KOÇ BURCUNUN BAŞARILI OLACAĞI MESLEKLER

Koç burcunun başarılı olacağı meslekler neler? Bu makalede bu sorunun yanıtlarına bakıyoruz. İşte astrolog Pınar Atmaca'nın kaleminden Koç burcunun başarılı olacağı meslekler...

ÖZGE ÇOLAK 22 Şubat 2023
KOÇ BURCUNUN BAŞARILI OLACAĞI MESLEKLER iStock

Astroloji Türkiye ve dünyada ilginin artarak sürdüğü bir alan. Burçlar, burç özellikleri, burç yorumları sıklıkla merak edilenler arasında. Bu makalede iseKoç burcunun başarılı olacağı mesleklere mercek tutuyoruz. Peki Koç burcunun başarılı olacağı meslekler neler? Hangi işler Koç burcuna uygun? İşte astrolog Pınar Atmaca'nın kaleminden Koç burcunun başarılı olacağı meslekler...

Koç burcunun başarılı olacağı meslekler

  • Koç zodyağın ilk burcudur. En saf, en doğal, en katışıksız hali temsil eder. Koç burcu risk almayı sever, atılgandır, engel tanımadan dümdüz ilerlemek ister. Zodyağın savaşçı ve mücadeleci. Ben kimliği önemlidir. Tek başına hareket etmeyi sever, ortaklık ve takım çalışmalarının baskın ve öncü karakteridir, komutan edasıyla hareket edebilir ve başkalarının kendisini izlemesini tercih edebilir. Bu doğrultuda korkusuz, cesur, gözüpek davranmaktan kaçınmayabilir. 
  • Öte yandan sabırsız ve aceleci de davranabilir. Doğada yalnız kaldıklarında bile kendi kendilerine yetebilen ve yaşam mücadelesini sürdürebilecek kişilerdir. Tek başına hareket edebilecekleri ortam, iş ve uğraşları severler. Hızlı kararlar alabilir, hızlı şekilde uygulamaya geçebilirler. Bitirdikleri veya geçtikleri durum veya konunun üzerinde de çok durmazlar. Hemen hayatlarının bir sonraki bölümüne ilerlemek isterler. Bağımsızlıkları onlar için önemlidir, paylaşmak konusunda, ortaklık konusunda sıkıntı yaşayabilirler. 
  • Öte yandan çocuksu ve naif bir yaradılış içinde olabilirler. Hareketleri, davranışları genelde çok fazla düşünülmeden veya duyguları göz önüne almadan, sonuca odaklı ve iş bitirici olabilir. Bir sonraki adıma ilerleme konusunda oldukça sabırsız davranabilirler. Hayat sloganları hızlı yaşam olabilir, arabalardan, motorlu araçlardan keyif alırlar, keyif ve zevk aldıkları her şeyi bir an önce tamamlama ve bitirme ve bir sonrakine geçme hevesi içinde hareket edebilirler. Bu yüzden neredeyse hemen her konuda ilk olma arzuları dikkat çekicidir. Zaman zaman egoların getirdiği özellikle ilişkilerle ilgili sorunlarla karşı karşıya kalabilirler, özgüvenleri yüksektir. Buna karşılık dürüst, doğal ve içten yaklaşımlar sergileyebilirler. 
  • Dışa dönük, hırslı, heyecanlı ve coşkulu Koç burçları için insiyatif almak, harekete geçmek, bildiği yolda bir an önce, hızla ilerlemek önemlidir. Mücadeleye girişmekten, rekabetten, iddiasını ortaya koymaktan asla çekinmezler. Girişimci ruhları, riskten korkmamaları onları küçük yaştan itibaren iş dünyasına çekerken, öncü, atılımcı ve girişken özellikleriyle dikkat çekerler. Küçük yaşta kendi işlerinin patronu olabilirler, az zamanda çok yol katedebilirler. Girişimcilik, startup işler, askerlik, kurtarma, koruma görevleri, medya, televizyon, reklamcılık, eğlence sektörü Koç burçlarını mutlu edebilecek uygun işler olabilir.

Elle astroloji sayfalarında ayrıca burç yorumları, tarot falı, yükselen burç hesaplama, burç uyumu, burçlara göre hediye önerileri, burç özellikleri ve doğum haritası konularını da bulabilirsiniz.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.