MART ASTROLOJİSİ: DIŞ DÜNYAYA ODAKLIYIZ

Mart ayında önemli gezegenler burç değiştiriyor. Satürn Balık burcundaki yeni döngüsüne başlıyor. Plüton Kova burcuna ilerliyor.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 02 Mart 2023
MART ASTROLOJİSİ: DIŞ DÜNYAYA ODAKLIYIZ

Yeni ayda gökyüzü epeyce bir şekil değişterecek gibi görünüyor. Zira önemli geçişler var. Satürn 2,5 yıllık Balık burcu döngüsüne başlıyor. Bu geçiş başta Balık olmak üzere diğer değişken burçlar olan İkizler, Yay ve Başak üzerinde etkili olacak gibi görünüyor. Satürn Balık burcunda ilerlerken duygusal katılık, merhamet, duygu, empati yoksunluğu, tolerans ve kabullenme zorluğu getirebilir. Birilerine inanmak, güvenmek artık eskisi kadar kolay olmayabilir. Anlayış, çok boyutlu kavrayış ve farkındalık azalabilir. Öte yanda insani konulara daha ciddi, sorumlu yaklaşabilir, insanlık adına daha yapıcı adımlar atabiliriz, yardımlaşma duygumuzu daha organize, düzenli hale getirebilir, bu alanda faal kuruluşlara desteğimizi somutlaştırabiliriz.

7 Mart’ta Başak burcundaki dolunay üretken, çalışkan taraflarımızı hatırlatabilir. Unuttuğumuz son bir detayı görmemizi sağlayabilir. 17 Mart’a kadar Koç burcunda ilerleyen Venüs ilişkiler açısından yıpratıcı olabilir. Kendimize odaklanmaktan karşımızdakileri düşünmekte güçlük çekebiliriz. Ardından daha rahat bir konuma ilerleyen Venüs bolluk bereket duygumuzu güçlendirebilir, güven hissimizi olgunlaştırabilir. 19 Mart’ta Merkür’ün hemen ardından Güneş’in Koç burcuna ilerlemesiyle yeni bir astrolojik döngüyü karşılıyoruz. Taze başlangıçlar, yenilikler adına adımla atabilir, girişimlerde bulunabiliriz.

23 Mart’ta Plüton Kova burcuna 2,5 aylık bir geçiş yapıyor. 11 Haziran’da yeniden Oğlak burcuna dönecek. Bu geçiş en fazla Kova, Aslan, Boğa ve Akrep burçlarını etkileyecek görünüyor. Kova’lar hayatlarını dönüştürecek değişimler, Aslan’lar ilişkileri, Boğa’lar kariyer ve statülerini, Akrep’ler ise ev ve aile yaşamlarını dönüştürecek bir sürecin ilk sinyallerini görebilir. Plüton 2024 Ocak ayında 20 yıllığına bu konumdaki yerini sabitleyecek.

25 Mart’ta ise Mars’ın retrosuyla birlikte 6 ay süren İkizler burcu seyri son buluyor. Zihinlerimiz bir miktar rahatlayabilir, iletişim artabilir, eğitim konuları hız kazanabilir. Kendimizi daha kolay ve rahat bir şekilde ifade edebiliriz. Hesap işleri kolaylaşabilir. Mars yeni yerinde yani Yengeç burcunda 1,5 ay kadar kalacak. Bu dönemde ev ve aileden uzaklaşma ve bunun getirdiği konulara enerjimizi tüketebiliriz.Aylık burç yorumları


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.