MART ASTROLOJİSİ VE GERİDE BIRAKTIKLARIMIZ

Üzerimizdeki ağırlıkları geride bırakabileceğimiz ve baharla yeni nefesler alabileceğimiz bir ay bizi bekliyor.

Değişken enerjilerin ön planda olduğu mart ayı uyum ve adaptasyon gücümüzü iyice ortaya çıkarabileceğimize işaret ediyor. Güneş ve Venüs Balık burcunda ilerlerken ayın 20’sine kadar kapanan, sonlanmakta olan konulara dikkat çekiyor. Güneş geride bırakmak istediklerimize ışık tutarken gönlümüz bu süre zarfında akış ve kabullenme yolunda olabilir. Kabullenme, vazgeçme, bırakma, akışta olma isteğimiz, ruhani, manevi motivasyonlarımız yüksek olabilir. Aşkta da sükûneti, fedakârlığı, vazgeçmeyi tercih edebiliriz. Platonik, melankolik aşklar gündeme gelebilir. 16 Mart’ta ise Merkür Balık burcuna ilerliyor, iletişimde dağınıklık, karmaşa zihin için yorucu olabilir, unutkanlık ve dalgınlıklar algıda problem yaratabilir, yanlış anlamalara neden olabilir.

Mars’ın toprak burcu Boğa’dan çıkıp İkizler burcuna ilerlemesiyle toprak enerjisini bir tık daha geride bırakıyoruz. Mars söz, düşünce ve ifade gücüne, zihinlere ivme ve hareket kazandırabilir. Ancak Mars’ın malefik yani kötücül yanı olduğunu aklımızda tutarak söz düellolarına, sözlü münakaşalara, tartışmalara girmemek için dikkat etmemiz gerekiyor. Mars İkizler’de ilerlerken bilgi, iletişim, eğitimle ilgili konular hareketlilik kazanabilir, bu alanlarda daha aktif olabiliriz. Ayrıca bu dönemde sportif etkinlikler, yürüyüş ve koşu gibi fiziksel aktiviteleri artırabiliriz ancak sakatlanmalara, kazalara da dikkat etmeliyiz.

Güneş’in ayın 20’sinde zodyağın yani burçlar kuşağının ilk burcu olan Koç burcuna ilerlemesiyle birlikte astrolojik yeni yıl başlıyor. Baharı müjdeleyen gündönümü yepyeni ve taze başlangıçlara işaret ediyor. Artık yeni bir süreci, dönemi kucaklamaya hazır hissetmeye başlayabiliriz. Venüs’ün Koç burcuna ilerlemesi ise bir çırpıda alevlenip sönebilecek aşklara işaret ediyor. İlişkilerde hızlı bir dönem başlarken bir bencil olabilecek tutumlara dikkat etmeliyiz. 28 Mart’taki dolunay ilişkilerde bir uyarı zili olabilir.

Burcunuzun aylık yorumlarına buradan ulaşabilirsiniz.