KONUMUZ: TAROT

Aklınızdaki soruyu netleştirin, kartlara odaklanın... Tarot falı için neredeyse hazırsınız.

Tüm zamanımızı evde geçirdiğimiz ve geleceğe dair soru işaretlerimizin arttığı bugünlerde her şeye kısa bir mola verip tarot falı bakmaya ne dersiniz? 

TAROT NEDİR?

 

Tarot, tarihin en eski geleceğe dair öngörüm yollarından biridir. Yazılı tarih başlangıç olarak 14. Yüzyılı işaret etse de daha öncesinde de olduğu bilinmektedir. Tarot sezgisel güçleri ortaya çıkaran, meditatif bir araç olarak da görülmektedir. Geçmişte psikolog, psikiyatristler tarafından insan ruhunu daha iyi tanıyabilmek amacıyla araç olarak kullanıldığı olmuştur.

Tarot destesi 78 karttan oluşmaktadır. Her kart görsel içinde görselleri içermekte ve hayal gücünü olabildiğince açık kılmaktadır. İlk 22 kart ana kartlardır ve soru açısından kritik önem taşır. Bu kartlar Adalet, Araba, Asılan, Aşıklar, Ay, Aziz, Azize, Büyücü, Denge, Dünya, Ermiş, Güneş, Güç, İmparator, İmparatoriçe, Joker, Kule, Kader Çarkı, Mahkeme, Ölüm, Şeytan, Yıldız’dır. Bu kartlardan birini seçtiyseniz sözgelimi sorunuz gerçekten önemli bir durum teşkil etmekte veya önemli bir konuya işaret etmektedir. Minör kartlardan oluşan destenin geri kalanı bu ana kartları destekleyici nitelikte olur ancak ana kartlar kadar kritik öneme sahip değillerdir. Bu kartlar yol ve yön gösterici olarak değerlendirilebilir.

Tarot'un temel bilgilerini öğrendiğinize göre artık fal bakmaya geçebiliriz. Tarot falı bakmak için tıklayın

Etİketler