KOVA BURCUNDA DOLUNAYIN GETİRDİKLERİ

1 Ağustos’ta Kova burcunda meydana gelen dolunay aşk ve para ile ilgili konularda sıra dışı olmayı hatırlatabilir.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 31 Temmuz 2023
KOVA BURCUNDA DOLUNAYIN GETİRDİKLERİ

Astrolojinin sıra dışı, farklı burcu Kova’da meydana gelen dolunay toprak burçlarının egemen olduğu klasik bir dönemden geçerken farkımızı ortaya koymamız yönünde uyarıcı bir dolunay olabilir. Her dolunay bir farkındalık zamanıdır. Bu dolunay astrolojinin en akılcı, rasyonel burcunda meydana geliyor. Hazır Merkür de yönetici olduğu Başak’ta ilerlerken ve becerilerimizi keskinleştirirken bu rasyonel süreçten en iyi şekilde yararlanabiliriz.

Güneş ve Venüs Aslan burcunda seyrederken egoların yükseldiği bir dönemdeyiz. Bu durum özellikle aşkta ve ilişkilerde sen ben tartışmalarına yol açabilir. Venüs retrosu da bu durumu pek kolaylaştırmıyor. Bu dolunay aslında tam da bu anda imdada yetişiyor. Bizi farklı düşünmeye, konuyu farklı perspektiflerden ele almaya iterek ve bu konuda bir uyandırma zili vazifesi görerek.

Dolunayın Merkür-Satürn açısı kötümser düşüncelere neden olabilir ve yüzümüzü pek güldürmeyebilir. Bunlardan kurtularak veya bunları iş, görev ve sorumluluk gibi daha realist, ciddi alanlara kaydırarak bu negatif havayı dağıtabiliriz.

Dolunay haritasında Mars-Jüpiter açısı da oldukça motive edici nitelikte. Özellikle iş ve para konularında harekete geçmemizi kolaylaştırabilir. Ancak tüm bunları akılcı ve mantıklı şekilde yani Satürn disipliniyle yapmak gerekiyor. Zira dolunayın gerçekleştiği Kova burcu bir Satürn burcu. Plan, proje geliştirme konusunda bu dolunay oldukça aydınlatıcı olabilir. Düşüncelerimizi toparlayıp yazıya dökmek de bu dönemde fikirlerimizi somutlaştırmamıza yardımcı olacaktır. Bir defter, günlük tutmak, yazı yazmak, ajanda belirlemek, plan yapmak, strateji geliştirmek için uygun zamanlardayız.

Dolunayın burcunuza etkilerine gelecek olursak:

KOÇ
Dolunay özellikle sosyal ilişkilerinizi toparlamanıza yardımcı olabilir, arkadaşlıklarınızla ilgili farkındalıklar getirebilir. Arkadaşlarınızla plan yapmak ve proje geliştirmek yönünde uyarıcı olabilir.

BOĞA
Kova burcunda gerçekleşen dolunay dikkatinizi iş ve kariyer konularına çekebilir. Yakalayabileceğiniz, değerlendirebileceğiniz fırsatlar olabilir. Dolunay bunları görmenizi sağlayabilir. Harekete geçme zamanını kaçırmamalısınız.

İKİZLER
Kova burcunda gerçekleşen dolunay uzak yol ve yolculuklarla ilgili kararlı adımlar atmanızı ya da planlar yapmanızı kolaylaştırabilir. Farkındalığınızı yükseltirken, bilgelik de katabilir. Fikirlerinizi, düşüncelerinizi yazarak paylaşabilirsiniz.

YENGEÇ
Ruhsal farkındalıklar getiren bu dolunay değişmeniz ve dönüştürmeniz gereken konuları ve durumları size hatırlatabilir. Ortak maddi konularda kararlar getirebilir. Farklı düşünmeye çalışmalısınız.

ASLAN
Karşıt burcunuz Kova’da gerçekleşen dolunay ilginizi karşı tarafa yöneltmenizi ve odaklamanızı kolaylaştırabilir. Özellikle maddi konularda aksiyona yatkın olabilirsiniz ancak riskleri iyi tartmayı ihmal etmeyin.

BAŞAK
Kova burcunda gerçekleşen dolunay gündelik iş ve rutinlerinizle ilgili, düzeninizle ilgili kararlar almanızı kolaylaştırabilir ve farkındalık getirebilir. Sağlığınızla ilgili konularda farklı yaklaşımları değerlendirmek isteyebilirsiniz.

TERAZİ
Kova burcunda gerçekleşen dolunay aşka ve sevdiklerinize dem vuruyor ve aşkın tuhaf şekillerde de olsa her zaman var olabileceğini anımsatıyor. Sevdiklerinizin daha önce farkında olmadığınız yanlarını görebilirsiniz.

AKREP

Kova burcunda gerçekleşen dolunay hedef ve planlarınıza odaklandığınız bir dönemden geçerken ev ve aile konularını, yaşamını hatırlatabilir. Bu alanda kötümser düşünceleri kendinizden uzaklaştırmalı, daha yapıcı ve stratejik davranmaya özen göstermelisiniz.

YAY
Kova burcunda gerçekleşen dolunay yakın çevrenizdeki olay ve gelişmelere dikkatinizi çekebilir ve sizde ilgi ve merak uyandırabilir. Eğitim konularına eğilebilir ve bu alanda yapabileceklerinizi değerlendirebilirsiniz.

OĞLAK

Kova burcunda gerçekleşen dolunay maddi konuları toparlamanızı sağlarken, enerjinizi bu alana odaklayabilir, planlar yapabilirsiniz. Sıra dışı düşüncelerinizi kağıda dökmek ve strateji geliştirmek düşündüğünüzden kolay olabilir.

KOVA

Burcunuzda gerçekleşen dolunay değerlerinizi, doğrularınızı size hatırlatan bir dolunay olabilir. Ailenizden ve geçmişinizden aldığınız değerleri ve enerjiyi mevcut gücünüze yansıtabilirsiniz. Yaşamınıza dair kararlar alabilirsiniz.

BALIK
Kova burcunda gerçekleşen dolunay ise akışa ve manevi değerlerinize işaret ediyor. Bazı şeyleri bırakmanız ya da vazgeçmeniz gerektiğini size hatırlatabilir. Bıraktığınızda daha özgür ve bağımsız olabilirsiniz.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.