OCAK ASTROLOJİSİ: MARS’IN DÜZE DÖNMESİYLE DAHA RAHAT HAREKET EDEBİLİRİZ

Yeni yılın ilk ayında önemli astrolojik görünümler var. Bunların en dikkat çekicisi kuşkusuz Mars retrosunun son bulması, artık hareketlerimizde daha rahat olabileceğimize işaret ediyor.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 06 Ocak 2023
OCAK ASTROLOJİSİ: MARS’IN DÜZE DÖNMESİYLE DAHA RAHAT HAREKET EDEBİLİRİZ

Ocak ayının hemen başında Venüs burç değiştiriyor ve Kova burcuna ilerliyor. Bu geçişle birlikte aşk ve ilişkilerde rahatlama ve nefes alma durumu söz konusu olabilir. Arkadaşlıklar, düşünce ve fikirlerin paylaşımı öne çıkıyor. Sosyalleşme artarken dijital, uzaktan ilişkiler hız kazanabilir, bu bağlamda teknolojinin ve haberleşmenin önü açılabilir.

Yılın ilk dolunayı ise 7 Ocak’ta gerçekleşiyor. Yengeç burcunda gerçekleşen bu dolunay ev ve aile konularını, şefkat, merhamet duygularını ön plana çıkarabilir. Dolunay Merkür retrosunun etkisinde gerçekleşirken eski iş arkadaşlıkları ve dostluklar, görüşmeler, etkileşimler yeniden gündeme gelebilir. Dolunayın ayrıca Uranüs ile uyumlu açıları var ve bu görünümler sürpriz değişikliklere yol açabilir. Maddi konularda ani yol ve yön değişiklikleri ayrıca iş ve kariyer alanında yeni kararlar gündeme gelebilir. Bu kararları alırken Merkür retrosunu göz önünde bulundururken çifte düşünmek gerekiyor. Yengeç burcundaki Ay zira duygusal baskı yaratırken gerçekçi düşünmenin önünü kesebilir.

13 Ocak’ta ise Mars nihayet düze dönüyor. Bu dönüşle birlikte daha rahat hareket edebiliriz. Hareketlerimiz karşılık bulabilir ve sonuç almamız kolaylaşabilir. Zihinsel olarak meşgul olacağımız bir dönemde derslere, sınavlara ağırlık verebiliriz, eğitim alanında çok çalışmak ya da çaba sarf etmek gerekebilir. Yolculuklar bu dönemde yorucu olabilir ancak biz de zorlamaktan vazgeçmeyebiliriz.

19 Ocak’ta Merkür düze dönüyor. Haberleşme, iletişim hız kazanırken iş görüşmelerine ağırlık verebiliriz. Ciddi ve resmi ziyaretler, yolculuklar, temaslar için uygun zamanlar olabilir.

20 Ocak’ta Güneş Kova burcuna ilerliyor. Dostluklar ve arkadaşlıklar bizi motive ederken fikir paylaşımlarına açık olabiliriz. 22 Ocak’ta Kova burcundaki yeni ayla yeni sosyal çevrelere giriş yapabiliriz. 27 Ocak’ta Venüs’ün Balık burcuna ilerlemesi ilişkilere ve aşka daha yumuşak, toleranslı, empatik bir yaklaşım getirebilir, merhamet duygumuz güçlenirken, egosuz sevebiliriz.Aylık burç yorumları


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.