NİSAN ASTROLOJİSİ: HAREKETLİ VE HIZLI BİR AY BİZİ BEKLİYOR

Koç burcundaki Güneş ve ona eşlik eden gezegenler sıcak ve hararetli günlere işaret ediyor.

Nisan ayına Yay burcunda ilerleyen Ay ile başlarken Koç burcundaki diğer gezegenler de bu görünümle ahenkli bir uyum sergiliyor ve yüksek ateş enerjisi hareketli bir gündem çiziyor. 4 Nisan’da Merkür’ün de Koç burcuna ilerlemesiyle ateş enerjisi daha da güçlenirken özellikle Ay’ın da bir ateş burcunda seyrettiği 2-3 Nisan, 10-12 Nisan enerjisi ve aksiyonu yüksek günler olabilir. Bu süreçte gökyüzünün su enerjisinden yani Yengeç, Akrep, Balık burçlarındaki gezegenlerden mahrum olması duygu, empati, anlayış yoksunluğunu körükleyecek gibi görünüyor. Bu susuz başka deyişle duygusuz dönemde özellikle Ay’ın su burçlarında seyredeceği 8-9 Nisan, 18-19 Nisan gönlümüzü yumuşatabilir, daha fazla tolerans, anlayış bulmamızı sağlayabilir. Onun dışında Nisan ayı 20’sine kadar biraz acımasız biraz da materyalist gelebilir. Özellikle de İkizler, Başak, Balık gibi daha narin ve hassas burçlarda doğduysanız.

Bu ay özellikle Boğa’lar için güzel haberler var. Zira hem Boğa burcunun yöneticisi hem de şans yıldızı olan Venüs 14 Nisan’da Boğa burcuna ilerliyor. Üstelik bu konum bu güzel yıldızın en sevdiği ve rahat ettiği burçta olduğundan özellikle işten, maddi konulardan ve de aşktan yana şans getiriyor. Bu konumdan başta elbette Boğa’lar sonra yine yöneticisi olduğu için Terazi’ler, Oğlak’lar, Akrep’ler, Aslan ve Kova’lar olumlu şekilde etkilenebilirler. Venüs Terazi’ye iş ve para, Oğlak’a aşk, Akrep’e güzel bir ilişki, Aslan’a bolca alkış ve takdir, Kova’ya huzurlu bir ev sunabilir.

Bu ayın bir diğer önemli transiti Mars’ın 23 Nisan’da Yengeç burcuna ilerlemesi. Yaklaşık bir buçuk ay sürecek olan bu transit özellikle ev ve aile konularında artan hareketliliğe dikkat çekiyor. Mars malefik yani kötücül bir gezegen olduğundan bu dönemde ev kazalarına, ev ve aile içi kavga ve tartışmalara daha çok dikkat etmek gerekebilir. Kadınlar, anneler bu dönemde aktif olabilir, çok çalışıp yorulabilir. Aile içi huzursuzluklar da bu dönemde artış gösterebilir. Evde çok aktif olabileceğimiz, öte yandan bu aksiyondan da sıkılıp kurtulmak, kopmak isteyebileceğimiz bir süreç bizi bekliyor olabilir. Mars’ın bir su burcundaki bu malefik görünümü şefkat, merhamet, koruma ve kollama gibi duyguları da biraz örseleyecek gibi görünüyor.

12 Nisan’da Koç burcundaki yeni ay yeni ve taze başlangıçlara işaret ederken, yeni filizlenen aşklar, ilişkiler ya da işleri gündeme getirebilir. 27 Nisan’da Akrep burcundaki dolunay ise  duygusal krizleri tetikleyebilir.

Burcunuzun aylık yorumlarına buradan ulaşabilirsiniz.