OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY BURCUNUZA NELER GETİRİYOR?

24 Haziran’da Oğlak burcunda meydana gelen dolunay şans gezegeni Jüpiter’den olumlu açılar alırken, bu pozitif görünümden aile ve iş dengesini iyileştirme yönünde yararlanabiliriz.

10 Haziran’da gerçekleşen İkizler burcundaki Güneş tutulmasının ardından Merkür gerek İkizler’deki güçlü konumuyla ardından da retrosuyla, adeta bayrağı eline almış giderken bu dolunay onun hızını biraz kesecek gibi duruyor. İkizler yöneticisi Merkür bolca görüşme, konuşma, söz, iletişim, haberleşme ve bir yığın bilgiyle bizi baş başa bırakırken en çok da zihnimizi yorup yıpratmış olabilir. Zira aynı anda birbirinden farklı bir dolu konuyla ilgilenmiş olabilir, çoklu görevlerin kraliçesi/kralına dönüşmüş olabiliriz. Oğlak burcunun yöneticisi Satürn dolunay ile araya girerek düzen, disiplin, zamanlama uyarısı yapıyor. Satürn zamanın lordu olarak işlerimizi belli planlara, rutinlere oturtmamızı kolaylaştırabilir. Ayrıca dolunaya olumlu açı kuran Jüpiter iş ve kariyer konularında şans getirebilir.

Ev ve aile konularına daldığımız, kendimizi duygusallığa kaptırdığımız bir dönemden geçerken dolunay gerçek işleri, görev ve sorumlulukları hatırlatma açısından oldukça iyi olabilir. Her ne kadar dolunay yöneticisi Satürn’ün malefik Mars ile karşıtlığı pozitif titreşimlere işaret etmese de bu karşıtlığı çalışkanlığımızı, üretken yanımızı öne çıkararak lehimize çevirebiliriz. Oğlak burcundaki gerçekçi dolunay bir iş ve ciddiyet dolunayı gibi görünüyor.

Burcunuza göre dolunayın etkilerine gelecek olursak:

KOÇ


Bu dolunay eve ve aileye odaklandığınız bir dönemden geçerken size görev ve sorumluluklarınızı, işlerinizi hatırlatan ve bu konularda bazı kararlar almanızı sağlayan bir dolunay olabilir.

BOĞA


Bu dolunay yakın çevrenizde olup bitenlere iyice odaklandığınız bir dönemden geçerken size uzaklarla, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konuları ve bu konularda bazı kararlar almanızı sağlayan bir dolunay olabilir.

İKİZLER

Bu dolunay sahip olduklarınıza, kaynak ve değerlerinize, yeteneklerinize odaklandığınız bir dönemden geçerken size ortak maddi konuları, vergi, miras işlerini, eşinizin iş ve gelir durumlarını hatırlatan bir dolunay olabilir.

YENGEÇ


Bu dolunay burcunuzdaki Güneş’in ışıltısıyla kendinize ve önceliklerinize odaklandığınız bir dönemden geçerken size ilişkileri, karşı tarafı, evlilik, ortaklık ve birliktelik konularını hatırlatan ve bu konularda bazı kararlar almanızı sağlayan bir dolunay olabilir

ASLAN


Bu dolunay hayatı akışına bırakmış ve biraz da boşvermişlik duygusuyla hareket ettiğiniz bir dönemden geçerken size gündelik yaşamınızda müdahale edip detaylarıyla ilgilenmeniz gereken iş ve konuları hatırlatan ve bu konularda bazı kararlar almanızı sağlayan bir dolunay olabilir.

BAŞAK


Bu dolunay sosyal ilişkilere, arkadaşlık ve dostluklarınıza odaklandığınız bir dönemden geçerken size aşkı ve sevdiklerinizi hatırlatan ve bu konularda bazı kararlar almanızı sağlayan bir dolunay olabilir.

TERAZİ


Bu dolunay dış görünümünüze, imaj, itibarınıza, kariyer ve iş yaşamınıza, görev ve sorumluluklara iyice odaklanmışken size ev yaşantınızı ve evle ilgili konuları hatırlatan ve bu konularda bazı kararlar almanızı sağlayan bir dolunay olabilir.

AKREP


Bu dolunay uzaklara, yolculuklara, yurt dışı veya yabancılarla ilgili konulara, dış dünyaya odaklandığınız bir dönemden geçerken size yakın çevrenizle ilgili konuları, kardeşinizle ilgili durumları hatırlatan ve bu konularda bazı kararlar almanızı sağlayan bir dolunay olabilir.

YAY


Bu dolunay ortak işlere, çalışmalara, iş birliklerine odaklandığınız bir dönemden geçerken size maddi durumunuzu, gelir ve giderlerinizi, iş imkânlarınızı hatırlatan ve bu konularda bazı kararlar almanızı sağlayan bir dolunay olabilir.

OĞLAK


Bu dolunay burcunuzda gerçekleşiyor ve ilişkilere bu denli odaklandığınız bir dönemden geçerken size kendinizi hatırlatan ve kendinizle ilgili bazı kararlar almanızı sağlayan bir dolunay olabilir.

KOVA


Bu dolunay günlük yaşantınızın detaylarına, uğraş ve çalışmalarınıza odaklandığınız bir dönemden geçerken size akışa bırakmanız veya vazgeçmeniz gerekenleri hatırlatan ve manevi gücünüze ve zenginliklerinize ışık tutan bir dolunay olabilir.

BALIK


Bu dolunay aşka ve sevdiklerinize iyice odaklandığınız bir dönemden geçerken size sosyal gündeminizi, arkadaş ve dostluklarınızı hatırlatan ve bu konularda bazı kararlar almanızı sağlayan bir dolunay olabilir.