MAYIS ASTROLOJİSİ: GİDEREK HAREKETLENEN BİR AY BİZİ BEKLİYOR

Mayıs ayında Koç burcundaki Venüs ve Jüpiter heyecanla tutkuyu artırabilir, Merkür retrosu ise aklen ve zihnen yavaşlatıcı olabilir.

Astrolojik görünümler açısından oldukça hareketli bir aya ilerliyoruz. Venüs’ün Koç burcuna ilerleyişi ilişkiler ve aşk açısından oldukça tutkulu bir geçiş olabilir. Öte yandan bu transit fazlaca acelecilik ve risk getirebilir. Bu da ilişkiler açısından zararlı olabilir. Maddi konularda da akılcı tutumu korumak gerekiyor ki özellikle 10 Mayıs’ta başlayan Merkür retrosunda bu biraz daha zor olabilir, zira aklımızı kullanmak için daha fazla efor sarfetmemiz gerekebilir.

11 Mayıs’ta Jüpiter Koç burcunda yeni döngüsüne başlıyor. Yaklaşık bir yıllık bu süreç özellikle Koç burçları açısından oldukça destekleyici olabilir. Üstelik Venüs’ün de ona eşlik ettiği Mayıs ayında Koç’lar adeta en yeni, en güzel baharlarını yaşıyor olabilir. Bu geçiş ayrıca sosyal ilişkilere, arkadaşlıklara canlılık katabilir, yolculukları, kavuşmaları hızlandırabilir, eğitimle ilgili yeni atılımlar getirebilir. Ama her şeyden öte Jüpiter Koç’ta benlik algısını ve bireyciliği yükseltebilir, bu durum gerek özel yaşamda gerekse iş yaşamında yöneticileri, yönetici olmak isteyenleri ortaya çıkarabilir. Ben diyen birçok kişi görebiliriz etrafımızda. Girişimci, atılımcı yanlarımız da bu geçişle birlikte iyice görünür olabilir. Üzerimizdeki ataleti, tembelliği atabilir, daha canlı, aktif, girgin olabiliriz.

16 Mayıs’ta ise Akrep burcunda bir Ay tutulması gerçekleşiyor. Ay tutulmaları duygusal kırılganlıklarımızın ortaya çıktığı zamanlardır. Ay’ın parlak ışığı ise özellikle ilişkilerde netlik getirir ve karar almaları kolaylaştırır. Bu tutulma Ay’ın zorlandığı Akrep burcunda, dolayısıyla duygusal krizleri beraberinde taşıyabilir ama bu kriz bir başka açıdan oldukça dönüştürücü de olabilir. Ay tutulmasında bir aksiyon almayız ancak özellikle de Akrep burcunda bir Ay tutulması büyük bir kavrayış, idrak ve farkındalık getirebilir.

21 Mayıs’ta Güneş’in İkizler burcuna ilerlemesiyle eğitim öğrenim, haberleşme ve iletişim konularının öne çıkacağı bir dönem başlıyor.


Aylık burç yorumları