KOÇ BURCUNDA KIPKIRMIZI BİR DOLUNAY

20 Ekim’de ateş elementinden Koç burcunda gerçekleşen dolunay Mars'ın da etkisiyle daha da ateşli olabilir, duyguları yakabilir.

Satürn’ün ve ardından Merkür ve Jüpiter’in düze dönmesinin ardından gezegenler hızla ilerledikleri bir dönemdeler. Hava elementinden burçların ağırlığı akıl, mantık ve rasyonelliği öne çıkarırken duygusallıktan uzak bir ortamdayız. Empati ve toleransı ancak akıl ve mantığımızı kullanarak geliştirebileceğimiz biraz kuru ve susuz bir süreçten geçiyoruz. İşte bu ortamda ateş burcu Koç’ta bir dolunay gerçekleşiyor ve özellikle ilişkilerde tartışmalı olabilecek durumların fitilini ateşliyor. Bire bir görüşme ve temaslarda sakin kalmak zorlaşırken her zamankinden fevri olabiliriz. Duygusal huzuru bulmakta çok zorlanabiliriz. Zihinsel aktivitelere yönelmek, eğitimle, öğrenimle, bilgiyle ilgilenmek ve bu alana konsantre olmak iyi gelebilir. Sohbetleri uzatmaktan, diyaloglarda ısrarcı olmaktan, iknaya odaklanmaktan kaçınmak gerekiyor. Tartışmaya varabilecek konulardan en azından bu süreçte uzak durmakta fayda var.

Dolunay Mars’tan tehditkâr bir karşıt açı alıyor. Mars malefik bir gezegen ve sadece ilişkiler anlamında değil maddi ve fiziksel riskler de getirebilir. Dolayısıyla tehlikeli, riskli olabilecek karşılaşmalardan uzak durmanın yanında, kazalara karşı tedbirli davranmak, kesici aletleri kullanırken özen göstermek yerinde olabilir. Kendimizi ve de özellikle baş bölgemizi korumalıyız. Her dolunay gibi bu dolunay da bir farkındalık zamanı ama bu farkındalık bu kez çok ateşli, hararetli olabilir, Mars sayesinde. Ani tepkilerden, duygusal ve sivri çıkışlardan uzak durup öfkemizi, kızgınlığımızı kontrol altında tutabilmemiz gerekli. Özellikle Koç burcunun zodyağın birinci burcu olup liderlikte, öncülükte ısrarcı olduğunu unutmamak ve bu çerçevede ister istemez bencil ve egosantrik olabilecek davranışlardan kaçınmak da yerinde olabilir.

Dolunayın burcunuza etkilerine gelecek olursak:

KOÇ
Burcunuzda gerçekleşen dolunay ise size kendinizle ilgili bir konuda harekete geçirebilir, baş boyun bölgenize ve buradaki rahatsızlıklara karşı duyarlı, temkinli olmalısınız.

BOĞA
Koç burcunda gerçekleşen ve Mars’ı karşısına alan bu dolunay zamanında özellikle dalgınlık, ihmal, unutkanlık açısından risk ve tehlike yaratabilecek durumlara dikkat etmelisiniz.

İKİZLER
Koç burcundaki bu dolunay sosyal yaşamınıza ışık tutabilir, aşk ve sevdiklerinize odaklandığınız bir dönemde size dost ve arkadaşlarınızı hatırlatabilir.

YENGEÇ
Bu dolunay size gerçek hedef ve amaçlarınızı hatırlatabilir. Görev ve sorumluluklarınızla ilgili bir karar, iş ve kariyer kararı söz konusu olabilir.

ASLAN
Bu dolunay dikkatinizi uzaklara, yolculuklara, yabancılarla ilgili konulara çekebilir. Dışarıdan haberler gelebilir. Seyahatlerde temkinli davranmakta fayda var.

BAŞAK
Bu dolunay ortak işlere, maddi konulara dikkatinizi çekebilir, riskli iş ve yatırımlara dikkat etmeli, paranızın hesabını iyi yapmalısınız. Ortak işlerden doğabilecek zararlara temkinli davranmalısınız.

TERAZİ
Bu dolunay ilişkinize, eşinize, ortağınıza ve onun yaşadıklarına ışık tutabilir ve onu daha iyi görüp anlamanızı kolaylaştırabilir. Tartışmalardan uzak durmalısınız.

AKREP
Bu dolunay dikkatinizi gündelik yaşamınıza çekebilir, ufak tefek kazalara dikkat etmelisiniz. Gündelik yaşamınızı ilgilendiren kararlar alabilirsiniz.

YAY
Bu dolunay dikkatinizi aşk ve sevdiklerinizle ilgili konulara çekebilir. Bir arkadaşınız sizinle daha yakından ilgileniyor olabilir. Aşkta farkındalık artarken bazı kararlar da gündeme gelebilir.

OĞLAK
Bu dolunay dikkatinizi ev ve aile konularına, yuvanıza çekebilir, bu dolunayda ev kazalarına dikkat etmelisiniz. Ev ve ailenizi ilgilendiren bir konuda karar alabilirsiniz.

KOVA
Bu dolunay dikkatinizi yakın çevrenizde, komşularınız veya kardeşleriniz arasında olup bitenlere çekebilir, merakınız artabilir ve daha fazla öğrenmek ve bilgilenmek isteyebilirsiniz.

BALIK
Bu dolunay dikkatinizi güven duygunuza çekebilir, maddi konularda ise temkini elden bırakmamalısınız. Bu çerçevede iş ve para ile ilgili bazı kararlar alabilirsiniz.