OĞLAK BURCUNUN BAŞARILI OLACAĞI MESLEKLER

Oğlak burcunun başarılı olacağı meslekler neler? Bu makalede bu sorunun yanıtlarına bakıyoruz. İşte astrolog Pınar Atmaca'nın kaleminden Oğlak burcunun başarılı olacağı meslekler...

ÖZGE ÇOLAK 23 Şubat 2023
OĞLAK BURCUNUN BAŞARILI OLACAĞI MESLEKLER iStock

Astroloji Türkiye ve dünyada ilginin artarak sürdüğü bir alan. Burçlar, burç özellikleri, burç yorumları sıklıkla merak edilenler arasında. Bu makalede ise Oğlak burcunun başarılı olacağı mesleklere mercek tutuyoruz. Peki Oğlak burcunun başarılı olacağı meslekler neler? Hangi işler Oğlak burcuna uygun? İşte astrolog Pınar Atmaca'nın kaleminden Oğlak burcunun başarılı olacağı meslekler...

Oğlak burcunun başarılı olacağı meslekler

  • Oğlak burcu öğretici gezegen olarak da bilinen Satürn'ün yönetimindedir. Elementi topraktır, ayakları yere basar, maddi konular onun için önemlidir, iş, plan, program, strateji odaklıdır. Öncü grup burçlar içinde yer alır, bu da onun lider özelliklerini gösterir, insiyatif almakta zorlanmaz. Oğlak burcu için sabır önemlidir. Zamanı kullanmasını bilir. Adım adım yükselerek en tepe noktaya çıkmayı ister. Kararlılıkla hareket eder, plan yapmakta ve uygulamakta zorlanmaz. Hayatını sabırla inşa edebilir. Oğlak burcu yaptığı işe ve mesleğine çok önem verir. İşinde yükselmek için sağlam, yapıcı adımlar atar. Soğukkanlı ve çalışkandır. Organizasyon ve strateji konusunda başarılıdır. İyi bir yönetici olabilir. Düzen, kural, disiplin insanıdır, başarı için bunların şart olduğunu düşünür. Görev ve sorumluluklarının bilincindedir. Hayatın sorumluluğunu üstlenmeyen kişilerden hoşlanmaz. Sabırlı, kurallara uyan, olgun, ağırbaşlı yapısıyla Oğlak, başkalarına yol gösterebilir.  
  • Yönünüzü bulmakta zorlandığınızda kararlı, istikrarlı ve tutarlı Oğlak burcu size oldukça yardımcı olabilir. Ancak bunu katı ve sert bir tarzda yapabilir, ancak belki de doğruların anlaşılması ve düzelme için ihtiyaç duyulan yumuşaklık değil tam da bu sert yaklaşımdır. Oğlak burcu ailesine ve geçmişine düşkündür. Tarihe meraklıdır. Gelenekçi yapıyı benimser ve sahip çıkar. Otorite ve hiyerarşiyle arası iyidir. Kurumsal yapılar, aile şirketleri Oğlak burcu için uygun olabilir. Mesafe koymakta, sınır çizmekte zorlanmaz.  Statü, prestij ve mevki onun için önemlidir. Başkaları tarafından nasıl görüldüğüne ve algılandığına önem verir. İmaj onun için önemlidir.
  • Ancak katı kabuğuna rağmen Oğlak burcu ruhunun derinliklerinde son derece alçakgönüllü, mütevazi ve yumuşak bir yüreğe sahiptir. Onu yolundan çıkarabilecek kırılganlıkları bertaraf etmek için sert kabuğunu benimsemiş olabilir. Yaşadığı zorluklar karşısında sabırlı olması ve zamanı iyi kullanması onu olgunlaştırır, geride kalan ve görünmeyen bilgeliğinin esasında da bu olgunluk vardır. Ardında bu olgunluğu ve bilgeliği barındıran Oğlak burcu hayatınızın en esaslı yol göstericilerinden ve öğretmenlerinden biri olabilir. Uzun vadeli yönetim, planlama, strateji oluşturma, disiplin, ciddiyet, resmiyet gerektiren işler Oğlak burçlarına göredir. 
  • Evi, aileyi, eşi, sevgiliyi zaman zaman unutup kolayca bir işkolik haline gelebilirler. Kuralcıdırlar, kendileri bu kurallara sıkı sıkıya bağlı oldukları gibi yanlarındaki kişilerin de bunlara uymasını isterler. Bir Oğlak burcu yöneticiniz varsa işinize kesinlikle geç kalmamalısınızdır. Ve bir işin gerçekten en düzgün şekilde yapılmasını istiyorsanız, onu bir Oğlak burcuna verebilirsiniz. Tarih ve saatler onlar için çok önemlidir, sıkı sıkı takip ederler. Güç ve iktidar sahibi olmak isterler, lider ve yönetici özelliklere sahiptirler. İdarecilik, yöneticilik, mimarlık, mühendislik onlara uygun işler olabilir.


Elle astroloji sayfalarında ayrıca burç yorumları, tarot falı, yükselen burç hesaplama, burç uyumu, burçlara göre hediye önerileri, burç özellikleri ve doğum haritası konularını da bulabilirsiniz.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.