KOÇ BURCUNDA MARS RETROSU BAŞLIYOR!

14 Kasım’a kadar sürecek olan bu retroda özellikle ilişkilerde sakin, sabırlı tutumu sürdürmek biraz daha çaba gerektiriyor.

Mars, 2020 yılının ikinci yarısında yöneticisi olduğu Koç burcunda egemenliğini sürdürürken 10 Eylül-14 Kasım arasında geri harekete geçiyor. Bu dönemde aksiyon çok daha değişik, beklenmedik, tuhaf bir hal alırken karşımızdaki kişilerin birdenbire, ansızın tepkileriyle karşılaşabilir, tuhaf tutum ve yaklaşımları göğüslemek durumunda kalabiliriz.

Zodyağın lider burcu Koç, Mars’ın kendini en rahat gösterdiği burç. Mars’ın Koç’a geçtiği 28 Haziran’dan bu yana çevrenizdeki hareketlilik hızını kesmemiş olabilir. Ancak retronun başlamasıyla birlikte bu harekette azalma, yavaşlama görebilirsiniz. Ancak bu yavaşlama beklediğiniz şekilde ve yönde olmuyorsa buna şaşırmamaya, önceden gereken tedbirleri almaya gayret etmelisiniz. 

Bu dönem girişimci yanımızı zorlayan, cesaretimizi test eden bir dönem olurken lider yanımızı göstermek, işlerin komuta ve kumandasını ele almak her zamankinden daha fazla çaba gerektirebilir. Sinirlerimizi yıpratmamaya gayret etmeliyiz.

Ayrıca Mars retrosunda öfke kontrolü her zamankinden zor olabilir. Dolayısıyla kavgalı, gürültülü ortamlardan, gereksiz stres ve gerginlikten uzak kalmaya çalışmak önemli. Yine Mars retrosunda fazla cesur ve korkusuz davranmak, aşırı atak ve girişken olmak beklenmeyen sonuçlar doğurabilir. Tehlikeli olabilecek ortamlardan, riskli olabilecek aksiyon ve girişimden uzak durmakta da fayda olabilir.  Kazalara karşı uyanık olmak gerekiyor.  Keskin aletleri, cihazları kullanırken özen göstermek, sivri uç ve kenarlara dikkat etmek, özellikle baştan olabilecek yaralanmalara karşı hızlı ve tedbirsiz hareket etmekten imtina etmek bu dönemde çok daha önem kazanıyor.

Burcunuza göre Mars retrosunun etkilerine gelecek olursak:

KOÇ

Bu dönemde yavaşlamanız ve daha sabırlı olmanız gerekiyor. Kontrol imkânınızın azalmasıyla hayatın akışı daha çok önem kazanabilir. Risklere, tehlikeli durumlara, ani ve fevri davranmamaya özellikle dikkat etmelisiniz.

BOĞA

Kontrolünüz dışı olaylar karşısında kendinizi, sağlığınızı korumaya daha çok dikkat etmeli, riskli ve tehlikeli olabilecek durumlardan uzak durmaya çalışmalısınız. Bu dönem arkanızı, ardınızı daha çok kollamanız gerekirken sağlığınıza daha çok dikkat etmelisiniz.

İKİZLER

Sosyal yaşamınızda ilişkilerinize daha fazla özen göstermeniz gerekebilir, tuhaf ve anlamsız şekilde çıkabilecek tartışma ve sürtüşmelerde sükûnetinizi korumalısınız. Ayrıca bu dönemde umutlarınızı taze tutmak için ekstra efor sarf etmeniz gerekebilir.

YENGEÇ

Bu dönemde görev ve sorumluluklar bir miktar daha yorucu ve yıpratıcı olabilir, hedefler çok çalışma ve mücadele gerektirebilir, otorite konumundaki kişilerle, üstleriniz ve yöneticilerinizle ilişkilere de daha fazla özen göstermelisiniz. Öfke kontrolüne dikkat etmelisiniz.

ASLAN

Mars’ın bu tekinsiz retrosunda gereksiz risklerden uzak durmalısınız. Macera ve keşif duygularınıza biraz daha kontrol getirmeli tehlikeli olabilecek durumları iyi tartmalısınız. Uzak yol ve yolculuklarda, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konularda dikkatli olmanız gerekiyor.

BAŞAK

Mars retrosunda mücadele ve uğraş gerektiren işler, ortaklıklar biraz daha çetrefilli bir hal alabilir, yatırım, finansman konularında daha tedbirli davranmalı, riskleri iyi değerlendirmelisiniz. Bu dönemde gerginlik ve stresi doğru yönetmeye gayret etmelisiniz.

TERAZİ

Karşıt burcunuzdaki Mars retrosunda ilişkiler daha çetrefilli, karmaşık bir hal alabilir, sabrınızı, sessizliğinizi korumak için akışa güvenmeli ancak tedbiri de elden bırakmamalısınız. Zira bu retroda ilişkilerde tuhaf yaklaşımlar, karşınızdaki kişinin garip hal ve davranışları sizi şaşırtabilir.

AKREP

Burcunuzun yönetici yıldızı Mars’ın retrosunda enerjinizi saklı ve yerinde kullanmalısınız. Zira gündelik yaşam koşulları, çalışma ortamınızın şartları biraz daha yorucu olabilir. Bu dönemde sağlığınıza dair gerekli önlemleri almalı, detayları es geçmemelisiniz.

YAY

Mars retrosu aşkı biraz daha çetrefilli hale getiriyor. Sevgiliniz ve sevdiklerinizden göreceğiniz umulmadık tepkiler, kalpten yana sizi yoran, uğraştırıcı ortam sizi kişisel zevklerinizden biraz uzaklaştırabilir. Bu dönemde ego çatışmaları gerçekten tuhaf bir hal alabilir, dikkatli olmalısınız.

OĞLAK

Mars retrosunda ev ve aile yaşamının unsurları bu dönemde beklenmedik şekillerde yorucu ve yıpratıcı olabilir, uğraşmanız gereken aile bireyleri sizi bir miktar zorlayabilir. Ayrıca bu dönemde tamirat, temizlik işlerinde ev kazalarına ayrıca dikkat etmelisiniz.

KOVA

Mars retrosunda ise iletişim dilinize dikkat etmeniz gerekiyor, zira her şeyi doğrudan ifade ederken bu dönemde söyleyeceklerinizin farklı yönlere çekilebileceğini ve yanlış anlaşılabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Komşu ve kardeş ilişkilerine de dikkat etmeniz gerekebilir.

BALIK

Mars retrosu maddi konular açısından biraz yorucu ve uğraştırıcı olabilir, güven duygunuz biraz sarsılabilir, kendinize verdiğiniz değerden ödün vermemeye gayret edin. Bu dönemde sahip olduklarınızı, kaynaklarınızı daha iyi değerlendirip kullanmak adına daha fazla çaba içinde olabilirsiniz.