ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

ŞUBAT ASTROLOJİSİ: AŞKTA SATÜRN KURALLARI GEÇERLİ

Şubat ayında ateş elementinden yoksun gökyüzü soğuk bir ortam yaratıyor.

Şubat ayının en dikkat çekici yanı 12 Şubat’tan ay sonuna kadar birlikte ilerleyen Mars ve Venüs. Gökyüzünün savaşçı ve malefik gezegeni Mars bu ay zaten yeni retrodan kurtulmuş olan ve en zayıf olduğu burçlardan birinde hareketini sürdüren Venüs’ün hemen yanında seyrediyor. Bu tarihten itibaren anlaşmazlıklar, dar görüşlü ve sert yaklaşımlar ilişkileri epeyce zorlayacak gibi görünüyor. Bu durumda ilişkilerde sakin ve serinkanlı davranmak gerekebilir.

Üstelik ay boyunca Ay’ın ateş elementinden burçlarda ilerlediği 5-6; 14-15-16, 24-25 Şubat dışında gökyüzü tamamen bu elementten yoksun. Hal böyle olunca aşk ender nadir rastlanan bir kıvılcım haline gelebilir zira kalplerin soğuduğu bir ay bizi bekliyor. Neyse ki sevgililer günü akşamı ay Aslan burcuna ilerleyerek kalpleri bir miktar ısıtıyor. Dolunayın hemen öncesinde bu sıcaklık ruhumuza kalplerimize iyi gelebilir. Nitekim 16 Şubat’ta  Aslan burcunda dolunay bize aşkı ve sevdiklerimizi hatırlatabilir, soğuk kalpleri biraz da olsa ısıtabilir.

Ayın geneline yine Satürn burçları olan Oğlak ve Kova hakim, dolayısıyla soğuk, ciddi, mesafeli, kuralcı bir aya hazır olmalıyız. Aşkta duygusallık yerini daha sınırlı, sorumlu, disiplinli ilişkilere bırakıyor, yaklaşımlar, beklentiler ciddi ve son derece gerçekçi olabilir. 3 Şubat’tan sonra düze d��nen Merkür ise iletişimi kolaylaştırabilir ancak yine sınırlı ve dar kalıplar içinde düşünmemiz gerekebilir.

19 Şubat’ta Güneş’in Balık burcuna ve Jüpiter’in yanına ilerlemesiyle birlikte duygusallık gündeme egemen olabilir. Merhamet, anlayış, tolerans getirebilir, kabul edilmesi en zor görünen durum ve kişileri anlayışla karşılayabiliriz.


Aylık burç yorumları