OCAK 2022 ASTROLOJİSİ: VENÜS VE MERKÜR RETROSU ALTINDA ESKİ İLİŞKİLER VE DÜŞÜNCELER

Yeni yılın ilk ayına Venüs ve Merkür Retroları damga vurabilir.

Ocak’ta gerçekleşen Uranüs etkili bir yeni ayla yeni yıla hareketli başlıyoruz. Her ne kadar Satürn yönetiminde Oğlak burcunda gerçekleşen yeni ay, Satürn’ün gerçekçi, kuralcı yanını Oğlak burcunun somut ve topraksı karakteriyle bir araya getirse de Uranüs bu etkiyi bozabilir ve sıra dışı ve farklı durumları ortaya çıkarabilir. Her yeni ay yeni bir başlangıç demek, bu ayın yeni başlangıçlarında bu çerçevede iş, kariyer, görev ve sorumluluklarda yenilikler olabilir.

Yeni yılın ilk ayına Venüs ve Merkür Retroları damga vuruyor. Venüs retrosu 29 Ocak’a kadar etkili olurken ilişkilerde geri dönüşler yaşanabilir. Mevcut ilişkimizde çok fazla geçmişe dönebiliriz. Bir ilişkimiz yoksa eski ilişkiler, eşler, sevgililer ortaya çıkabilir. Anck retronun son bulmasıyla eski halimize yani retrodan önceki halimize geri dönebiliriz.

Ocak ayının 14’ünde ise Merkür retrosu başlıyor. Merkür retrosu da tuhaf düşünceleri beraberinde getirebilir. Sıra dışı veya yenilikçi düşünmeye çalışırken bunu garip yönlere çekebiliriz. 3 haftalık Merkür retrosunda iletişim, haberleşme, kısa yolculuklar çıkmaza girebilir, anlaşmazlıklar su yüzüne çıkabilir. Ocak ayın 14 ile 29’u arasında Venüs ve Merkür birlikte retro yaparken orta yolu bulmak, dengeleri korumak pek kolay olmayabilir.

18 Ocak’ta ise Yengeç burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Bu dolunay Plüton’u karşısına alırken doğum haritalarımızda Yengeç burcunun olduğu alanda önemli farkındalıklar getirebilir. Dolunaylar aksiyondan ziyade farkındalık ve karar zamanlarıdır. Bu dolunayda Yengeç burcunun temalarında ev, aile, geçmişle ilgili konularda köklü değişimlerin farkına varabiliriz.

Yeni ayın ilk ayında en destekleyici gezegen ise Jüpiter. Jüpiter Balık burcunda ilerlerken başta Balık, Akrep, Yengeç burçlarına olmak üzere sürpriz şanslar ve bereketler getirebilir.


Aylık burç yorumları