazla olay döndüğünü unutmadan gardınızı, kendinizi sağlam tutmalısınız.

İKİZLER
Dolunay sosyal yaşamınız ve arkadaşlık ilişkilerinizle ilgili farkındalık getirebilir. Kişilik çatışmalarını daha net görebilirsiniz. Baskın ve lider özellikler ortaya çıkabilir. Dostlarınızla ilgili bazı gelişmeler kararları gündeme getirebilir.

YENGEÇ
Dolunay iş yaşamı ve kariyerinizle ilgili kararlar getirebilir. Dolunayın yöneticisi Mars retrodayken temkinli ve sabırlı düşünmekte ve hareket etmekte fayda var. Zira öfkenizi, sinirinizi koruyamadığınız anların size zarar verebileceğini unutmayın.

ASLAN
Dolunay uzaklarla ilgili bir konuyu gündeminize taşıyabilir. Yabancılarla veya yurt dışıyla ilgili konular, kişiler baskın şekilde yaşamınızdaki varlıklarını hissettirebilir. Şaşırtıcı haberler uzaktan gelebilir.

BAŞAK
Dolunay ortak maddi konularda, iş ve para konularında bazı farkındalık ve kararları beraberinde getirebilir. Ayrıca eşinizin işiyle ilgili gelişmeler gözünüze çarpabilir. Dolunayın yöneticisi Mars retrodayken tedbirli olmak gerekebilir.

TERAZİ
Karşıt burcunuzda gerçekleşen dolunay evlilik, ortaklık ve ilişkilerle ilgili bir farkındalık getirebilir. Bencil yönler bu dolunayda daha belirgin olabilir. Ancak karşınızdaki kişinin ilgisini de tartabilirsiniz. Birlikteliğinizle ilgili bir karar zamanı olabilir.

AKREP
Dolunay çalışma ortamınızda, gündelik yaşamınızda farkındalıklar getirebilir. Her şeye aynı anda yetişemeyebileceğinizin ayırdına varabilirsiniz. Ayrıca sağlığınızla ilgili konularda duyarlılık yaratabilir.

YAY
Dolunay aşk yaşamınıza ışık tutabilir, aşka dair kararlar almanızı sağlayabilir. Dolunay yöneticisi Mars’ın retrosunda temkinli olmakta fayda var. Kişilik ve ego çatışmalarından doğabilecek ani çıkışlara özellikle dikkat etmeli, aşkınızı yıpratmamalısınız.

OĞLAK
Dolunay ev ve aile yaşantınıza ışık tutabilir. Bir süredir ihmal ettiğiniz konu ve kişiler varsa bu dolunay bu durum ve kişilerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Evde sakin kalmaya çalışmalısınız.

BALIK
Dolunay ortak maddi konularda, iş ve para konularında bazı farkındalıkları ve peşinden de bazı kararları beraberinde getirebilir. Ortak paylaşımlarda Mars retrosu anlaşmazlıkları açıkça ve kolayca ortaya çıkarabilir.