Şubat Astrolojisi Ve Aşkın Sorumluluğu

Şubat ayında Satürn kuralları işlemeyi sürdürüyor ve aşk bile sorumluluk ve görev paylaşımı bekliyor.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 01 Şubat 2024
Şubat Astrolojisi Ve Aşkın Sorumluluğu

Şubat ayına Ay Terazi burcunda ilerlerken giriyoruz. İlişkiler bu ayın belirleyicisi olacak gibi görünüyor. Zira Terazi bir ilişkiler, denge ve eşitlikler burcu ve tüm bunlar arasında uyum aranıyor. Ancak Terazi burcunun yöneticisi Şubat ayının 17’sine dek Satürn burcu olan Oğlak’ta ve ciddiyet, sorumluluk, görev bilincini yükselttikçe yükseltiyor. Bu iklim altında 14 Şubat sevgililer gününü kutlayacağız. Ay’ın önce Koç, ardından Boğa’da olacağı sevgililer gününe bu iki burcun zodyağın ilk burçları olmasından kaynaklanan bir benlik anlayışı, algısı, bencil istek ve zevkler, beklentiler damga vurabilir. Duygulardan yoksun ve genel olarak gerçekçi ve materyalist yaklaşımlarımızı öne çıkaracağımız, aşktan, sevgiden sorumluluk ve görev bilinci bekleyeceğimiz bir gün geçirebiliriz.

Aslında bu dönem en çok iş ilişkileri açısından fayda sağlıyor. İşlerimizi yoluna koymak adına ilişkilerimiz bize yarar getirebilir. Verimli, etkili iş ortaklıkları, iş görüşmeleri, ziyaretleri, yolculukları yapabiliriz. Bu dönemde aşk da dahil her şeyi bir proje olarak görebilir, strateji ve planlar üzerinde rahat ve kolayca durabiliriz.

13 ve 14 Şubat’ta Plüton ve Mars Kova burcunda bir araya geliyor ve bu buluşma doğum haritanıza göre hangi evinizdeyse o alanda yüksek bir enerjiyi açığa çıkarabilir. Genel olarak heves, istek, arzu ve güdülerin yüksek olduğu bir gün geçirebiliriz. Bencil davranmaya çok açık olabilir, isteklerimizi ne olursa olsun kabul ettirmek için zorlayıcı olabilir, ısrarcı ve hatta kavgacı davranabiliriz. Bu yüksek enerjiyi yönetmek adına ölçülü olmamız gerekebilir ve daha bireysel ve biraz da zorlayıcı aktivitelere odaklanmamız enerjimizi dağıtmamızı kolaylaştırabilir.

17’sinden itibaren arkadaşlıkların, sosyalleşmenin önem kazanacağı bir dönem başlıyor. 17 Şubat’ta bir araya gelen Venüs ve Plüton güçlü bir aşkı ya da güçlü bir kimseyle aşkı gündeme getirebilir. 20’sinden itibaren Güneş’in Balık burcuna ilerlemesiyle biraz daha duygusal bir döneme geçiş yapsak gibi görünse de halihazır da bu burçta seyreden Satürn yine bu duygusallığa ve duygulara sekte vurabilir. 24 Şubat’ta ise Başak burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Bu dolunay da işlevsel ve pragmatik anlayışı ve yaklaşımları destekleyecek gibi görünüyor.



Aylık burç yorumları


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.