OCAK ASTROLOJİSİ: KARİYER, GÖREV VE SORUMLULUKLAR GÜNDEMDE

Ocak ayında Oğlak etkisini kuvvetli biçimde hissediyoruz. Bu burçta karmik gezegen dizilimi iş, kariyer, kurumsal yaşam, sistem ve yapıları etkileyen önemli gelişmeleri beraberinde getirebilir.

2020 güçlü astrolojik göstergelerle başlıyor ve Oğlak burcunun etkisinde oldukça ciddi, gerçekçi, düzenli, disiplinli yaklaşılması gereken bir aydayız. Neredeyse tüm gezegenlerin Oğlak burcunda buluştuğu bir aydayız ve özellikle 12 Ocak’taki güçlü gezegen dizilimi kariyer, iş yaşamı, görev ve sorumluluklarda düzen, sistem ve organizasyonla ilgili ciddi ve önemli gelişmeleri beraberinde getirebilir.  

10 Ocak’ta gerçekleşen Ay tutulması bu ciddi gündemde duyguları açığa çıkaran bir tutulma olabilir. Zira toprak enerjisinin katılığı, sertliği altında ezilen duygularımız bu tutulmayla adeta isyan edercesine birden boşalabilir. Aileye, eve, yuvaya geçmişe dair hassasiyetler ortaya çıkabilir. Özlem hissi artabilir.

5 Ocak’ta burç değiştiren Mars akademik konular, medyatik olaylar, felsefe, düşünce, fikir ve inançlar konusunda hareketli bir gündemi ve tartışmaları beraberinde getirebilir. Yurt dışı ve yabancılarla bağlantılı konular da daha aktif bir hale gelebilir.

13 Ocak’ta burç değiştiren Venüs bereketli olduğu burca geçiyor. Bu geçiş bizi aşk ve ilişkiler açısından destekleyebilir. Bu tarihten itibaren aşkta sürpriz hatta mucizevi gelişmelere hazır olabilirsiniz. Benzer durum para konuları için de geçerli olabilir, beklediğimiz paralar gelebilir.

17 Ocak’ta burç değiştiren Merkür adeta hava almamızı sağlayacak. İlginç ve parlak fikirler, sıra dışı etkileşimler, görüşmeler hayatımızı kolaylaştırabilir.

25 Ocak’ta ise bir yeni ay gerçekleşiyor, bu yeni ay yeni bir vizyonu, umutları beraberinde getirebilir ve yepyeni dostlukların ve sosyal çevrelerin kapısını açabilir.

Burcunuzun aylık yorumlarını https://www.elle.com.tr/astroloji/aylik adresinden okuyabilirsiniz. Güzel bir ay geçirmeniz dileklerimizle.