OĞLAK BURCUNDA YENİ AY NELER GETİRİYOR?

Plüton kavuşumlu yeni ay dominant, kontrolcü, manipülatif yanımızı ortaya çıkarmamıza neden olabilir.

Güneş ve Ay’ın yan yana geldiği yeni ay dönemleri yeni başlangıçlara işaret eder. Oğlak burcundaki yeni ay hayatımızın statü, imaj, dışarıdan algılanma alanında güçlü bir dönüşüme işaret edebilir. Plüton etkisi baskın tarafımızı tetiklerken bastırılmış duyguları da su yüzüne çıkarabilir.

Yeni ay ayrıca yeni görev ve sorumluluklara işaret edebilir. Bu sorumluluk, yeni bir iş, görev veya kariyer olabilir. Yeni bir pozisyon ya da terfi getirebilir. Yoğun Plüton etkisi iş yaşamımızda ya da otorite alanımızda güçlü bir kişinin ya da güçlü etkilerin varlığına işaret edebilir.

Bu dönemde aşk ve ilişkiler yine Oğlak burcunun gerçekçi, realist etkileri altında. Dolayısıyla duygusallığın pek dikkate alınmadığı bu dönemde maddi paylaşımlar, maddi sorumluluklar, ciddi yaklaşımlar romantizmin yerini alabilir.

Yeni ay haritasında Güneş, Ay, Venüs ve Plüton ile birlikte yükselen Oğlak burcu içimizdeki baskın ve dominant yanı ortaya çıkarmak adına etkili olurken bunu kontrollü, işe yarar, faydalı biçimde yani Oğlak kurallarına, disiplinine uyan şekilde yapmak zorunda olabiliriz. Oğlak burcunun yöneticisi Satürn Kova burcunda Jüpiter ile yan yana ilerlerken sıra dışı yaklaşımlar, fikirler geliştirebilir, bu yüksek enerjiyi kontrol edebilir ve bir şekilde kendi yararımıza etkili bir biçimde çevirebiliriz. Yeni ay haritasındaki Venüs Uranüs açısı aşkta ve ilişkilerde ilginç gelişmelere, sıra dışı U-dönüşlerine veya çıkışlara işaret edebilir ve aşk yaşamımız, aşka yaklaşımımız farklı bir şekil alabilir. 

Yeni ayın burcunuza etkilerini aşağıda görebilirsiniz:

KOÇ

Yeni ayla birlikte yepyeni görev ve sorumluluklar gündeminize gelebilir, otorite konumunda kişilerle tanışabilir, sizi statü veya konum olarak yükseltebilecek yeni adım ve girişimlerde bulunabilirsiniz.

BOĞA

Yeni ay yepyeni ufuklara, yeni keşif ve maceralara açılmanızı sağlayabilir. Yeni bir seyahat söz konusu olabilir, bu seyahat fiziki olmayabilir, yeni bir öğrenim, kişisel gelişim veya keşif yolculuğuna çıkabilirsiniz.

İKİZLER

Yeni ay eşinizin, ortağınızın işleriyle, ortak maddi kazançlarınız, yatırımlarınız, vergi, miras işleriyle ilgili yepyeni başlangıçlara işaret edebilir. Ruhunuzdaki yeni açılımlar güçlü bir dönüşüme işaret edebilir.

YENGEÇ

Yeni ay ikili ilişkiler, evlilik ve birliktelik konularında yeni başlangıçlara işaret edebilir. Yeni bir ilişkiye başlayabilir, yeni biriyle tanışabilir veya mevcut ilişkinizde yeni bir döneme adım atabilirsiniz.

ASLAN

Yeni ay çalışma ortamınız ve gündelik yaşamınızla ilgili yeni başlangıçları beraberinde getirebilir. Yeni bir çalışma arkadaşınız olabilir. Sağlığınızla ilgili yeni adımlar atabilirsiniz.

BAŞAK

Yeni ay aşk yaşamınızda yepyeni başlangıçlara işaret ediyor. Yeni bir aşk söz konusu olabilir ve kalbiniz yeniden heyecanla çarpmaya başlayabilir. Sevdiğiniz yeni ve ilginç bir uğraş da edinebilirsiniz.

TERAZİ

Bugün gerçekleşen yeni ay ev ve aile yaşamınızda yeniliklere işaret ediyor. Yeni bir eve taşınabilirsiniz, ailenize yeni bir üye katılabilir, evinizde güzel değişiklikler yapabilirsiniz.

AKREP

Yeni ay eğitim alanında yepyeni başlangıçlar yapmanızı sağlayabilir. Yeni bir kursa başlayabilir, yeni bilgiler öğrenebilirsiniz. Kardeş ve komşularınızla iletişime yeniden start verebilirsiniz.

YAY

Yeni ay maddi konularda, iş ve para konularında yeni başlangıçlara işaret ediyor. Yeni bir iş veya kazanç kapısı söz konusu olabilir. Yeteneklerinizi çok farklı ve sıra dışı bir biçimde kullanmaya hazır hissedebilirsiniz.

OĞLAK

Yeni ay yaşamınızda yepyeni başlangıçlara işaret ediyor. Kendinize yeni bir tarz veya görünüm belirleyebilirsiniz sözgelimi. Hayatınızın her alanını etkileyen irili ufaklı değişiklikler de yapabilirsiniz.

KOVA

Yeni ay kontrolünüz dışı bir alanda gerçekleşirken, maddi manevi bırakışlara, vazgeçişlere işaret ediyor. Bir bağış, hayır konusu gündeme gelebilir ya da bir alışkanlığınızdan vazgeçebilirsiniz.

BALIK

Bugün gerçekleşen yeni ay ise sizi yeni bir sosyal çevreye dahil edebilir ve farklı arkadaşlar edinebilirsiniz. Yeni ay umutlarınızı tazelemek adına bir fırsat da sunabilir.